Jump to content

NEWSLETTER SI TITLURI E-MAIL


ruxinna

Recommended Posts

Am si eu urmatoarele nedumeriri, daca ma poate cineva lamuri:
1. cum se pot traduce titlurile la mail-urile trimise automat cand se face o comanda sau se modifica statutul comenzii?
2. daca generezi un voucher de reducere fara sa anulezi un produs dintr-o comanda, ci doar prin generare voucher de la payment-discounts, cum faci ca aceasta informatie sa fie rimisa prin mail la client?
3. cum poti forma si trimite un newsletter? are prestashop aceasta optiune?

va rog daca stiti raspunsurile....:)

Link to comment
Share on other sites

1. Nu imi mai amintesc exact dar e ori din folderul Mails ori traduci statusurile comenzilor. Parca imi amintesc ca am modificat statusurile comenzilor direct pe baza de date si apoi a mers.

2. In principiu tu generezi voucerul si il dai.. "din gura in gura" din ce mi'am dat seama. Newsletterele ar fi o optiune, mesaj privat catre client...

3. Iti instalezi un phplist sau ceva de newsletter si importi lista exportata de modulul de newsletter. Prestashop nu are inca aceasta optiune.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Shutzu are dreptate ... Se pot traduce din folderul Mails . Creati un folder numit ro in directorul Mails. Copiati apoi tot ce este in folderul en in folderul ro, dupa care incepeti traducerea pentru fiecare fisier in parte. Eu le-am tradus in proportie de 80-85 %....Atentie numele fisierelor trebui sa ramana intact.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...