Jump to content

Stadiu comanda Retur


psaddicted

Recommended Posts

Buna seara,

In aceasta perioada mai aglomerata curierii au probleme cu livrarile, coletele nu mai sunt livrate si se intorc ca retur

Am tot cautat cum sa activez statusul retur la comenzi si nu reusesc sa selectez sau sa creez un status retur, status care sa imi reintroduca produsul care vine retur inapoi in soc,

Am gasit lista stadii de retur insa acele optiuni nu se gasesc pentru a fi selectate si in pagina comenzii, pur si simplu nu stiu ce sa mai fac, singura varianta este sa tin o evidenta si sa trec in comanda, statusul - comanda anulata !

 

retur.thumb.png.95763ec4242bda45b9a49ec0278b72bb.png

 

As fi recunoscator daca ma ajuta si pe mine cineva sa implementez statusul retur la comenzi neridicate/nelivrate

 

Multumesc,

 

Edited by laguerra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Salut,

alea sunt stadiile de retur.

atentie ca traducerile in presta sunt un pic inselatoare :)

banuiesc ca folosesti presta 1.6.x din captura de ecran

in primul rand vezi daca este activa optiunea de retur in admin > comenzi > returnari de produse

in al doilea rand vezi ca acel status de retur (in pagina de procesare a comenzii) nu este in locul unde te astepti tu sa-l gasesti :) adica in stari ci este in bara de sus, in linie cu "tipareste comanda" vezi factura" etc... acolo este  "returneaza produse" / "rambursare partiala"

bafta!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...