Jump to content
  • 0

Pytanie generowanie Kombinacji Atrybutów


kynniu

Question

Mam problem gdy chce wygenerować kombinacje dla wszystkich możliwości (kolorów 30 i rozmiarów 20)

Po pewnym czasie wyskakuje ekran ze serwer nie odpowiada, ma to związek z tym ze skrypt za długo się wykonuje, 

napisałem do hosta serwera i odpowiedział mi pytaniem jaki parametr ma zwiększyć.

 

ktoś może wie jaki to może być parametr ? 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pewnie czas wykonywania skryptu. Jeśli jest to jakiś tani współdzielony to zapewne maks jest 180 sekund, ale wiąże się też to z tym, że sam serwer może być na słabych podzespołach przez co niby dosyć prosta opcja generowania kombinacji go zamula lub sam serwer jest przeciążony przez innych użytkowników.

 

Podaj również namiary na ofertę z której korzystasz to powiemy czy jest to cokolwiek warte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za odpowiedz, oferta jest na Cal.pl i niestety moim zdaniem jest niewiele warta, jednak nie opłaca się jej zmieniać tylko z powodu problemu z wygenerowaniem kombinacji, 

zależało by mi żeby to jakość obejść (właśnie zwiększeniem limitów),

 

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy poza zwiększeniem limitów to przeniesienie sklepu na localhost i tam wygenerowanie kombinacji, ale wolał bym tego uniknąć.

Edited by kynniu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z moich prywatnych doświadczeń z przeszłości Cal.pl omijałbym szerokim łukiem. Ogólnie jeśli serwer nie radzi sobie z generowaniem kombinacji (nie podał Pan w sumie ile ich się generuje) to w przyszłości będzie raczej średnio działał na nim sklep ogólnie gdy zwiększy się asortyment oraz liczba odwiedzających. Presta to taki mały potworek który potrzebuje całkiem sprawnego hostingu by działać (ale jeśli nie ma się jakichś mega wymagań to i hekko.pl daje rady).

Po pewnym czasie znudzi się przenoszenie na localhost.

 

Wiele firm oferuje przeniesienie hostingu z jednego na drugi, ale są to pogawędki już poruszane na tym forum. np https://www.prestashop.com/forums/topic/279887-najlepszy-hosting-dla-prestashop-przetestowany/ - tutaj również ale temat dosyć stary https://www.prestashop.com/forums/topic/127072-jaki-hosting/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dla każdego koloru ma być każdy rozmiar więc w sumie kombinacji wyjdzie mi 30kolorów, 20 rozmiarów = 600 kombinacji o ile dobrze myślę (jezeli nie prosze o wyprowadzenie z błędu) Najbardziej obawiam się ze przeniosę stronę na inny serwer a to i tak nie rozwiąże problemu ( Czy serwer na hekko obsłuży wygenerowanie 600 kombinacji)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z mojego doświadczenia powiem tyle - pomimo tego, że serwer mi wygenerował 1000 kombinacji to i tak zacięła się strona produktu i chyba było to za dużo dla presty. Podobno w takich przypadkach użyć alternatywnych modułów do generowania kombinacji https://www.prestashop.com/forums/topic/140686-module-mass-combination-editor-edit-product-combination-attributes-all-at-once-on-one-page/ ale niestety go nie testowałem więc więcej nie powiem.

 

Na hekko generowałem około 500 i poszło, ale czas procesora bardzo szybko zleciał.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

600 kombinacji w jednym produkcie to nie wyobrażam sobie obsługi tego standardowo poprzez panel produktu.

A jak jeszcze atrybuty będą np. z wpływem na cenę to już masakra :(

Jak masz 10 produktów w sklepie to jeszcze, ale jak tysiące to tego sklepu przez rok nie zatowarujesz :)

Zainteresuj się modułem Attribute Wizard PRO, który ma zupełnie inną "filozofię" tworzenia kombinacji.

Albo załaduj kombinacje importem CSV, a zmiany potem można robić tym modułem co podał @hateryk2.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@e_com i @hakeryk2 do ok. 1000 kombinacji da się obsłużyć zwykłą prestą na sensownym serwerze, ale jeśli sporo produktów będzie miało takie ilości kombinacji to faktycznie lepiej zainteresować się np. AWP, bo bez tego sklep nie będzie demonem prędkości nawet na solidnym serwerze (presta faktycznie się wykłada przy generowaniu ok. 1000 bądź więcej kombinacji) ;)

Parametry do zwiększenia to m.in. memory_limit na 256 lub chociaż 128, max_execution_time na np. 300 i może da radę ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...