Jump to content
  • 0

Zmiana ID produktu (lub kolejności)


Krzysiek91

Question

Witam,

 

Czy możliwa jest zmiana ID produktu tak aby nie doszło do erroru baz danych? Czy rozwiązania dla Presta 1.6. ułatwiają wykonanie tej operacji? Czytałem na forum wątek z 2014 r. gdzie mowa jest o kluczach, powiązanych z ID oraz prawdopodobnym ryzyku napotkania erroru bazy danych. Stąd też mam dwa pytania:

1. Jakie są nazwy baz danych, w których należy dokonać modyfikacji?

2. Czy należy później wyczyścić cache lub dokonać zmiany w ftp by napotkać spodziewany efekt?

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Chciałbym mieć możliwość zmiany kolejności produktów w module "newproducts" , gdzie produkty wyświetlają się w zależności od kolejności wpisywania (ostatnie są na końcu), chciałbym móc to zmienić, podobnie jak kolejność produktów w module "bestsellers".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Tablic masz tak dużo, że musiałbym Ci przepisać prawie wszystkie. Jak pisał Daresh zmiana ID to tylko ściąganie na siebie kłopotów. ID produktu wykorzystywane jest w zamówieniach, koszykach, atrybutach, cechach, opisach itd... na prawdę chcesz to wszystko zmieniać ręcznie ? Szansa, że zrobisz to poprawnie i nie wysypiesz bazy jest dość mała (zakładając, że nie wiesz gdzie wykorzystywany jest ID produktu).

2. Zmiany w bazie są widoczne od razu. Jednak ja bym obstawiał, że po dokonaniu pierwszych zmian zobaczysz białą stronę :)

 

Napisz lepiej co chcesz osiągnąć zamiast kombinować ze zmianami ID w bazie. Tam zmian dokonuje się w ostateczności. Kiedy już nie ma innego wyjścia.

 

---------------------

EDIT

Modyfikacja ID produktu w bestsellerach nic Ci nie da, bo tam brana jest pod uwagę ilość produktu sprzedanego i według niej jest sortowane wszystko.

O modyfikacji w nowych produktach jest masa postów na forum. Nie ma jednak możliwości dowolnego ustawienia sobie każdego produktu z osobna. No może poza jednym, by w tablicy z produktem poprawić datę wprowadzenia produktu do bazy.

Edited by () Maciej ()
założyciel tematu udzielił odpowiedzi na moje pytanie z posta bez jego zadania :P (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 minut temu, Krzysiek91 napisał:

Czyli w przypadku bloku new products- nowych produktów jedyną możliwością jest zmiana daty wpisania produktu?

 

Czyli nie potrzebujesz modułu NOWYCH produktów, tylko modułu produktów wpisanych z palca.

To poszukaj takiego modułu, pewnie znajdziesz kilka darmowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak to prawda :), dzięki za wskazówkę, faktycznie w necie mogą być jakieś ciekawe moduły.

A jeśli chodzi o zmianę daty wpisania produktu, to można ją zmienić bez konsekwencji czy także jest ona powiązana z innymi zmiennymi, które trzeba byłoby modyfikować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Datę zmieniasz bez konsekwencji. Występuje ona z tego co pamiętam w 2 zapisach w 1 tablicy. Datę wprowadzenia i datę modyfikacji. O ile data modyfikacji nie będzie wcześniejsza niż data wprowadzenia to nic Ci się nie stanie.

Ja z tego sam korzystam jak mam wymusić synchronizację produktów z programem magazynowym.

do edycji masz tablicę :

ps_product

i tam prawie na samym końcu masz 2 kolumny :

date_add

date_upd

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minuty temu, Krzysiek91 napisał:

Ok, czy jeszcze jakieś bazy danych należy zaktualizować aby zmieniać datę wpisania/ modyfikacji produktu?

 

Nie, tylko te dwie tabele. Ale jak sobie przypominam, to ktoś tu na forum zamieścił kiedyś darmowy moduł do takiej operacji na datach produktu.

Poszukaj, na górze forum masz wyszukiwarkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odświeżę temat z numerem ID i mam kilka pytań 

Taki przykład.

Sklep ma na przykład 10 tyś produktów przy tym z 1000 kategorii ale po czasie rezygnuje z polowy towaru i kategorii wyłączam stare produkty kategorie lub je na sztywno usuwam dodając znowu np 8 tyś nowych produktów i z 200 nowych kategorii Id pnie się w górę i za pewno czas szukania rośnie w bazie odnajdując wysoką pozycję ID jak radzić sobie w takim przypadku z ID aby zbliżyć się do niższych wartości liczbowych czy poniższe id które usunęły produkt  usunęły tabelę czy raczej tabela istnieje lecz jest pusta.

Czy na rynku istnieje moduł, który by się zajął kompleksowo numeracją ID i ja uporządkował kompleksowo w bazie, czy raczej mam błędne myślenie i nie wpływa na szybkość odszukania produktu kategorii po id mimo że wejdziemy na wysokie tysięczne numery.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...