Jump to content
  • 0

Zestawy tworzone przez klienta


zac1403

Question

Witam kolegów. 

Borykam się z następującym problemem. Prowadzę małą produkcję handmade (są to rzeczy wykonywane z drewna egzotycznego i różnego rodzaju materiałów polimerowych - w szczególności produkcja opiera sie na piórach wiecznych, dlugopisach i różnego rodzaju gadźetach które można wykonać na tokarce). 

Jako twórca tych prduktów, opieram się głównie na elementach (tzw, kitach) już gotowych a ja sam dorabiam do tego jedynie blanki. Kity jakie kupuję dostępne są jedynie w kliku kolorach i z tym nie mam problemu, natomiast do toczenia blanków posiadam nieskończoną ilośc kolorów, rodzajów drewna i mieszanin polimerów.

W sklepie jaki w tej chwili buduję, do sprzedaży wystawione będą produkty już wykonane. Cały mój problem polega na tym, że czasem klient będzie chciał zmienić kolor blanku lub oprawy pióra na inny. Dla przykładu. Oprawy pióra mają kolor czarnego chromu a blank wykonany jest z drewna Leawood (kolor brązowawy z czarnymi akcentami). Klientowi bardziej by zależało na tym aby kolor opraw był w kolorze złotym. Nie jestem w stanie wykonać wszystkich możliwych kombinacji, jednakl chciałbym pozostawić klientowi możliwość wyboru...tzn. żeby mógł zamówić odpowiedni model w wybranym przez siebie kolorze i do tego wybrać kolor blanku.

Nie wiem czy istnieje taki moduł i czy jest to możliwe do wykonania . Na szczęście nie ma kłopotu z cenami bo te są ustalone sztywno bez względu na materiał z jakiego zamówiony produkt zostanie wykonany.

Prosiłhym kolegów o wsparcie mnie w tym temacie

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jak mam to rozumieć ?. Podstawowych kolorów opraw jest 7. Z tym nie ma problemu bo każdy z nich znajdzie się na stronie.  Klient nie może wpisać własnego koloru np. czerwony, bo blanków w tym kolorze są dziesiątki ... to nie są kolory ścisłe (patrz paleta RGB). Są to odlewy a każdy z nich jest inny. Może wcześniej źle sprecyzowałem swoje pytanie ale chodzi o to , aby klient mógł wybrać z dostępnych kolorów blankow poliemrowych lub drewna taki jaki mu pasuje. Pczywiście zdjęcia są przygotowane .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...