Jump to content

Jaki hosting?


Evona

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zależy jaka dystrybucje lubisz. Ubuntu zabije wszystko i debian mimo renomy ale nie bende sie rozpisywał bo to wywoła burzę ;)

Lepiej wychodza VPS + XEN

A jeszcze jak panujesz nad gentoo to nie ma co mówić. Tylko RAM dla Apacha dokupywać ;) I dobre dyski dla bazy danych ja mam SSD na wirtualce

Jedynie to mi się wykrzacza apache ale to ze wzgedu na pamięć ale to gdy serwer ma 500 userów na raz

Link to comment
Share on other sites

Niestety na serwerach nie mam tylko presty. stad ten wybór

Ale rozważam nginxa jako proxy dla domen opartych o preste

Narazie nie jest to dla mnie piorytetem bo czas rengeringu strony za 1 razem wynosi 2 sec po cache 1 sec wiekszść łacz oraz komputerów w domu nie jest w stanie tak szybko wyświetlić strony wiec narazie nie mam potrzeby iść po nginxa na 1 ogień a przynajmiej mam spokój z konfiguracja serwera...

Ale biorac pod uwage dokladna analize wiecj trace na DNS niż na stronce dlatego tu bym musiał coś zmienić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie tak dawno sam szukałem dobrego, taniego hostingu bez limitu danych i po dłuuugich poszukiwaniach zdecydowałem się na Blink (związany z Ogicom): http://www.blink.pl/ W sumie mam z nimi krótki okres doświadczeń (od 3 miesięcy), ale przez ten czas nie miałem ani razu żadnych problemów. Szczerze polecam.

 

Jeśli przypadnie Ci do gustu i się zdecydujesz, to daj zarobić - wystarczy, że przy rejestracji podasz mój numer w programie partnerskim i będę miał z tego jakąś tam korzyść (zdaje się, że niższy rachunek). Jako polecającego gdzieś tam trzeba wpisać: wwknet

 

Nie wiem do końca jak to działa, bo jeszcze na tym nic nie zarobiłem, ale hosting naprawdę polecam :-)

Mam na ich serwerach strony: http://www.wwknet.pl i http://www.killvir.pl

 

Ten drugi adres to sklep na Prestashop

Edited by atw (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na hosting prestashop - czyli do http://presta-shop.pl - gdzie robię powoli spis firm hostingowych na których optymalnie działa Presta oraz firm na których ona nie działa. Oczywiście raczej mając na myśli współdzielone, choć też polecam tam VPS'y.

Jestem z tym na bieżąco i sam testuję, więc jeśli ktoś zmieni politykę firmy, to zostanie wywalony do drugiej kategorii :)

 

Pomyślałem że może coś takiego się przydać; uwagi można zamieszczać w komentarzach.

 

 

Viekia: gratuluję statusu moderatora na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na hosting prestashop - czyli do http://presta-shop.pl - gdzie robię powoli spis firm hostingowych na których optymalnie działa Presta oraz firm na których ona nie działa. Oczywiście raczej mając na myśli współdzielone, choć też polecam tam VPS'y.

Jestem z tym na bieżąco i sam testuję, więc jeśli ktoś zmieni politykę firmy, to zostanie wywalony do drugiej kategorii :)

 

Pomyślałem że może coś takiego się przydać; uwagi można zamieszczać w komentarzach.

 

 

Viekia: gratuluję statusu moderatora na tym forum.

 

Dzięki za gratulacje ;) Świadczycie jakieś usługi oprócz spisu stron z hostingiem itp ?

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych kompleksową usługą hostingu Prestashop (+ kilku innych narzędzi)

 

www.ecommercebox.pl

 

szczegółów jeszcze nie ma, ale jeżeli ktoś ma w planach odpalanie sklepu w perspektywie 2-3 miesięcy może warto zapamiętać.

 

--update--

zmiana domeny projektu.

Edited by Mariusz Mielnik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ale ja pozostaje przy swoim rozwiązaniu ja stawiam na wydajność. I narazie udaje mi sie uzyskać czas ładowania strony na poziomie 2-3 sec co jest w większości przedstawionych rozwiań dużo szybsze a co za tym idzie większa przepustowość bardziej zadowoleni klienci :)

Wspomagam się dodatkowo CDN.

Jeszcze tylko chodzi mi po głowie sugestia vekia z nginxem ;)

Link to comment
Share on other sites

nginx to rakieta ;) testowałem sporo po localu i od dłuższego czasu myślę nad przenosinami swoich serwerów na nowe rozwiązanie, jednak wiadomo jak to w takim przypadku jest, a to się nie chce, a to coś wypada nowego ;)

 

Mariusz, ciekawy projekt się rodzi! Czekam z niecierpliwością na start. Możesz uchylić rąbka tajemnicy? :)

Link to comment
Share on other sites

znam ten "BUL" hehe ;) Tak swoją drogą to świadczysz usługi hostingowe? Czasami klienci pytają o alternatywny hosting (z uwagi na fakt, że moje zlokalizowane są głównie w USA z racji, że działam głównie tam) więc moglibyśmy nawiązać małą współpracę w tej kwestii ;)

 

i to byłby powrót do tematyki tego postu, bo mały offtop zrobiliśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Mariusz, ciekawy projekt się rodzi! Czekam z niecierpliwością na start. Możesz uchylić rąbka tajemnicy? :)

 

Za wiele nie mogę powiedzieć, model będzie zbliżony do prestabox.com, czyli dostajesz aplikację w trybie SaaS.

