Jump to content

Dualne ceny


fromel

Recommended Posts

Tak som asi chválil skoro. Ten priložený súbor funguje,cena sa zmenší,ale s ňou aj názov produktu a popis v ponúkaných produktoch. Podarilo sa mi urobiť väčšie písmo u popisu,ale názov zostáva stále tak malý,že sa nedá prečítať ani lupou. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nazdar chlapy,

ja som skúšal vo verzii 1.1 použiť Váš návod.

chcem spustiť shop po 1.1., takže už to je EUR/SKK konverzia.

riadok 217:
case 2:
//$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char;
//break;

som zmenil na:
$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. ' ('.number_format($price*30.1260, 2, ',', ' ').$blank. 'SKK)';
break;

No funguje to tak, že na titulke pri tom zakladnom template sa to strašne rozhádže kvôli veľkosti, potom nevyznám sa v PHP a neviem ako dať cenu pod to - akobe

v html kóde.

No a ďalšia vec je tá, že ak potom kliknem na produkt, tak tam tú duálnu cenu nahodí, ale ihneď zmizne, neviem či je to tým, že tam sú viaceré farebné verzie napríklad vo vzorových položkách iPod nano.

viete mi s tým helfnúť?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No ja stale používam verziu 1.0 a tam sa to nastavuje prave tou úpravou súboru CLASSES/Tools.php. Je to okolo riadku 200.

            case 2:
//    €            $ret = number_format($price, 2, ',', ' ').' '.$c_sign;
$ret = number_format($price, 0, ',', ' ').' '.$c_sign. '
('.number_format($price*0.033193919, 2, ',', ' '). ' €)';



No a potom je potrebné ešte upraviť veľkosť fontov. To sa zase upravuje v súbore /themes/vaša tema/global.css. Je to popisane aj vyššie.

Link to comment
Share on other sites

Ešte chcem podotknuť že sa nespravne zobrazuje cena na detaile produktu. Tam sa zobrazuje cena dvakrát delena kurzom. Na zozname produktov je napr. cena € 10,29, ale na detaile položky je cena € 0,34. A to bohužiaľ neviem ako opraviť. Vedel by niekto pomôcť?

Link to comment
Share on other sites

po 1.1.2009 sa maju zobrazovat ceny v EUR a nasledne v SKK, takto mi to funguje na verzii ps1.1

$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '
('.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'SKK)';


este volaco pospekulovat s kosikom... ;-)

Link to comment
Share on other sites

No ja stale používam verziu 1.0 a tam sa to nastavuje prave tou úpravou súboru CLASSES/Tools.php. Je to okolo riadku 200.

            case 2:
//    €            $ret = number_format($price, 2, ',', ' ').' '.$c_sign;
$ret = number_format($price, 0, ',', ' ').' '.$c_sign. '
('.number_format($price*0.033193919, 2, ',', ' '). ' €)';



No a potom je potrebné ešte upraviť veľkosť fontov. To sa zase upravuje v súbore /themes/vaša tema/global.css. Je to popisane ja vyššie. Taktiež je tam priloženy moj súbor global.css.



Pocuj Jaro, nemozes sem prosim ta dat uz ten novy upraveny global? Tiez sa mi to pismo po pouziti tvojho globalu z hora zmenilo na brutalne male, a nieje dobre citatelne.

Inak je vsetko ok a v tools tiez odporucam kurz zmenit na 30,1260. Inak ja som mal predvolenu sumu v eur takze som potreboval druhu sumu v Sk. Pripajam teda moj kod. Mozno niekomu pomoze.

case 2:
               //$ret = number_format($price, 2, ',', ' ').' '.$c_sign;
               $ret = number_format($price, 2, ',', ' ').' '.$c_sign. ' ('.number_format($price*30.126000000, 2, ',', ' '). 'Sk)';

Link to comment
Share on other sites

Pripajam svoj súbor global.css, ale podotýkam že je pre temu "ultimate-webshop". V iných temach nebude fungovať. Takže len pre štúdium. Ten font sa meni v závislosti na požitom prehliadači. Já používam Operu a zobrazovalo sa mi to dobré. V IE to už bolo iné. Ten font bol naozaj veľmi malý. Teraz to zobrazuje aj v IE aj v Mozille celkom dobre.

global.zip

Link to comment
Share on other sites

takze skapitulovanie v tools nahradime povodne "

case 2:
$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char;
break;
/* X 0.000,00 */ "

novym teda
"//$ret = number_format($price, 2, ',', ' ').' '.$c_sign;
$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '

('.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'SKK)'; " a
$ret = number_format($price, 0, ',', ' ').' '.$c_sign. '

('.number_format($price*0.033193919, 2, ',', ' '). ' €)' " ?

Predpokladam, ze obi dva tam treba skopirovat?
Vsimla som si, ze nikomu sa podarilo aby konverny kurz bol aj v Kosiku, ako na to ?
Dakujem..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja som velkost pisma, ktorym sa zobrazuje cena pri produkte na produktovej karte (t.j. euro aj skk) zmensil v subore /themes/prestashop/css/global.css, riadok 1497, trieda ul#product_list li .price, vlastnost font-size zmenena na 150%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nevim zda se ptam zde na spravnem miste. Mame eshop od zacatku naplneny exportem zbozi z osCommerce 2.2. Tam jsme meli v jako vychozi menu nastavenou v SK. V BO stale zadavame ceny v korunackach (lebo asi stejnak padne euri). Vi nekdo z Vas jakym zpusobem lze nastavit Prestashop 1.4.3 tak aby ve FO pri prvnim ukazanim shopu bola vychozi cena v euri??? pricemz zakladni cena v BO je v SKK (aj tak ma zostat)... http://shop.mihi.sk dakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...