Jump to content
  • 0

Konfiguracja ustawień serwer w pliku .htaccess


Krzysiek91

Question

Witam,

 

Mam dwa pytania związane ze stworzeniem pliku htaccess, który zwiększyłby tzw. max inpust vars z 1000 do 2000 tak aby było możliwe przetłumaczenie stron na sklepie. 

 

1. Czy utworzenie jednego pliku htaccess w głównym katalogu spowoduje zmianę ustawień serwera dla całego sklepu?

2. Gdzie należy umieścić element kodu "php_value max_input_vars 2000" tak aby zmienić ustawienia serwera. Poproszę o screen ze wskazaniem odpowiedniego miejsca. W załączniku przesyłam plik .htaccesspost-1437736-0-34365500-1505920830_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

34 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Rozumiem, właśnie przeglądałem katalog i zauważyłem, że w każdym podkatalogu jest plik .htaccess ale w głównym katalogu sklepu go nie ma. Sytuacja dziwna, ale może też źle patrzę napisałem w tej sprawie do pomocy nazwa.pl i oczekuje na odpowiedź. Dam znać jak się rozwiąże problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety, tego pliku nie posiadamy w głównym katalogu (nasz sklep funkcjonuje na serwerach nazwa.pl więc może tam jest inaczej). Jest konieczne jego stworzenie. Dostałem od konsultanta skromną instrukcję na adres e-mail w postaci linku:

 

https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/serwery/o-serwerach-dla-zaawansowanych/jak-zmienic-wartosc-max-input-vars/

 

Wynika z niego, że jakby dokonało się wpisu o treści "php_value max_input_vars 2000" i zapisało z rozszerzeniem .htaccess a następnie umieściło w katalogu głównym to 

wartość ta zwiększyłaby się. Czy tak może wygląd taki plik i co jeszcze trzeba byłoby dopisać aby go utworzyć w pełni? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie tak zrobiłem i niestety pomimo wgrania pliku wartość ta nie zmieniła się. Podejrzewam, że kod jest niepełny. Przykładowy htaccess z innych podstron wygląda tak

 

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule "(.*)\.css$" retro-compat.css.php?file=$1.css [QSA,L]
</IfModule>
 
Czy mógłbyś napisać ten kod tak aby wartość zmieniła się, opierając się na wpisie z linka https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/serwery/o-serwerach-dla-zaawansowanych/jak-zmienic-wartosc-max-input-vars/ bo wpis oparty o tą samą komendę- podaną w instrukcji- nie działa.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Właśnie tak zrobiłem i niestety pomimo wgrania pliku wartość ta nie zmieniła się. Podejrzewam, że kod jest niepełny. Przykładowy htaccess z innych podstron wygląda tak

 

Wartości max_input_vars są z reguły definiowane w sposób, który użytkownik nie może edytować z pozionu htaccess - z powodów bezpieczeństwa jest domyślnie na 1000 

 

Proszę napisać jaki masz hosting to postaramy się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hosting nazwa.pl 

 

Instrukcja enigmatyczna, więc nie wiem gdzie wstawić tą linijkę kodu ze zmianą max_input_vars. Natomiast w jednym z wątków przeczytałem, że należy go umieścić na górze. Proszę o pomoc, czy teraz ten kod jest poprawny:

 

php_value max_input_vars 2000
# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
 
<IfModule mod_rewrite.c>
<IfModule mod_env.c>
SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On
</IfModule>
 
 
RewriteEngine on
 
 
#Domain: test.wsuz.nazwa.pl
RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/]
RewriteRule ^api$ api/ [L]
 
RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L]
 
# AlphaImageLoader for IE and fancybox
RewriteRule ^images_ie/?([^/]+)\.(jpe?g|png|gif)$ js/jquery/plugins/fancybox/images/$1.$2 [L]
</IfModule>
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Hosting nazwa.pl 

 

Instrukcja enigmatyczna, więc nie wiem gdzie wstawić tą linijkę kodu ze zmianą max_input_vars. Natomiast w jednym z wątków przeczytałem, że należy go umieścić na górze. Proszę o pomoc, czy teraz ten kod jest poprawny:

 

php_value max_input_vars 2000
# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
 
<IfModule mod_rewrite.c>
<IfModule mod_env.c>
SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On
</IfModule>
 
 
RewriteEngine on
 
 
#Domain: test.wsuz.nazwa.pl
RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/]
RewriteRule ^api$ api/ [L]
 
RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L]
 
# AlphaImageLoader for IE and fancybox
RewriteRule ^images_ie/?([^/]+)\.(jpe?g|png|gif)$ js/jquery/plugins/fancybox/images/$1.$2 [L]
</IfModule>

Ok, a napisz Krzyśku jakia wersja php jest ustawiona?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Właśnie nie wiem gdzie to można sprawdzić. Czy jest to możliwe bez tworzenia pliku info.php jak w załączonej niżej instrukcji?:

 

https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/serwery/o-serwerach-dla-zaawansowanych/jak-sprawdzic-dokladna-wersje-php-i-komponentow-na-serwerze/

 

Czy ten kod jaki napisałem jest poprawny pod kątem konstrukcji?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wgrałem w katalog sklepu nowy plik HTA jednak nie udało mi się dokonać zmiany max_input_vars . Czy należy poczekać na konfigurację serwera? 