 

Ceny nie będą odbiegać od innych analogicznych rozwiązań w Polsce, w prestabox.pl będzie dodatkowo kilka usług których inni nie oferują bezpośrednio. Będą dwa typy oferty jedna prowizja od obrotu druga abonament z pakietami.

 

Sama presta będzie zmodyfikowana/rozbudowana pod kątem wydajności oraz naszym zdaniem niezbędnych narzędzi do sprawnej sprzedaży.

 

Przy okazji szukam programisty php do pracy:

http://www.scigani.p...dla-prestaboxpl

 

 

tylko ten brak wsparcia presty dla nginx przy tworzeniu sklepów wszystko fajnie ale docelowo muszę konfigurować kolo 50 domen i przepisywać to z palca :/

 

nginx można tak skonfigurować że takie zmiany robisz jednym plikiem :)

Edited by Mariusz Mielnik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Szczerze raz probowal przgód z ovh i wiecej nie powtorze tego. niestety dla mnie OVH to antyreklama tego co mozna nazwac swiadczeniem uslug internetowych.

Gdziesz nawet mam jeszcze logi i korespondecje z nimi jak poprzednik napisal katastrofa .

Nie wiem jak tam maja sie te najdrozsze uslugi ale dla mnie wazniejsze jest to co jest w mainstreem jak virtualizacja i hosting tanie dedyki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witaj Vekia i wszyscy fani Presty,

 

Jest to w zasadzie konsorcjum firm, działają na wszystkich praktycznie kontynentach, aktualnie trzy olbrzymie centra rozmieszczone są w USA, UK, i w Australii. Najlepsza infrastruktura jest podobno w USA.

 

http://www.web-hosti...us/data_centers

http://www.web-hosti...our_step_1.html

 

Tu parę szczegółów:

 

http://www.web-hosti...our_step_3.html

http://www.web-hosti...our_step_5.html

 

Data Center wybiera się w momencie złożenia zamówienia: Choose a Data Center Location:

https://secure.duose...om&action=order

 

Funkcjonalne demo Control Panel

http://www.web-hosti...panel_demo.html

 

Support jest faktycznie rewelacyjny i bardzo życzliwy, odpowiedź czy konkretną pomoc uzyskuje się ciągu kilku, kilkunastu minut.

 

Dla mnie bardzo cenna jest między innymi opcja wyboru wersji PHP - jednym kliknięciem... Przedtem mieliśmy hosting w Polsce i za kazdym razem trzeba było prosić admina...

 

Firma ma również programy partnerskie - bezpłatny i płatny. W przypadku zainteresowania - podam szczegóły na prv.

 

Pozdrawiam,

Edited by wieslawg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

2 Kwestie:

- to tylko hosting

- Percona

Pozwujcie że zacytuje

Percona Sever jest w zasadzie w pełni kompatybilny z Oraclowym MySQL. Jest co prawda kilka zmian, które skutkują brakiem binarnej kompatybilności pomiędzy XtraDB a InnoDB, ale najpierw trzeba świadomie włączyć to w konfiguracji. Przez trzy lata stosowania ich patchy nie natknąłem się na buga, który nie miałby przyczyny w kodzie pochodzącym z MySQL i który w oryginalnym MySQL by nie występował. Wydajność Percona Server (oczywiście głównie w zakresie InnoDB, bo MyISAM nie jest przez nich ruszany) jest wyższa niż odpowiedniej wersji MySQL wprost z Oracle. Do tego dochodzi logowanie znacznie większej ilości informacji o zapytaniach (dodatkowe info trafia do slowlogów), przez co znacznie łatwiej jest znaleźć przyczynę problemów, zidentyfikować kiepskie zapytania i tak dalej. Tak jak wspominają, Percona Server udostępnia także dokładne statystyki zużycia zasobów przez poszczególnych użytkowników na serwerze, co w środowisku w jakiejkolwiek formie współdzielonym jest ogromnym ułatwieniem dla administratora.

Podsumowując, jeśli masz superusera to dodatkowe statystyki mogą Ci się przydać. Jeśli używasz InnoDB, wydajność powinna być lepsza. Jeśli używasz MyISAM, też powinieneś zyskać - część optymalizacji kodu została także przeprowadzona w kodzie samego MySQL.

 

Prestashop i team officjalnie nie mówią o żadnych innych mechanizmach niż obecne InnoDB. Wiec nie masz gwarancji że dane są bezpieczne.

