Jump to content
  • 0

Pozycjonowanie / Optymalizacja SEO


Ewa1234

Question

Witam,

 

prowadzę sklep internetowy z biżuterią i chciałabym coś zrobić by był lepiej widoczny w google. Na chwile obecną jest tam z 5tys. produktów i jak do tej pory szerokim łukiem omijałam zakładkę "Optymalizacja SEO" a to chyba duży błąd. Czy ktoś mógłby mi poradzić od czego zacząć i w jaki sposób sprawić by zaczął się on pojawiać w google po wpisaniu "sklep jubilerski" lub "sklep z pierścionkami zaręczynowymi"? Co powinnam wpisać w polu "meta-tytuł", "opis meta" i "przyjazny adres URL" zakładając że mam ok. tysiąca pierścionków zaręczynowych i o każdym w sumie można napisać to samo. W każdym pierścionku wpisywać: pierścionek, zaręczynowy, złoty, z cyrkoniami, itd? Czy to ma jakiś sens? Czy jest gdzieś w preście jakaś zakładka gdzie mogę wpisać odpowiednie tagi tak by google wyszukiwało sklep po wpisaniu: sklep jubilerski?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To nie takie proste, optymalizacja samego sklepu to dopiero pierwszy krok by pojawił się w wynikach wyszukiwania, a zakładam, że konkurencja nie śpi i takie ogólne fraz jak "pierścionek zaręczynowy" są dość oblegane. Najlepiej poszukać firmy pozycjonującej. My dla naszych klientów sklepowych współpracujemy z pozycjonerami, mogą zrobić analizę kosztów, w razie zainteresowania proszę o kontakt na [email protected].

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wybacz ale taką optymalizacją praktycznie nic nie osiągniesz - nie w tej branży i nie na takie hasła.

Oczywiście optymalizacja jest bardzo ważna, ale są tu różne elementy.

1. Należy przygotować strategię działań wszystkich.

2. Przygotować plan optymalizacji

3. Wprowadzić tę optymalizację w życie, przy czym wiąże się to zapewne nie tylko z pewnymi globalnymi zmianami ale też ze zmianą nazw, tytułów i opisów produktów

4. Po zakończeniu działań na stronie należy zająć się działaniami zewnętrznymi (linkowaniem).

No i przy linkowaniu są 2 drogi - powolna i kosztowna albo tania i szybka (jak firmie będzie zależało na szybkim efekcie bo za to się będziesz rozliczać), a w efekcie często kończy się to uwaleniem strony.

To tak w skrócie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Napiszę krótko, ale treściwie jak można osiągnąć coś bez wielkiej wiedzy o pozycjonowaniu.

 

Stosuj unikalne treści wszędzie gdzie się da. Nie kopiuj bezmyślnie. Opisy przerabiaj na takie pisane własnymi słowami. Im większa pomysłowość i innowacyjność w nich tym lepiej. Staraj się by były nieco dłuższe. No i używaj czasem słów kluczowych, na które chciała byś być wypozycjonowana.

 

Do tego łyżka dziegciu... A efekty same przyjdą za 2 lub 3 lata - o ile Goglowi się nie przestawi znowu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak wyżej wszyscy wspomnieli - optymalizacja oraz ogólne działania pozycjonerskie lepiej dziś zostawić już firmom lub osobom, które mają pojęcie o tym i poprosić ich o rady jak konstruować opisy produktów, zdjęć itp, ale to tylko czubek góry lodowej. Oczywiście warto rozpocząć wszystko od optymalizacji, zwiększenia prędkości działania strony itp

Polecam też integrację np z Ceneo na początek by przyciągać Klientów którzy teoretycznie mogą również uczestniczyć w reklamowaniu Twojego sklepu gdy wszystko im się spodoba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

treściwie jak można osiągnąć coś bez wielkiej wiedzy o pozycjonowaniu.

 

Stosuj unikalne treści wszędzie gdzie się da. Nie kopiuj bezmyślnie. Opisy przerabiaj na takie pisane własnymi słowami. Im większa pomysłowość i innowacyjność w nich tym lepiej. Staraj się by były nieco dłuższe. No i używaj czasem słów kluczowych, na które chciała byś być wypozycjonowana.

Nie zgodzę się, nie w takiej branży.

Owszem gdybyś miał 2-3 sklepy jako konkrecję to można iść tą drogą.

Jednak gdy mamy podejrzewam setki tys. sklepów konkurencyjnych a w dodatku sporo starych znanych marek reklamujących się wszędzie włącznie z tv to śmiem twierdzić, że kolego nie przemyślałeś swojej rady ;)

Zresztą kolega hakeryk działa w branży mebli gdzie też są znane marki i spore pieniądze na reklamę to powinien wiedzieć czy da się tak łatwo coś sensownego osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W branży meblarskiej średnio przybywa 1 sklep internetowy na tydzień więc tutaj trzeba się łokciami rozpychać i nie da się niczego porządnego osiągnąć na początku bez porównywarek cenowych oraz allegro. Pozycjonowanie robić sobie spokojnie, za część zarobionych pieniędzy i po 2 latach będziemy mieli fajne rezultaty zarówno z porównywarek jak i z wyszukiwarek internetowych. 

U mnie kształtowało się to tak, że na początku ruch z porównywarek stanowił 80% wszystkich odwiedzin - dziś jest to tylko 30% i nie dlatego, że obciąłem fundusze - fundusze są zwiększone - resztę przejęły wyszukiwarki jak social media i referale Klientów którzy trafili do mnie z wyszukiwarek. Dbać o każdego Klienta jak o złoto które się sprzedaje i biznes sam powoli będzie rozkręcał.

Porównywarki są świetne na start, ale trzeba zarobione z nich pieniądze dobrze rozdysponować i wybrać dobrą firmę pozycjonerską oraz okazjonalnie samemu się dokształcać w temacie by firma SEO nie wykorzystała naszej niewiedzy i wystawiała za wysokie rachunki i jednocześnie być bardziej świadomym swej obecności w wyszukiwarkach. Mogę polecić jedną ale tylko na wiadomość prywatną bo z nimi współpracowałem, jednak ja na nich zwalałem część pracy SEO której mi się po prostu nie chciało robić (początkowe katalogowanie itp) :) - posiadają jednak kompleksowe oferty.



 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...