Jump to content
  • 0

Nie działają taby na stronie głównej


stepien

Question

Witam,

 

zainstalowałem prestashop w wersji 16.1.10 na serwerze w home.pl

Problem jest taki, że nie działają mi niektóre funkcje m.in. przełączanie zakładek na stronie głównej (popularne, nowości).

Wygląda mi to tak, jakby nie wczytywały się niektóre skrypty js albo jest jakiś problem ze ścieżkami.,

Nadmienię, że gdy tylko instaluję sklep na podkatalogu np. "sklep" to wszystko działa.

Serwer na home.pl.

Domenę mam przypisaną odgórnie przez home.pl na podkatalog (każda domena ma swój podkatalog) i w głownym katalogu domeny próbuję zainstalować sklep. Po instalacji wszystko działa tylko nie działają te zakładki. Ale gdy tylko przeniosę sklep głębiej na podkatalog domeny to tutaj już wszystko śmiga. W czym może być problem? Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie mam doświadczenia i wiedzy jeśli chodzi o wybór serwera. 

Zresztą sam sklep jako tako działa na tym serwerze, problem jedynie z tymi nie działającymi tab-ami. Gdy tylko zainstalauję sklep na podkatalogu np. domena.pl/sklep

to ten problem nie występuję, wszystko śmiga. Ktoś może coś podpowiedzieć? Dziwne jest to, że na głownej domenie coś nie działa, a gdy tylko przeniosę sklep na podkatalog to wszystkie funkcje działają.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
48 minutes ago, Daresh said:

Pierwsza zasada: unikamy home i nazwy, od siebie polecam MyDevil.

Na forum są wątki jak skłonić sklep do działania na home.pl.

Daresh, czy ten hosting masz sprawdzony? Jest on odpowiedni pod presta w wersji 16.1.x?

Chodzi mi o coś stabilnego, aby sklep nie "zamulał" i żeby nie było potrzeby tutaj dodatkowej konfiguracji, tak aby proces instalacji sklepu mógł być przeprowadzony przez instalator presty i żeby wszystkie funkcje sklepu działały.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 3/22/2019 at 12:11 PM, stepien said:

Witam,

 

zainstalowałem prestashop w wersji 16.1.10 na serwerze w home.pl

Problem jest taki, że nie działają mi niektóre funkcje m.in. przełączanie zakładek na stronie głównej (popularne, nowości).

Wygląda mi to tak, jakby nie wczytywały się niektóre skrypty js albo jest jakiś problem ze ścieżkami.,

Nadmienię, że gdy tylko instaluję sklep na podkatalogu np. "sklep" to wszystko działa.

Serwer na home.pl.

Domenę mam przypisaną odgórnie przez home.pl na podkatalog (każda domena ma swój podkatalog) i w głownym katalogu domeny próbuję zainstalować sklep. Po instalacji wszystko działa tylko nie działają te zakładki. Ale gdy tylko przeniosę sklep głębiej na podkatalog domeny to tutaj już wszystko śmiga. W czym może być problem? Proszę o pomoc

Cześć,

właściwie już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - Presta jak każdy inny CMS wymaga do niektórych funkcji dostępów do katalogów położonych wyżej. W momencie instalacji aplikacji w katalogu głównym blokujesz jej taki dostęp, przez co strona może sypać błędami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest instalacja w podkatalogu - jest to po prostu dobra praktyka w dobie coraz bardziej złożonego i wymagającego oprogramowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, home.pl said:

Cześć,

właściwie już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - Presta jak każdy inny CMS wymaga do niektórych funkcji dostępów do katalogów położonych wyżej. W momencie instalacji aplikacji w katalogu głównym blokujesz jej taki dostęp, przez co strona może sypać błędami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest instalacja w podkatalogu - jest to po prostu dobra praktyka w dobie coraz bardziej złożonego i wymagającego oprogramowania. 

Takie trochę mydlenie oczu, na większości hostingów prestashop instaluje się bez problemu i bez żadnych zmian, i nie  mam tu na myśli dedykowanych ofert pod określone cms-y tylko zwykłe ogólne oferty hostingowe.  Pisanie że instalacja w podkatalogu jest dobrą praktyką to również mydlenie oczu, przecież ogólnie wiadomo gdzie problem tak na prawdę leży.  Dodatkowo zwalanie winy na użytkownika pisząc że instalując w głównym katalogu blokuje dostęp, czy aby na pewno użytkownik blokuje, czy to użytkownik konfigurował serwer?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@endriu107 Nie każdy hosting jest skonfigurowany w taki sam sposób. W naszym przypadku katalog główny /public_html ma charakter zamknięty i odwołania do wyższych katalogów nie będą możliwe. Na innym hostingu może to funkcjonować, ze względu na konfigurację serwera WWW.  Dlatego też powyżej przekazałem, która metoda na instalację Presty jest optymalna w przypadku naszych serwerów. PrestaShop działa u nas bez problemów po instalacji aplikacji w podkatalogu, zarówno na klasycznym hostingu jak i dedykowanym Prestahostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@endriu107 Od momentu, gdy przeszliśmy na serwer WWW Apache 2.4 (rok temu) - grzebanie w htaccess nie jest konieczne (jeżeli masz hosting jeszcze na starej platformie - edycja może być konieczna, dla nowych hostingów już nie). Odnośnie separacji - zależy od sytuacji oraz zastosowania. Obecnie wszystkie nowe serwery są obsługiwane na Apache, a użycie separacji domeny jest jednoznaczne z zamknięciem danego folderu i traktowaniem go jak roota. Wyłączenie separacji powoduje, że katalog jest otwarty i CMS może użyć folderów nadrzędnych (typu /cache lub /tmp).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...