Ale to moje wymądrzanie :wacko:

Link to comment
Share on other sites

bezpieczeństwie danych oraz ich integralności. Na papierze wszystko fajnie wygląda ale praktyka nauczyła mnie innych rzeczy szczególnie kręcenie z InnoDB :/

Tak jak mówisz wydajność jest mega wysoka tu się zgodzę tym bardziej ze tym więcej wdrożeń tym częściej się widzi że optymalizacja silnika bazodanowego to kosmos dla wielu nawet wyjadaczy.

Dlatego wybierając mniejsze zło które może wyjść na mega plus testujcie dajcie znać co i jak, ale róbcie kopie bezpieczeństwa Baz danych nie tylko przy upgrade.

Swoja drogą lada dzień będę testował wyniki z Galera i chyba porównam to z Percona :)

 

P.S.

Ma ktoś jakąś większa bazę na testy :)

Edited by tczaude (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ja ze swojej strony mogę też wtrącić moje doświadczenia

 

mamy ok 100 witryn, kilka tyś kont pocztowych i kilka sklepów (w tym na prestashop)

po kilku latach różnych przygód i zaoraniu własnej małej serwerowni zmieniliśmy hosting na "pakiet reseler" na jchost.pl (serwery w datacenter w Krakowie) - to był dobry wybór

mogę polecić jako niezawodne, nieobciążone maszyny z bardzo dobrym supportem

Link to comment
Share on other sites

ja ze swojej strony mogę też wtrącić moje doświadczenia

 

mamy ok 100 witryn, kilka tyś kont pocztowych i kilka sklepów (w tym na prestashop)

po kilku latach różnych przygód i zaoraniu własnej małej serwerowni zmieniliśmy hosting na "pakiet reseler" na jchost.pl (serwery w datacenter w Krakowie) - to był dobry wybór

mogę polecić jako niezawodne, nieobciążone maszyny z bardzo dobrym supportem

 

przeglądam sobie właśnie tę stronę i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym pakiecie, jakieś szersze info mogę prosić?

  1. mam tu na myśli limity itp.
  2. jest dostęp do konsoli?

Link to comment
Share on other sites

linuxpl.com mogę z czystym sumieniem polecić. działa "prosto z pudełka" jeśli ręcznie instalujemy, lub z panelu admina.

home.pl... cóż. poza problemami z plikami .htaccess w katalogach modules i themes które trzeba skasować to też nie ma się do czego przyczepić.

nie wiem jak obecnie ale kiedyś uciekałem z nazwa.pl w związku z prestą mojego znajomego. może coś się aktualnie tam zmieniło ;)

Link to comment
Share on other sites

home.pl... cóż. poza problemami z plikami .htaccess w katalogach modules i themes które trzeba skasować to też nie ma się do czego przyczepić.

 

poczekaj na większy traffic to 503 będzie CIę prześladował ;) mowa o home

Link to comment
Share on other sites

Nie strasz vekia ;)

Już raz uciekałem z "wyprzedażami" z nazwy gdzie admini molestowali o "optymalizację" skryptu (Prestashop 1.2.2.0) w związku z niebotycznym obciążeniem - pewnie całego klastra :D :D

Na razie 503 nie zaobserwowałem na kontach moich znajomych

Link to comment
Share on other sites

Na dobrą sprawę nikt z nas nie korzystał z usług tego hostera (ja nie). Doświadczenie mówi mi jednak, że OVH pod względem hostingu do najlepszych i elastycznych rozwiązań nie należy, jak mieli ciekawą ofertę na VPS to nie ukrywam, skorzystałem, ale nie przedłużyłem wykupionego pakietu :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W mojej opinii takie hostingi zakładane są przez różnego typu usługodawców jak agencje reklamowe, agencje interaktywne, firmy oferujące strony www itp rozwiązania. Same mając VPS nie przejedzą jego zasobów, a płacić muszą. Tworzą zatem sobie takie "firmy hostingowe" i zbierają grosz do grosza. 15zł za rok tj. 1,25zł miesięcznie. Gdzie tu zarobek?

Link to comment
Share on other sites

Na dobrą sprawę nikt z nas nie korzystał z usług tego hostera (ja nie). Doświadczenie mówi mi jednak, że OVH pod względem hostingu do najlepszych i elastycznych rozwiązań nie należy, jak mieli ciekawą ofertę na VPS to nie ukrywam, skorzystałem, ale nie przedłużyłem wykupionego pakietu :P

 

Nie zapomnę odpowiedzi OVH na tych super vps walczyłem z gentoo nagle brak dostępu do maszyny mija 1 dzień 2 dzień i dostaje odpowiedz z supportu widzę że Pan zrobił wszystko my więcej nie jesteśmy w stanie zrobić. Gdyby nie dzienny backup miałbym po wszystkich danych bo panowie nie maja w ogóle dostępu do danych. bo jak usłyszałem serwery są we Francji i gdzie tu problem ja nie widzę

 

I to nie tylko ja dostałem podobną odpowiedź z tego właśnie podejścia OVH i podobnych powstała serwerownia z której ja korzystam.

