Jump to content
Mabcin

Import produktów

Recommended Posts

Witam,
Drodzy forumowicze proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Dostawca wystawia mi fakturę np na produkt A0001  tylko problem jest w tym, że pod tym numerem kryją się produkty niebieskie i zielone itd (ogólne wszystkie kolory danego produktu)
Żeby mieć jakąś kontrolę nad stanami magazynowymi i wiedzieć co zamawiać rozdzielam to.

Gdy przychodzi faktura jest na niej np. A0001 10szt liczę ile jakiego koloru jest i dodaję do programu np A0001_NIE 5szt,  A0001_ZIE 5szt i przy zamówieniu od klienta dodaje na fakturę odpowiedni kolor.
Teraz pytanie jak zaimportować takie produkty by nie powtarzały się w PrestaShop?
Żeby nie było dwóch takich samych produktów różniących się tylko zdjęciem i stanem magazynowym?
Chcę by było na stronie widać produkt XXX kod A0001 i stan żeby pokazywał się w zależności od stanu jaki jest zaimportowany. Czyli w tym przypadku jak ktoś wybierze Niebieski - Nie to pokaże 5szt i tak samo dla Zielonego - ZIE

Daresh kombinacje owszem ale jak to zaznaczyć w CSV ponieważ jeśli mam produkt A0001_NIE i A0001_ZIE do presty są wgrywane jakby 2 oddzielne produkty.

Jeśli chcesz używać kombinacji atrybutów, to produkt powinien być założony tylko RAZ, a w imporcie CSV jest do tego odrębna opcja.

"Jaki rodzaj jednostki chciałbyś zaimportować?" - Kombinacje

e_com czyli jak mam plik z produktami csv i wgrałem go na server i wszystkie produkty mam ładnie w odpowiednich kategoriach, to mam teraz utworzyć nowy CSV kombinacje i również go wgrać.
Wcześniej zaimportowane produkty się połączą?
Czy dobrze to rozumiem?

Nie. Na początek importujesz produkt - MATKĘ i później do niego dogrywasz kombinacje.