Jump to content
  • 0
Bitoslaw

Ogromny Spam z formularza kontaktowego

Question

Witam jak w temacie, od 15min dostajemy ogromny spam na na wszystkie 4 sklepy z formularzów kontaktowych. 

Na jednym emailu jest juz 1000 wiadomości.
Wygląda to tak jak w załaczniku, jak temu szybko zaradzić????

Z góry mówię że niestety aktualizacja presty odpada bo nie mamy szablonów na nową wersję.

Bez tytułu.png

17 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Witam mam dokłanie to samo dzisiaj. Dostaję wiadmości po Chińsku. Ja narazie wyłączyłem sklep, dodałem swoje ip do zarządzania i myśle. Ja miałem w ciągu 20 min 2000 wejść botów. 

• 0

Aby wyłączyć wejdź : preferencje -> obsługa -> dodaj swoje ip i wyłącz sklep. Spam ustąpi, na okres przerwy technicznej. A jeżeli chodzi o samo lekarstwo dobrym rozwiązaniem byłaby blokada czasowa wysyłania wiadomości przez formularz kontaktowy np. blokada co 5min. Z tym, że jeszcze nie wiem jak dodać tą blokadę do formularza. 

• 0

Na 1.4 nie ma gotowca, wg http://forge.prestashop.com/browse/PSCSX-9132 to rozwiązanie jest oparte na tym www.nfriedly.com/techblog/2009/11/how-to-build-a-spam-free-contact-forms-without-captchas/ - możesz samodzielnie dostosować do swojej wersji.

W celu zabezpieczenia sklepu można zastosować cloudflare lub podobne rozwiązanie, które posłuży jako dodatkowy firewall - szczególnie przy odpowiedniej konfiguracji bardzo pomaga na różne ataki.

• 0

Miałem dokładnie ten sam problem.
Wiadomości są wysyłane na Kontakt. Tak więc w opcjach [Klienci] -> [Kontakt] można osunąć lub zmienić adresy email. Spam ustąpi.

Następnie wszedłem w statystyki i sprawdziłem[Statystyki] ->  [Odwiedzających online]. Miałem ok 2000 odwiedzających gości :) Sprawdziłem z jakiego kraju są to IP i były to odwiedziny z Chin, HongKongu i USA.

Ostatnim krokiem było wyłączenie dostępu z tych 3 lokalizacji.

[Preferencje]->[Geolokalizacja] i z listy ozdnaczyłem Chiny, HongKong ora USA.

U mnie zadziałało więc poprawiłem adresy w [Kontakt] i na nowo skonfigurowałem pocztę.

• 0

Jest tam opcja [ Biała lista adresów IP ] google ma wolny dostęp. Poza tym jest to rozwiązanie szybkie nie likwidujące całkowicie problemu. Daje czas na pokombinowanie z innymi rozwiązaniami. W moim przypadku miałem po paru godzinach 180 tys wiadomości.

• 0
4 hours ago, deff said:

Miałem dokładnie ten sam problem.
Wiadomości są wysyłane na Kontakt. Tak więc w opcjach [Klienci] -> [Kontakt] można osunąć lub zmienić adresy email. Spam ustąpi.

Następnie wszedłem w statystyki i sprawdziłem[Statystyki] ->  [Odwiedzających online]. Miałem ok 2000 odwiedzających gości :) Sprawdziłem z jakiego kraju są to IP i były to odwiedziny z Chin, HongKongu i USA.

Ostatnim krokiem było wyłączenie dostępu z tych 3 lokalizacji.

[Preferencje]->[Geolokalizacja] i z listy ozdnaczyłem Chiny, HongKong ora USA.

U mnie zadziałało więc poprawiłem adresy w [Kontakt] i na nowo skonfigurowałem pocztę.

U mnie nie działa usunięcie z geo.
Jak na razie mam usuniętą klasę contact.php i wtedy nie przychodzi, no ale ludzie nie mogą wysyłać do nas nic...
Więc to nie jest rozwiązanie.
Dodałem nawet moduł Captcha ale te boty jakoś to obeszły...

• 0
31 minutes ago, e_com said:

@Bitoslaw może czas pomyśleć o aktualizacji sklepu?

Bo presta 1.4 to wersja z XV wieku :D

To nie jest zależne ode mnie, szef nie chce nowszej i mówi że nie ma czasu na przerabianie szablonu.
Ja osobiście już dawno bym to zrobił...

• 0
40 minutes ago, Martyna said:

A jak Ci się to udało?

Zastosowałam się do tych wcześniejszych instrukcji i dalej co 3 minuty spływają wiadomości.

Ja dodałem moduł Captcha i blokował to, dodatkowo GeoIP i usunąłem te 3 kraje, dodając ip Google do whitelisty i działa. Wiadomości nie ma.

• 0

Może ktoś podpowie co źle zrobiłam?

Dodałam nowy moduł -tak jak było napisane w formacie zip, po czym wyskoczyła informacja, że moduł został pomyślnie pobrany. Jednak w momencie instalacji wyskakuje komunikat

image.png.7988459657390d15cb78e9201417cb8b.png

Edited by Martyna