 

@Vekia coś działałaś w Kanadzie z tego co kojaże pomyśl co by było gdyby ndchost takie numery cięło. Swoja drogą ndchost godny polecenia jeśli chodzi o stabilność usług tylko ten ping do polski :/

Link to comment
Share on other sites

nawiązując jeszcze do VPS na ovh, miałem problem innego typu - zapomniałem hasła do roota (tak, zapomniałem :D), systemy miałem czyste - nigdzie hasła nie trzymałem nawet w windowsowym putty, nie trzymałem tam ważnych danych więc z panelu chciałem zrobić reinstalkę, nie dało się, ovh też nie wiedziało dlaczego ;)

 

Tak, miałem serwery w kanadzie / usa, korzystałem z usług wielu providerów w tym takich kwiatków jak volumedrive (do backupów),

od dedyka po zwykłe vps, zrezygnowałem ze względów na lokalizację i pingi

Link to comment
Share on other sites

z ovh to długa historia i ostatnio ta awaria głównego switcha na serwerowni cały ruch jechał na około przez USA. Pingi mega.

Ale mogę przyznać ze 20% jest zadowolonych z tych których znam.

Jeszcze jak trafisz na nawiedzonego gościa jak ja na wirtualne jak ja to już w ogóle możesz zapomnieć o stabilności usług bo oni nad tym nie panują.

Ja korzystam z hitme to panowie już od razu pakują mnie na specjalne maszynki :/

Co do zakupu dedyków to wyrzucony pieniądz i powie Wam o tym każdy kto będzie wobec Was szczery.

Link to comment
Share on other sites

dlaczego uważasz, że to wyrzucony pieniądz? ja tam sobie chwalę, mam pewność, że jakaś franca nie wykorzysta mi zasobów, co w dobie oversellingu nie jest rzadkością

 

ale tu temat zatacza koło, aby wybierać hosterów którzy zasoby przydzielają z rozwagą

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego odpowiedz jest bardzo prosta.

Patrząc się na obecne maszyny co jest tak naprawdę wąskim gardłem każdego dedyka ??

Przepustowość I/O dysku. Tak jak mówiłeś Dedyk masz pewne zasoby do wykorzystania i wiesz ile.

Bez znaczenia wręcz przeciwnie mając wszystkie usługi mail http dns mysql na jedym serwerze wydłużasz czas dostępu do dysku oraz dzielisz transfer co wynika z natury samego dysku oraz kontrolera dysku. Powiedzmy sobie szczerze że dobrego dysku i kontrolera w tanim dedyku nie dostaniesz. Dlatego dla mnie znaczącym wyborem jest wybór mocnych VPS z dyskami SSD dla baz danych i zwykłymi dla pozostałych usług.

Dodatkowe profity to migracja w trybie life widzisz że coś się sypie ticket i maja co robić na serwerowni za cenę dedyka możesz postawić 4 serwery VPS HA z LoadBalancem.

A co do stabilności usług i zasobów krótka piłka monitoring 24/h serwerów programem drobny spadek od razu leci na serwerownie raport

Jedyna kwestią pozostaje wybór metody wirtualizacji. Trzeba wiedzieć jaka wybrać do jakich zastosowań.

Jak to się mówi wystarczy chcieć

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie tak dawno sam szukałem dobrego, taniego hostingu bez limitu danych i po dłuuugich poszukiwaniach zdecydowałem się na Blink (związany z Ogicom): http://www.blink.pl/ W sumie mam z nimi krótki okres doświadczeń (od 3 miesięcy), ale przez ten czas nie miałem ani razu żadnych problemów. Szczerze polecam.

 

Jeśli przypadnie Ci do gustu i się zdecydujesz, to daj zarobić - wystarczy, że przy rejestracji podasz mój numer w programie partnerskim i będę miał z tego jakąś tam korzyść (zdaje się, że niższy rachunek). Jako polecającego gdzieś tam trzeba wpisać: wwknet

 

Nie wiem do końca jak to działa, bo jeszcze na tym nic nie zarobiłem, ale hosting naprawdę polecam :-)

Mam na ich serwerach strony: http://www.wwknet.pl i http://www.killvir.pl

 

Ten drugi adres to sklep na Prestashop

 

Po przeczytaniu tego postu postanowilem skorzystac z 14 dniowego okresu probnego na blink.pl i jestem pod wrazeniem. Sklep furczy jak ta lala, szokulec, wczesniej prestashop mialem na webd, raczej odradzam, na webd czas reakcji to okolo 2 sekundy, na blinku w zasadzie w tym samym momencie, moze 0,1 sekundy. Obsluga tez fajna, zdecydowanie dobry hosting pod prestashop. Jak by ktos chcial zobaczyc predkosc w praktyce www.print-o-rama.pl. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiadomo VPS jest lepszy niż zwykły hosting, jednakże dla jednego sklepu średniej wielkości warto dopłacić do VPS? Czy zwykły hosting wystarczy? Pytam gdyż Cloud Server od home.pl mnie delikatnie mówiąc wkurzył, nie idzie zainstalować bazy danych (tak długo tworzy tabele, aż jest przekroczony czas wykonania skryptu, ofc mogę się mylić co do powodu błędu).