 

Znalazłem także informacje co do właściwości serwera, jak i wersji PHP:

 

Informacja o serwerze Linux #106-Ubuntu SMP Mon Jun 26 17:54:43 UTC 2017 x86_64

Wersja oprogramowania serwera Apache/2

Wersja PHP 5.6.31

Limit pamięci 128M

Maksymalny czas wykonywania 30

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem niestety dalej aktualny.Pomimo wgrania dobrego pliku w dobrym miejscu (nazwa.pl też to potwierdziła) dalej pojawia się komunikat o błędzie. Czy zmiana konfiguracji PHP na 1.7. automatycznie zmienić max input vars ? Gdzie znajdują się pliki tłumaczenia do sklepu, które można ręcznie edytować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tłumaczenia są schowane w plikach katalogu translations/język_do_edycji np. /translations/pl/

Wartość max input vars jest konfigurowana w ustawieniach PHP, a nie w preście. Powinieneś wtedy edytować plik php.ini lub zrobić to przez panel DirectAdmin (o ile nazwa go ma, a nie jakiś autorski shit). Choć dziwi mnie, że support serwera tego nie wiedział.

Zmień serwer na jakiś normalny typu np linuxpl.com, bo jeśli tutaj support nie jest w stanie Ci pomóc z tak banalnym ustawieniem zmiennej to przy bardziej skomplikowanych problemach rozłożą ręce i zostaniesz sam z problemem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jest to dziwne, bo poprawny plik .htaccess z frazą zwiększającą limit max_input_vars jest w katalogu naszego sklepu i powinna ta wartość się zmienić, zgodnie z następującą instrukcją:

 

"Plik .htaccess spowoduje zmianę domyślnych ustawień serwera w obrębie katalogu, w którym zostanie umieszczony, a także jego podkatalogów. W podkatalogach można umieszczać kolejne pliki .htaccess, zmieniając w ten sposób ustawienia dla każdego katalogu."

 

Może jakieś jeszcze pomysły ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok. Czyli trzeba dodać tą linijkę max_input_vars 2000 w php.ini? Czy trzeba to umieścić w specjalnym miejscu czy nie ma to znaczenia?
 

Treść pliku php.ini:

 

 

<?php
/*
* 2007-2016 PrestaShop
*
* NOTICE OF LICENSE
*
* This source file is subject to the Open Software License (OSL 3.0)
* that is bundled with this package in the file LICENSE.txt.
* It is also available through the world-wide-web at this URL:
http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php
* If you did not receive a copy of the license and are unable to
* obtain it through the world-wide-web, please send an email
* to [email protected] so we can send you a copy immediately.
*
* DISCLAIMER
*
* Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer
* versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your
* needs please refer to http://www.prestashop.com for more information.
*
*  @author PrestaShop SA <[email protected]>
*  @copyright  2007-2016 PrestaShop SA
*  @license    http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php  Open Software License (OSL 3.0)
*  International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA
*/

if (isset(Context::getContext()->controller)) {
    $controller = Context::getContext()->controller;
} else {
    $controller = new FrontController();
    $controller->init();
}

Edited by Krzysiek91 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wgląd do tego pliku powinieneś mieć ogólnie z poziomu panelu admina. Ten który mi podałeś jest przede wszystkim za krótki, a poza tym jest to plik presty. Nie ma w nim nic odnośnie ustawień zmiennej max_input_vars na serwerze, a co za tym idzie to nie ten plik, którego szukamy.

 

Pisz do supportu. Ich obowiązkiem jest wiedzieć gdzie tą zmienną się ustawia, a jeśli będą umywać ręce to przenieś się na inny hosting. Składając reklamację do nich by zwrócili Ci kasę za nie wykorzystany czas.

Dla mnie to jest nie poważne podejście do klienta. 1 mail do supportu linuxpl.com i miałem zmienną przestawioną na dowolną wartość.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daj komuś ogarniętemu dostęp do ftp to Ci to zrobi w kilka minut.

 

Można też tak, jednak wg mnie jeśli support nie jest w stanie ogarnąć tak prostej rzeczy jak zmienna w PHP, której trzeba zwiększyć limit to przy poważniejszym problemie może się okazać, że sklep, strona, czy cokolwiek innego po prostu padnie na dobre.

 

Poza tym nie na każdym FTP-ie masz fizycznie dostęp do plików konfiguracyjnych serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dlatego pisałem o supporcie. To jest jedna z podstawowych opcji do ustawienia w konfiguracji serwera. I tak jak pisałem wcześniej jeśli tego admini nazwy nie są w stanie ogarnąć to trzeba od nich uciekać, bo nie wróży to nic dobrego.

Poza tym o nazwie nie mam najlepszej opinii z doświadczeń jakie z nimi miałem... Ale to już temat rzeka na inną okazję :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na nazwa.pl zawsze ciężko było dodzwonić się na infolinie. Kiedyś to po 17-18 można było dodzwonić się i  nawet przełączyć się do technicznego działu, czasami też po nocach dzwoniłem, ale teraz infolinia tylko do 17 działa i przez ten czas czeka się kilkanaście minut na połączenie i trafia się na konsultanta, który nie bardzo wie jak pomóc i najczęściej odsyła do działu technicznego z którym rozmawiać też jest bardzo ciężko z racji odsyłania klientów "Od Annasza do Kajfasza" przez konsultantów przy bardziej skomplikowanych problemach.

 

endriu107 wysłałem loginy na PW. 

 

Dzięki wielkie za wsparcie :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...