Jump to content

Multiple Features for Products Module


li.va.mold

Recommended Posts

Buna,

as dori sa stiu daca cineva utilizeaza si poate oferi un feedback in legatura cu modulul de mai jos: (din Prestashop Addons Marketplace)

Multiple Features for Products Module

"https://addons.prestashop.com/en/combinaisons-customization/8196-multiple-features-for-products.html"

Practic prin acest modul (din descrierea lui) poti atribui mai multe caracteristici unui singur produs.

As dori sa stiu mai ales daca se integreaza si functioneaza ok in "Layered navigation block" - in Front Office

Multumesc anticipat.

O seara frumoasa. 

Liviu.

 

Link to comment
Share on other sites

Buna,

multumesc pt raspuns.

1. Da, am observat faptul ca are demo back / front office ... imi voi aloca maine timp sa vad daca ma poate ajuta acest modul. 

2. Exista o discutie pe tematica - atribuirea mai multor caracteristici unui produs (probabil odata cu 1.7.3 s-ar putea ca optiunea sa fie disponibila direct in PS).

"https://www.prestashop.com/forums/topic/176242-modification-select-multiple-values-for-one-feature/?page=5"

Probabil daca il voi cumpara, revin eu cu feedback aici ... :D

Seara buna.

Liviu.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Buna Robert,

multumesc mult pentru informatie ,,, din pacate sunt "prins" in 1.6

Probabil ca voi trece la 1.7 anul urmator (2018). Am observat intr-o discutie ca pe parcursul dezvolatrii 1.7.3 -> 1.7.4 se vor ocupa putin si de modulul "1-Click Upgrade" astfel incat sa nu ramanem prinsi in 1.6 ... din tot ceea ce am gasit in discutii si etc trecerea de la 1.6 la 1.7 prin intermediul "1-Click Upgrade" nu functioneaza ...

Sper sa organizati in 2018 un Meetup si sa ne povestiti mai multe pe aceasta tematica. Sper sa avem si din partea PS putin suport pe aceasta tematica si sa nu fim pusi in situatia in care sa reconstruim magazine noi 1.7 de la zero ...

O zi placuta.

Liviu.

 

Link to comment
Share on other sites

@liviu: lucrurile incep sa sa se aseze cu PS1.7, incet dar sigur:-(

Momentan poti face upgrade cu 1Click de la 1.6 la 1.7 doar in ceea ce priveste fisierele si baza de date, dar dupa parerea mea upgrade-ul la baza de date este printre cele mai importante.

In rest, iti va trebui noua versiune pentru 1.7 a modulelor pe care le folosesti si bineinteles sa refaci tema pe una compatibilia.

Am mari indoieli daca in viitor 1click va putea sa faca upgrade la module singur deoarece:

- este diferenta de structura;

- dezvoltatorii de module, cer un pret de upgrade pe noua versiune.

In ceea ce priveste tema, chiar este dificil sa preiei vechea tema si sa o transformi intr-una noua in mod automatic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...