Link to comment
Share on other sites

Ja tam konfiguruje VPS tylko w hitme jeśli chodzi o polska lokalizację.

Stawiam Funtoo biorę usługę z HVM bo chce mieć max kontroli. 

Co do mielenia na VPS polskich to niestety jest źle bardzo źle hitme akurat mocno inwestuje w macierze i to jest główny wyznacznik wydajności i dlatego z nimi pracuje. Oczywiście baza też musi być dobrze skonfigurowana. 

Jeśli nie wiesz jak jak wycisnąć maksa z bazy danych bierz ssd lub Storage na pci express 

Popieram Vekia czasami lepiej kupić 2 tańsze VPS niż 1 drogi i rozdzielić bazy oraz serwer www i takie tam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W mojej opinii takie hostingi zakładane są przez różnego typu usługodawców jak agencje reklamowe, agencje interaktywne, firmy oferujące strony www itp rozwiązania. Same mając VPS nie przejedzą jego zasobów, a płacić muszą. Tworzą zatem sobie takie "firmy hostingowe" i zbierają grosz do grosza. 15zł za rok tj. 1,25zł miesięcznie. Gdzie tu zarobek?

 

Na wstępie wyjaśnię chyba najbardziej dotkliwe dla nas pomówienie - otóż właściciel HostingHouse, firma Imaginio sp. z o. o., której główny profil to hosting istnieje od połowy 2012 r., a wcześniej działalność hostingowa była prowadzona na legalnej (zarejestrowanej) działalności gospodarczej założonej i prowadzonej nieprzerwanie od 2007 roku.

Kilka Twoich wypowiedzi na temat HostingHouse są całkowicie absurdalne, np.:

 

1. Nt. rzekomego 'krzakowania' czy agencji interaktywnej/reklamowej już odpowiedziałem (wyżej).

2. Jaki resellering? Jaki VPS? Mamy w tej chwili kilka serwerów dedykowanych. Tylko dwa z nich mamy w  OVH i to tylko dlatego, że ta serwerownia jako jedna z nielicznych oferuje zróżnicowane adresy IP, co ceni sobie pewna grupa naszych klientów. Reszta maszyn na tzw. konta zwykłe, znajduje się w SuperHost.pl i SpritnDataCenter.pl.

3. Mamy obecnie ponad 6000 klientów - wielu z nich jest z nami do dziś od początku naszej działalności i to sobie cenimy.

4. Na potwierdzenie tego, że firma działa i ma się dobrze, wystarczy dodać fakty "1+1": istnienie od 2007 roku (czyli ponad 5 lat) + ciągły przyrost klientów (do zweryfikowania na top100.wht.pl). A czy zarabiamy? Odsyłam do sprawozdania finansowego spółki :)

5. Ciągle pracujemy nad rozwojem oferowanych przez nas produktów, co potwierdza choćby niedawna informacja prasowa: http://panel.hostinghouse.pl/announcements.php?id=19

 

Oczywiście, mam pełną świadomość tego, że nasze usługi nie są przeznaczone dla każdej strony/skryptu. Przecież my nigdzie nie piszemy, że nasze konta nadają się dla skryptów PHP z długimi zapytaniami MySQL odwiedzanych przez milion osób dziennie. Natomiast dla zdecydowanej większości zwykłych stron www takich jak strony prywatne i firmowe, blogi, galerie czy fora - nadajemy się tak jak nadaje się każdy normalny hosting.

Edited by hostinghouse.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W mojej opinii nie wiesz absolutnie nic na temat prowadzenia firmy hostingowej. Na wstępie wyjaśnię chyba najbardziej dotkliwe dla nas pomówienie - otóż właściciel HostingHouse, firma Imaginio sp. z o. o., której główny profil to hosting istnieje od połowy 2012 r., a wcześniej działalność hostingowa była prowadzona na legalnej (zarejestrowanej) działalności gospodarczej założonej i prowadzonej nieprzerwanie od 2007 roku.

Kilka Twoich wypowiedzi na temat HostingHouse są całkowicie absurdalne, wyssane z palca i niczym niepotwierdzone. Np.:

 

1. Nt. rzekomego 'krzakowania' czy agencji interaktywnej/reklamowej już odpowiedziałem (wyżej).

2. Jaki resellering? Jaki VPS? Mamy w tej chwili kilka serwerów dedykowanych. Tylko dwa z nich mamy w  OVH i to tylko dlatego, że ta serwerownia jako jedna z nielicznych oferuje zróżnicowane adresy IP, co ceni sobie pewna grupa naszych klientów. Reszta maszyn na tzw. konta zwykłe, znajduje się w SuperHost.pl i SpritnDataCenter.pl.

