Jump to content
  • 0

Ograniczenie jednorazowych zakupów


Shadow26

Question

W sklepie pojawia mi się problem który zapewne i wy macie.

Otóż mam klientów którzy kilkukrotnie robią jednorazowe zakupy (bez zakładania konta).

Robi to bardzo duże zamieszanie w analizie sprzedaży.

Mam np. 4 klientów którzy w sumie zrobią 20 razy zakupy a program wyświetla mi 20 klientów którzy kupili 20 produktów.

Chciałbym jakoś to ograniczyć aby np. za 2 razem ktoś nie mógł zrobić jednorazowych zakupów na te same dane (adres, email, nip).

Jak wy sobie z tym radzicie? wie ktoś jak rozwiązać ten problem??

Edited by Shadow26 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Klient jest jednoznacznie identyfikowany po adresie email, więc częściowo by mogło załatwić sprawę wyłączenie pozwolenia na zakupy dla gości. Ale z kolei to utrudnianie życia klientom, więc moim zdaniem najlepiej poprawić to co zlicza zakupy żeby umiało rozpoznać, że to był ten sam klient.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A może w ustawieniach koszyka utworzyć kod, który gość musi wpisać żeby zrobić jednorazowe zakupy.

Kod byłby ważny tylko jeden raz. Jeżeli będzie chciał drugi raz zrobić jednorazowe zakupy będzie musiał założyć konto.

Tylko jak zrobić aby zakupy były udostępnione gościowi tylko po wpisaniu kodu.

Edited by Shadow26 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jednorazowe zakupy są lubiane i popularne, wyłączenie ich obniżyłoby sprzedaż.

Jednak są ludzie którzy wolą kilkukrotnie wpisywać imię, nazwisko, adres itd. niż założyć sobie jedno konto z którego mogliby cały czas korzystać.

Ułatwiłoby to zakupy klientowi a nam dałoby wierzytelną analizę sprzedaży.

 

Czy u ciebie lub twoich klientów wystąpił podobny problem? Widzę, że Freelancer.

 

W jaki sposób analizujecie sprzedaż?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 29.09.2018 o 11:39 PM, () Maciej () napisał:

Ja ten problem częściowo rozwiązałem po prostu generując konto klienta w każdym zamówieniu gościa.

Fakt faktem trafiają się tacy co klepią kolejne zamówienie na inny mail, ale większość składa zamówienie z tego utworzonego konta.

 

Też myślałem nad takim rozwiązaniem, ale klient musi być świadom tego, że zakłada konto a nie korzysta z szybkich zakupów.

Poza tym nie wiem jak to się ma do tego całego RODO.

Chwilowo wyłączę szybkie zakupy i zobaczę jak ma się to do sprzedaży, Pewnie spadnie, zobaczę o ile procent.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...