Jump to content

Recommended Posts

Arkadaslar 1.7.3e geçtim. hata ayıklama modunu actıgımda hata alıyorum admin paneli atıyor beni. Hadi ondan vazgeçtim. Ürün eklerken resim ekleyemiyorum. Upload linki görünmüyor. resim bölümasına tıkladıgımda upload açılmıyor. Resim ekleme alanına resmi bıraksam algılamıyor. Ve de kombinasyonlar 1.7.2.4. , 1.7.2.5 ve 1.7.3 te üretiyorsunuz. Php sürümüm 7.0 dı 7.1. yapımı değişmedi. temayı kaldırdım yine değişen bişey olmadı. Sebebiyle alakalı fikri olan var mı ???

ekran-www.tekirsoft.com-2018.03.04-02-44-59.png

ekran-www.tekirsoft.com-2018.03.04-02-43-06.png

Baska hata cıkmazsa sorunu bu sekilde çözdüm:
KOmbinasyon hatalarını ve resim ekleyememe hatalarını çözdüm sanırım. Sunucumu boşaltıp yeniden CPANELdeki otomatik kurulumla kurdum. Kurarken JAVA ile ilgili bir hata verdi. Dosyanın uzerine yazılsınmı yada silermisiniz?? şeklinde bir hata idi. Anladım ki gizli klasörler arasında ki bu dosya benim Prestamın java ayarlarını bozuyor. Üzerine yazdırdım su anda 1.7.3 ile sorunsuz calısıyorum. Otomatik kurulum olunca ingilizce geldi sistem ama onu da türkçeleştirdim çevirilerden. default yapınca turkceyi http500 hatası verdi. Yani trkçe ile ilgili bir hata aşağıdaki şekilde çözdüm. Tabi baska problem cıkmazsa...

config.php de 

setlocale(LC_COLLATE, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');
//setlocale(LC_CTYPE, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');
setlocale(LC_TIME, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');
setlocale(LC_NUMERIC, 'en_US.UTF-8', 'en_US.utf8');

BU satırları buldum ve LC_CTYPE kısmını iptal ettim  başına // koyarak. 

Edited by oguzkiraz (see edit history)