Jump to content
  • 0

Czy warto "sklonować" sklep?


grzcyg

Question

Witam serdecznie,
mam postawiony jeden sklep na Prestashop i teraz mam za zadanie postawić drugi, prawie identyczny do tego pierwszego.

Sklepy różnić się będą produktami oraz odrobinę wyglądem - inne kolory, trochę inne rozmieszczenie elementów.
Stąd moje pytanie, czy warto sklonować poprzedni sklep i dostosować jego wygląd, czy postawić sklep od zera?
Jakie są plusy i minusy takiego zabiegu, oraz jeżeli warto coś takiego zrobić to w jaki sposób najszybciej się z tym uporać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ogólnie warto, ale z punktu widzenia SEO nie jest zalecane powielanie opisów. Prestę klonuje się łatwo, skopiować pliki, bazę danych, przestawić adres sklepu w konfiguracji. Nierzadko nawet można to zlecić firmie hostingowej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ogólnie warto, ale z punktu widzenia SEO nie jest zalecane powielanie opisów. Prestę klonuje się łatwo, skopiować pliki, bazę danych, przestawić adres sklepu w konfiguracji. Nierzadko nawet można to zlecić firmie hostingowej.

Daresh, dziękuję za odpowiedź.

 

Opisy nie będą powielane, ponieważ to będą zupełnie inne produkty, oraz zupełnie inna treść.

Tak naprawdę już sklonowałem ten sklep, tylko nie wiem jak sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo. Dlatego nie zabieram się za dalszą część prac, tylko wolę się upewnić.

Edited by grzcyg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z klonem nie powinno być problemów, jeżeli tylko cokolwiek działa to powinno działać wszystko. Jedyne trudności jakie mi się zdarzały to jeżeli na sklepie były jakieś moduły sprawdzające licencję, a kopia była robiona na subdomenie, wówczas taki moduł potrafił wywalić sklep.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z klonem nie powinno być problemów, jeżeli tylko cokolwiek działa to powinno działać wszystko.

 

Z "oględzin" strony raczej jestem zadowolony. Na pierwszy rzut oka wszystko działa dobrze. Bardziej zastanawia mnie czy "od środka" wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...