Jump to content

Wyszukiwanie


maciekmaster

Recommended Posts

Witam. Zauważyłem pewien problem w PS 1.7.4.4

http://domenanatesty.pl

Wyszukiwarka na górze działa, ale nie wyszukuje niektórych produktów. Indeks jest przebudowany, widzi wszystkie produkty, ale wpisując tam np. koperta b4 pokazuje wszystkie koperty, a nie konkretnie tylko b4. W ogóle wyszukiwarka wyświetla po chwili sugestie, ale one też są błędne. Wpisując słowo "koperta" wyświetla Koperty C6

Jak można to naprawić? Dlaczego tak to działa?

Edited by maciekmaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że system ignoruje to i bierze tylko słowo Koperta.

Ale dlaczego wpisując koperta b4 hk, system pokazuje wszystko, chociaż nie wszystko pasuje do frazy

http://domenanatesty.pl/szukaj?controller=search&s=koperta+b4+hk

Czy to wina tego, że kategorie i produkty mają zawsze w nazwie Koperta?

Link to comment
Share on other sites

Na początek spróbowałbym ustawić minimalną długość wyszukiwanego słowa na 2 litery, bo pewnie są ustawione 3. Wtedy koperta b4 powinna zostać znaleziona jako pierwsza.

Żeby zawęzić wyniki wyszukiwania to pewnie potrzebna by była modyfikacja kodu, robiłem takie rzeczy dla presty 1.6, myślę, że dla 1.7.4 też powinno to być możliwe do zrobienia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2019 o 3:39 PM, maciekmaster napisał:

Czyli jak teraz mogę to rozwiązać? Bo Klient wpisze koperta B4 i nie znajdzie tych konkretnie.

Jak napisał Daresh i to co zrobiłeś zmiana długości na dwa znaki jest rozwiązaniem ale przy wiekszej ilosci produktów bedziesz miał problem czekacie zapewne tagowanie i walka z wagami wyszukiwań. Ja bym ci polecał przyjrzeć sie niestandardowej wyszukiwarce Joliisearch tam nei ma problemu z standardowym "lub" pomiędzy znakami i wyszukiwanie jest bardziej efektywne - oczywiscie korzysta z indexu presty. Ja zmieniłem na jolii bo w standardzie była masakra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...