3. Mamy obecnie ponad 6000 klientów - wielu z nich jest z nami do dziś od początku naszej działalności i to sobie cenimy.

4. Naszej polityki cenowej wyjaśniać nie mam zamiaru (celowo) - to że tego nie rozumiesz jest już niestety tylko i wyłącznie Twoim problemem. A że działa i ma się dobrze, to wystarczy dodać fakty "1+1": istnienie od 2007 roku (czyli ponad 5 lat) + ciągły przyrost klientów (do zweryfikowania na top100.wht.pl). A czy zarabiamy? Odsyłam do sprawozdania finansowego spółki :)

5. Ciągle pracujemy nad rozwojem oferowanych przez nas produktów, co potwierdza choćby niedawna informacja prasowa: http://panel.hostinghouse.pl/announcements.php?id=19

 

Oczywiście, mam pełną świadomość tego, że nasze usługi nie są przeznaczone dla każdej strony/skryptu. Przecież my nigdzie nie piszemy, że nasze konta nadają się dla skryptów PHP z długimi zapytaniami MySQL odwiedzanych przez milion osób dziennie. Natomiast dla zdecydowanej większości zwykłych stron www takich jak strony prywatne i firmowe, blogi, galerie czy fora - nadajemy się tak jak nadaje się każdy normalny hosting.

 

Na koniec takie małe przemyślenie z mojej strony: ja nie wypowiadam się na temat Presty, bo się na niej zwyczajnie nie znam i wcale się tego nie wstydzę. Tobie sugeruję to samo w kwestii hostingu, bo sądząc po tym co piszesz, to Twoja wiedza ogranicza się do sprawdzenia ofert dwóch-trzech najbardziej znanych firm hostingowych, a to - uwaga, zdradzę wielką tajemnicę - tylko ułamek rynku hostingowego w Polsce i nie daje absolutnie żadnej wiedzy na temat serwerów www :)

 

PS. Pojęć takich jak "adres IP" już nie wyjaśniam (choć czuję, że powinienem...), odsyłam choćby do wikipedii :)

 

I nastała jasność, ale ja i tak mam mieszane uczucia.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

to, że krzak to akurat powiedziałem ja, nie kisweb.

Widzę w Twojej wypowiedzi wiele złośliwości, personalne ataki, że ktoś czegoś nie rozumie itp.

+ ta uszczypliwość na temat adresu IP.

 

Zanim z kogoś zrobisz debila, zastanów się czy warto.

i tak na koniec, nie skorzystam, dzięki, i polecał też nie będę

Link to comment
Share on other sites

Odnosnie długiej wypowiedzi odnosze wrażenie ze tekst lekko reklamowy a nie obiektywny ale niech to admin oceni.

 

Jaki reseling jaki VPS ?? Trasy waszych serwerów prowadza do serwerowni w francji gdzie ma swoja serwerownie ovh nie chce mi sie wierzyć ze kolokujecie własne serwery tam raczej wykupujecie dedyki od nich czyli to też forma reselingu więc bez mydlenia ;)

 

Co do zaufania sorrki ale firmie OVH podziekujemy i to nie tylko moja opinia. Duże serwisy w polsce też były zmuszone odejść od nich wiec napewno to mnie nie przekona ale moze patrza na ilość klientów a nie na to jakich klientów traca.

Tym bardziej ostatnio dali dostep publiczny do ich systemów zgłoszeń usterek po prostu to jest porażka odnosze wrażanie ze 50 % tych zgłoszeń to podejscie a moze samo sie naprawi.

 

Zdanie które poprę to

 

Oczywiście, mam pełną świadomość tego, że nasze usługi nie są przeznaczone dla każdej strony/skryptu. Przecież my nigdzie nie piszemy, że nasze konta nadają się dla skryptów PHP z długimi zapytaniami MySQL odwiedzanych przez milion osób dziennie. Natomiast dla zdecydowanej większości zwykłych stron www takich jak strony prywatne i firmowe, blogi, galerie czy fora - nadajemy się tak jak nadaje się każdy normalny hosting.

 

Niestety dużo serwisów ma problem z optymalizacja swoich maszyn dlatego też WP jest szybki a proste skrypty sklepów zachwalane niejdnokrotnie nawet na prostych hostingach i myślałem ze po to jest ten wątek założony. My wjeżdzamy z presta czy drupalem i jest Zonk :/ Niestety Presta nie należy do super grupy skryptów z zoptymalizowanymi zapytaniami wiec dostaja  w kość a sklepy chodza jak chodzą. A od admina słyszymy ma Pan żle zoptymalizowany skrypt to Pana wina bo admin nie potrafi dodać 32 Mb dla PHP-ca

Link to comment
Share on other sites

to, że krzak to akurat powiedziałem ja, nie kisweb.

