Jump to content
  • 0

Dodawanie cech przez import csv w przypadku kombinacji


nikos111

Question

Próbuję masowo dodać nowe cechy do produktów, które posiadają kombinacje. Niestety w imporcie kombinacji csv nie ma kolumny "cecha". Próbowałem zrobić to przez import produktów csv ale narobiłem sobie tylko problemów - albo znikały opisy , albo przyjazny url z wersji angielskiej zmieniał się na polską itd.

Ma ktoś wiedzę,jak to zrobić bezboleśnie?   

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Plik do importu tworzę na bazie wyeksportowanego produktu, który już ma kombinacje - np. rozmiar. Taki plik zawiera np. osiem wierszy wynikających z rozmiarów, o tym samym id presty ale o różnych numerach katalogowych (referencjach). Ponieważ przy imporcie nie można wymusić id produktu bo jest on taki sam dla wszystkich kombinacji (rozmiarów) zaznaczam przy imporcie "użyj indeksu produktu jako klucza". Referencje (indeksy katalogowe) przypisane są do kombinacji więc na karcie produktu INFORMACJE pole "kod produktu" jest puste.Efekt mam taki, że presta klonuje wszystkie rozmiary jako nowe produkty nadając im nowe id. Oczywiście cecha jest dodawana ale nic poza tym ponieważ w pliku importu wybieram tylko niezbędne kolumny. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teraz zadziało importując ten sam plik co kilka godzin temu?!

Ale właśnie w tym przypadku przyjazny url w wersji angielskiej presta podmienia na ten z polskojęzycznej wersji.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie cech - czy masz sposób na dodanie kilku wartości do jednej cechy? Potrzebuję takiego rozwiązania do utworzenia filtrów nawigacyjnych.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...