Jump to content

[Darmowy moduł / widget] Dodatkowy opis kategorii


Daresh

Recommended Posts

Ten darmowy moduł rozszerza formularz kategorii o pole umożliwiające dodanie dodatkowego opisu. 

Dla 1.6:

Po instalacji modułu dodajemy {hook h='displayCategorySecondDescription'} do pliku category.tpl (lub gdziekolwiek gdzie chcemy wyświetlić dodatkowy opis)

Dla 1.7:

Po instalacji modułu dodajemy {widget name='gmcatseconddesc'}  do pliku templates/catalog/listing/product-list.tpl zaraz przed {else} lub gdziekolwiek chcemy wyświetlić dodatkowy opis. Inna opcja to podpięcie modułu pod dowolny hook.

Moduł nie pokazuje treści dla stron paginacji, gdzie parametr ?p > 1, aby uniknąć duplicate content.

 

 

gmcatseconddesc_16.zip

gmcatseconddesc_17.zip

Nowsza wersja dla 1.7:

gmcatseconddesc_17.zip

Dokładny opis wdrożenia: http://greenmousestudio.com/pl/cat-desc

Edited by Daresh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 months later...

Czy jest możliwość dodania dwóch takich pól w dolnej części kategorii? 

Zależy mi, aby w jednym boxie był opis i był ona widoczna tylko na stronie pierwszej, a w drugim linki do parametrów widoczne na każdej stronie paginacji.

Sklep jest pod adresem ...  Chciałbym taki efekt uzyskać na przykład w kategorii kinkiety. 

Link to comment
Share on other sites

Strona ma filtry więc opis na kolejnych podstronach mógłby się nie zawsze pojawić, bo filtrowanie przeładowuje raczej tylko listę produktów.

Chyba że chodzi o jakieś linki typowo pod SEO, które mają być widoczne dla robotów przechodzących po podstronach, ale bez używania filtrów.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o zamieszczeni linków, tylko dla  robotów google. Linki z hasłami kluczowymi. Mniej więcej tak jak to robi allegro  i homebook pod listą produktu. 

Dlatego jest mi potrzebny tak jakby zainstalowany taki sam drugi dodatek. Aby dodawał nie jeden obszar do edycji , ale dwa, które są niezależne w kodzie i można ustawić w jedynym warunek paginacji, aby nie wyświetlał się na wszystkich stronach, tylko na pierwszej. A drugi wyświetlał się na wszystkich stronach paginacji.

Więc powstaje pytanie, jak zainstalować ten moduł dwa razy?

widget.jpg

Edited by matzeus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam,

Mam problem z powyższym modułem na Prestashop 1.7.6.5.

Przy próbie stworzenia nowej kategorii do pola categoryId przypisuje wartość null, przez co nie może przejść zapytania SELECT `description` FROM `psema_gmcatseconddesc` WHERE `id_category` = AND `id_shop` = 1 AND `id_lang` = 2 LIMIT 1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 6 months later...

Witam serdecznie, mam problem z działaniem modułu.

Moduł wyświetla dodatkowy opis kategorii na drugiej stronie paginacji.

Link do sklepu: https://leohome.pl/zwierzeta/legowiska-dla-psow

Czy jest ktoś w stanie napisać dlaczego tak się dzieje?

Zauważyłem, że jak się wejdzie na stronę, którą podlinkowałem a następnie kliknie drugą stronę paginacji to dodatkowy opis będzie widoczny.

Natomiast jeśli wklepiemy w wyszukiwarkę link https://leohome.pl/zwierzeta/legowiska-dla-psow?page=2 - bezpośrednio na druga stronę paginacji to nie wyświetla się dodatkowy opis kategorii.

Czy w tej sytuacji wszystko jest ok?

Edited by szredi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Witam, czy można edytować moduł tak, aby wyświetlał się również na stronie paginacji? Jeżeli tak to gdzie to mogę zmienić?

Wklejam tam i {widget name='gmcatseconddesc'} lub {$additionalDescription nofilter} ale i tak nie pokazuje i tak.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie muszę mieć coś piemiaszne w plikach ponieważ usuwałem ten linijki również i nic nie dawało.

Mam kategorię Wszystkie pierścionki >> Kategorie nadrzędne >> Kategorie podrzędne

We wszystkich podrzędnych dublował mi się dodatkowy opis z kategori nadrzędnej, a w nadrzędnych nic nie było widać :)

Przykładowo jak w nadrzędnej miałem kategorię "Pierścionek z diamentem żółte złoto" i tam ustawiłem dodatkowy opis to tam się nie pokazywał, za to pokazywał się na wszystkich podrzędnych podkategoriach tej kategorii. 

To samo robi mi się z wtyczką płatną Advance Custom Fields.

No nic kombinuje dalej :) Dziękuję za szybką odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

obraz.png.de7a4802a824420110f7262412a9f15e.png

Jeżeli używam najnowszej wersji tego modułu i przeglądając stronę, opis pojawia się na każdej z ?page=X.

wrzucając link oczywiście nie pokazuje się. Zdaje sobie sprawę, że nawet kiedy jest widoczny to robot ogarnia, że jest reload tylko listy produktów.
Da się to jednak ujednolicić tak, by opis wyświetlał się tylko faktycznie na jednej, głównej stronie?

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście lista produktów jest przeładowywana przez JavaScript, więc aby schować wówczas opis to trzeba by też to zrobić jakoś przez JavaScript. Moim zdaniem to jest bez sensu, bo roboty widzą to, co jest w kodzie strony w momencie ładowania, a nie klikają po linkach z użyciem JS.

Ale wiadomo, że SEOwcy mają swoje poglądy na wszystko więc w takiej sytuacji trzeba by zrobić jakiś JS, który zareaguje na przeładowanie listy produktów i schowa lub ukryje ten opis. Jak dla mnie bez sensu robota, ale jak ktoś chce to śmiało.

Moduł na pewno nie będzie już rozwijany, bo Presta 8.0 wprowadziła drugi opis kategorii w standardzie.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Daresh said:

Rzeczywiście lista produktów jest przeładowywana przez JavaScript, więc aby schować wówczas opis to trzeba by też to zrobić jakoś przez JavaScript. Moim zdaniem to jest bez sensu, bo roboty widzą to, co jest w kodzie strony w momencie ładowania, a nie klikają po linkach z użyciem JS.

Ale wiadomo, że SEOwcy mają swoje poglądy na wszystko więc w takiej sytuacji trzeba by zrobić jakiś JS, który zareaguje na przeładowanie listy produktów i schowa lub ukryje ten opis. Jak dla mnie bez sensu robota, ale jak ktoś chce to śmiało.

Moduł na pewno nie będzie już rozwijany, bo Presta 8.0 wprowadziła drugi opis kategorii w standardzie.

A zakładając, że nie używam górnego opisu, to jest szansa przerzucić hooka górnego na dół?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Daresh said:

Jak najbardziej, ale to raczej nie spowoduje, że on zacznie znikać bo znajdzie się poza obszarem, jaki jest odświeżany przez JS.

Rozumiem, bo biorąc na warsztat główny opis kategorii u góry - faktycznie znika na kolejno 2,3,4 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dzień dobry,

Chciałbym dopytać o działanie modułu, mamy taki problem że do stworzonych już odpisów kategorii nie możemy dodać kolejnego tekstu, niestety nie zmienia się on na stronie, w module jest przedstawione że niby tekst się zapisuje. Wersja presty z jakiej korzystamy to 1.7.5

Proszę o więcej informacji jak można to naprawić.

Pozdrawiam serdecznie,
Filip 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...