 

Chciałbym nie być tutaj złośliwy, bo zaraz znowu oskarżysz mnie o jakiś atak (tak na marginesie to mam wrażenie, że ktoś inny na tym forum się broni, a ktoś inny jest atakującym...), ale przeczytaj sobie jeszcze raz obie te wypowiedzi (bo ja tam widzę pytanie jednej osoby, a stwierdzenie drugiej).

 

Trasy waszych serwerów prowadza do serwerowni w francji gdzie ma swoja serwerownie ovh nie chce mi sie wierzyć ze kolokujecie własne serwery tam raczej wykupujecie dedyki od nich czyli to też forma reselingu więc bez mydlenia  ;)

 

 

My nie sprzedajemy serwerów dedykowanych, tylko konta hostingowe. Dzierżawimy serwery dedykowane, tak jak 99% firm hostingowych na rynku globalnym. 

 

Napisałem już ile mamy serwerów w OVH i dlaczego, reszta jest w Polsce. Wybaczcie, ale w prostszy sposób ująć tego nie umiem (a przynajmniej nie tak, żeby ktoś znowu nie poczuł się urażony). 

 

Odnosnie długiej wypowiedzi odnosze wrażenie ze tekst lekko reklamowy a nie obiektywny ale niech to admin oceni.

 

 

Oczywiście, że moja opinia nie jest obiektywna, w końcu jestem przedstawicielem firmy. Cały czas jednak opieram się na faktach i to chyba jest istotne w tym wszystkim.

 

Kilka osób tutaj nie rozumie na czym polega prowadzenie biznesu i ewidentnie się na nas uwzięło - a pomyślcie najpierw czy my wyrządzamy komukolwiek krzywdę? Ciekawe, że jakoś nikogo nie dziwi, że w znanej sieci "nie dla idiotów" można kupić tablet firmy XYZ za 300 zł, na aukcji internetowej za 200, a ściągając bezpośrednio z Chin już za 100 zł? W hostingu jest to samo. Można płacić za reklamę w TV, uśmiechnięte modelki, setki gigabajtów powierzchni i terabajtów transferu (których nie użyje się nawet w 1% choćby dlatego, że wcześniej ulegną przekroczeniu inne parametry, takie jak np. limit CPU), "darmowe domeny" (tak, tak - w życiu nie ma niczego za darmo), chat 24h na którym Pani poda link do FAQ itd. Można też płacić za to, co faktycznie się używa - za proste rozwiązania, bez wodotrysków, za to stabilnie działające (odpowiadając na ewentualne pytania - wiele z naszych serwerów ma uptime na poziomie > 300 dni - można to zobaczyć np. na naszym profilu facebookowym). 

 

i tak na koniec, nie skorzystam, dzięki, i polecał też nie będę

 

 

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę do naszych usług - po prostu musiałem odpowiedzieć na ten kubeł pomówień, który tutaj na nas absolutnie bez żadnego powodu wylano. Tak jak w wymienionym przykładzie z tabletem, w hostingu też panuje symbioza i każda firma wychodzi na swoje, bo ma swoją grupę docelową. Moi rodzice też boją się internetu i wolą kupować wszystko drożej, ale za to w "realnym" sklepie. Kto co woli :)

 

PS. za część wypowiedzi przepraszam (post już wyedytowałem), było późno, a dość mocno zgrzałem się niektórymi pomówieniami.

Edited by hostinghouse.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Własnie szybko resumując znów długą wypowiedz.  Ja akurat nie jestem nastawiony na mega biznes poprstu chce cos robić dobrze a nie masowo.

A co do reselingu widzisz teraz mówisz ze dzierżawicie wszyscy jedziemy na 1 wózku tylkok nazywajmy rzeczy po imieniu.

 

Jakbym powiedział uptime na poziomie 80% to byłby tylko uśmiech na twarzy klienta a tyle wyszło 300/360 * 100%.

 

Nie jesteśmy tu po by docinać ale licza sie fakty...

Link to comment
Share on other sites

Jakbym powiedział uptime na poziomie 80% to byłby tylko uśmiech na twarzy klienta a tyle wyszło 300/360 * 100%.

 

Uptime wyrażony w dniach oznacza czas od ostatniego uruchomienia systemu (czyli krótko mówiąc - mamy serwery, które nieprzerwanie pracują od ponad [nie równo] 300 dni).

 

Ten wyrażony w procentach (a więc uwzględniający także inne możliwe przyczyny niedostępności serwera, takie jak np. awaria łącza) i mierzony w skali roku mamy na poziomie 99,7 - 99,9% (w zależności od serwera) przy gwarancji SLA 99,5%. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wybaczcie, ale w prostszy sposób ująć tego nie umiem (a przynajmniej nie tak, żeby ktoś znowu nie poczuł się urażony). 

już nie przesadzaj ;) z tymi wstawkami "żeby nikt nie poczuł się urażony" - bo nikt się tak nie poczuł. 

 

 

 

Kilka osób tutaj nie rozumie na czym polega prowadzenie biznesu i ewidentnie się na nas uwzięło - a pomyślcie najpierw czy my wyrządzamy komukolwiek krzywdę?

