Jump to content
  • 0

Spam na preście 1.7.2.4


() Maciej ()

Question

Witam,

Czy ktoś z Was spotkał się już ze spamem w formularzu kontaktowym w wersji 1.7.2.4 ? Od kilku dni dostaję powiadomienia z formularza na maila, który jest nie widoczny w sklepie internetowym (pole wyboru maila zostało ukryte, a tym samym wybierany jest ciągle mail domyślny). Spam jednak trafia na maila, który nie jest mailem domyślnym.

Przeszukałem forum i nie znalazłem wzmianki, w której ktoś by narzekał na spam w wersji 1.7.xx.

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam.

Miałem identyczną sytuację. Dopiero stawiam PrestaShop 1.7 i też błąkam się zagubiony.

Poradziłem sobie w ten sposób:

W panelu administratora Międzynarodowe/Lokalizacja/Geolokalizacja. Tam zaznaczam tylko te kraje, z których można wejść do sklepu.

Oczywiście  Russian Federation  zostawiam odznaczone. W trakcie tej operacji musiałem pobrać i wkopiować na serwer plik GeoLite2

do katalogu/app/Resources/geoip. Przy próbie ustalenia geolokalizacji pokazuje się komunikat o konieczności uzupełnienia tego pliku,

z odpowiednim linkiem. Pobiera się w wersji spakowanej ZIP. U mnie pomogło.

Ps. Jest to mój pierwszy wpis na forum. Mam nadzieję, że pomogłem

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 godzin temu, tojawa napisał:

(...)

 

Niestety Twoje rozwiązanie u mnie się nie sprawdzi, bo muszę mieć aktywne zamawianie z krajów tamtego rejonu. Jedyne ograniczenie to Afryka. Reszta musi być aktywna.

15 godzin temu, endriu107 napisał:

Jaką masz recaptche od google czy np.slidecaptcha? 

Mam obecnie już trzecią capche zainstalowaną "Ei Captcha" i ta jak na razie się sprawdza. 2 dni bez spamu :)

Slidecaptcha na 1.7.2.4 coś mi nie chciała ruszyć. Owszem pasek był, ale nie dało się go ruszyć, bez względu na konfigurację.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 hours ago, endriu107 said:

moduł od seigi ma jakieś błędy chyba po stronie css lub js i ukrywa pewne elementy na sklepie ale nie wnikałem w  szczegóły.

Ten moduł jest chyba tylko do wersji presty 1.5 i 1.6

Slidecaptcha natomiast działa mi w wersji 1.7.2.0  Nie wiem na ile jest skuteczny bo to wersja presty testowa.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...