Jump to content
  • 0

Hurt/Detal


WWR

Question

Witam,

mam pytanie o najlepsze zastosowanie by na jednej stronie sklepu zarządzać zarówno klientami hurtowymi i detalicznymi (hurtownia i sklep dla klientów detalicznych). Oczywiście jedni i drudzy muszą widzieć swoje ceny. Jakie było by najlepsze rozwiązanie tego? Czy opcja którą znalazłem " Włącz zakupy Gości " nadawała by się do takiej funkcjonalności? Rozumiem że wtedy każdy bez rejestracji może kupić towar jako klient detaliczny? Ale tak czy inaczej rejestracja jest potrzebna przecież. Czy przy rejestracji da się włączyć opcję wyboru klient "detaliczny", "hurtowy"? I później na grupach klientów zrobić poszczególne warunki? Prosił bym o pomoc i radę kogoś kto być może korzysta z takiej funkcjonalności na swojej stronie.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Z reguły załatwia się to grupami klientów. Zakupy gości owszem mogą być, ale nie muszą. Po zalogowaniu klient też może mieć normalne ceny, a ceny hurtowe dopiero jeżeli zostanie ręcznie przyporządkowany do określonej grupy.

Posiłkujemy się przy tym też modułem "Group Change Alert", który wysyła do klienta maila w momencie gdy w adminie ktoś przestawi mu grupę domyślną, żeby klient już wiedział, że może kupować po obniżonych cenach.

A te ceny hurtowe to można ustawić zarówno jako % obniżki dla grupy klientów, jak również przy produktach jako ceny specyficzne.

Czasem też klienci hurtowi mają inne warunki płatności, np. przelew terminowy, ale to też da się załatwić tworząc taki moduł płatności i przypisując go do odpowiednich grup klientów.

Czyli podsumowując - generalnie hurt / detal robi się w oparciu o grupy, choć w zależności od założeń mogą być potrzebne jakieś przeróbki sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A dużo kłopotu ze zrobieniem takiego multistore i sklonowaniem sklepu? Czy to na czymś innym polega? Co stanie się po opcji włączenia "multistore"? Da to jakąś opcję by klient miał nie wiem przycisk na wejściu HURT/DETAL i wtedy wchodzi do odpowiedniej strony sklepu? Czy jak to miało by wyglądać?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy na prawdę trzeba płacić za dodatkowy moduł by po zmianie grupy klienta poszedł do niego mail? Aż tak wszystko w prestashop jest ukrojone w funkcjonalności? To chyba oczywiście że jak akceptujesz klient zmieniając mu grupe np. po rejestracji na "klient hurtowy" otrzymał jakąś informację o tym :).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

I jeszcze pytanie do tych grup. Jeżeli stworze grupę "klient detaliczny" to rozumiem że po rejestracji takiego klienta automatycznie da się ustawić by wchodził do tej grupy i widział na początku ceny detaliczne by nie wchodzić w każdego jednego i akceptować go. Ale teraz jak wyłapywać tych klientów którzy rejestrują się jako hurtowni i by zmieniać im grupe? Jakość da się to filtrować? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W standardzie masz 3 grupy: odwiedzający, gość i klient każdy zarejestrowany użytkownik trafia z automatu do grupy klient dodatkowo możesz utworzyć kolejne grupy do których klientów musisz przypisywać ręcznie. Możesz sobie też zrobić modyfikacje która przypisze klienta do wskazanej grupy nikt Ci nie każe kupować modułu presta ma to do siebie ze samemu można ją dowolnie rozbudować.

 

Opcja multistore pozwala utworzyć dodatkowe sklepy zarządzane  z jednego panelu wtedy sklep A masz pod detal a sklep B pod hurt. I np. w menu dajesz odnośnik do innego sklepu żeby klienci mogli sie przełączać pomiędzy nimi. Takie sklepy mogą korzystać z jednego stanu magazynowego. Przed włączeniem zrób kopie bazy danych bo jak coś uwalisz to będzie ciężko to odkręcić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK z grupami rozumiem, spróbuje z tym pokombinować, zobaczymy tylko tak jak "Daresh" pisał czy np. przy płatnościach itd też da się stworzyć jakieś obowiązujące reguły dla danej grupy klientów. Klient hurtowy bowiem może mieć termin płatności itd. Co do multistore to nawet było by to dla mnie lepsze rozwiązanie tylko nie mam drugiego sklepu i zastanawiam się jak można by zrobić w prosty sposób klon tego pierwszego. Dla mnie może on być taki sam, zrobił bym tylko logo inne (np. nazwa + "hurt" i nazwa + "detal" czy coś w tym stylu), ale same szaty graficzne i cały sklep może być taki sam byle w jednym byli klienci hurtowi i odpowiednie ceny i warunki, a w drugim detaliczni. Tylko jak w prosty sposób sklonować ten sklep na drugi który będzie korzystał z tej samej bazy danych.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...