 Nikt się na was nie uwziął. posty o was to są może 2 góra 3 na kilka stron w tym wątku. Dobiero teraz zrobiłeś burzę. Od samego początku w tym temacie zarzucasz innym niewiedzę, rzucasz uszczypliwe teksty, stosujesz moralizatorski ton, sugerujesz, że tylko Ty wiesz co to prowadzenie biznesu itp. Jak dla mnie, nie wygląda to zbyt dobrze, ale nie mnie się tym martwić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

 

trochę w ostatnim czasie było przepychanki w tym poście a ostatnie konkrety co do hostingu padły już jakiś czas temu, odgrzewam więc pytanie: jaki hosting wybrać???

 

Co do mnie:

 

informatyk - amator, pracuję w innym zawodzie ale zachciało mi się otworzyć sklep internetowy, męczę swoją prestę 1.5.6.2 na localhoście od pewnego czasu, metodą prób i błędów dochodzę do wprawy bez zamęczania vekii, już jestem na finiszu...

 

To na czym mi zależy:

 

1. Stabilne funkcjonowanie sklepu z dobrymi czasami dostępu,

2. Możliwość bezproblemowej instalacji i konfiguracji presty,

3. Kasa - tak do max 200 PLN/rok

Link to comment
Share on other sites

Mam doświadczenie z home.pl nazwa.pl i linuxpl
Linuxpl za 50zł oddaje wpełni funkcjonalny hosting na którym wszystko działa jak należy. Bezproblemowa instalacja i działanie.

Pracuję tam nad projektami już ładny czas - nie lubię localhostów brrr.

 

Nazwa działa bez problemu. Home w wersji Professional również (tam tylko trzeba htaccess ustawić dla themes i modules odpowiednio w tych katalogach)

Link to comment
Share on other sites

Cześć

A ja polecę firmę KYLOS.PL świetna cena, natychmiastowy zakup usług z płatnościami on-line (domeny kupowałem w 5 minut) i obsługa klienta, na 10 ticket-ów wszystkie załatwili mi w mniej niż 2 godziny (w tym sprawy mało typowe). Jeden z klientów używa w Prestashop modułu Allegro do którego jest niezbędny doinstalowany do PHP ionCube z tym też nie było problemów :D. Mam klientów z dwoma sklepami z całkiem pokaźnym dziennym ruchem i na hostingu za 99zł/rok wszystko śmiga jak złoto. Dodatkowo za polubienie na Facebooku można zgarnąć rabat ok 10% (schodzi wtedy z 99zł do 89,10zł/rok) https://www.facebook.com/kylos.hosting/app_153284594738391

Pozdrawiam

Edited by Piotr Kaczor (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Coś mnie kusi na nazwę.pl, od jakiegoś czasu mam tam konto, takie tam błahe sprawy, www, FTP... oczywiście sklep to inna bajka... ale notabene jakiś czas temu wykupiłem u nich już domenę...

 

Piotrek - dla mnie ważna informacja, że przy module Allegro konieczny jest do PHP ionCube.... a czy do modułu eBay w PS też są jakieś specyficzne wymogi do hostingu?

 

... idę za ciosem, plan jest również integracji PS z Pocztą Polską i UPS/DHL i szybkimi płatnościami - czy są jakieś specyficzne wymogi do hostingu w tych przypadkach?

Link to comment
Share on other sites

a lokalizacja hostingu? bo jak jakies amryki to nie widzę sensu stawiac strone dla polskich klientów za oceanem

Głównym kryterium wyboru nie jest gdzie, ale jaka jest infrastruktura internetu w tym miejscu. Przeprowadzone wielostronne testy, ale również doświadczenie tysięcy klientów pokazuje, ze poziom infrastruktury jest w tym przypadku decydujący. Ja mam serwery hostowane w USA (zawsze można przenieść), i osobiście też sprawdzałem.

 

Serwery są lokowane w trzech punktach na świecie o najlepszej infrastrukturze - w USA, w Europie i Australii. Klient ma możliwość wyboru.

 

Poniżej krótkie dane o Europie.

 

LOCATION

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_1.html

REDUNDANCY

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_2.html

PEER POINTS

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_3.html

UPTIME

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_4.html

RELIABILITY

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_5.html

 

Aktualnie korzysta z tych hostów ponad 25,000 użytkowników!

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/why_us.html

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/technology_partners.html

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/server_hardware.html

 

Wszystko to dowodzi o wielkości samej inwestycji oraz profesjonalizmie. Trudno to nawet porównać z naszymi największymi firmami. W Polsce też hostowałem w kilku miejscach... i mam pewne doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Co z tego że samo datacenter będzie miało dobrą infrastrukturę, jak pakiety muszą się przedostać przez ocean, a po drodze może kuleć znacznie więcej rzeczy, niż na odcinku między np. Twoim miastem a datacenter beyondu w Poznaniu, czy baltic w Gdańsku.

 

Mimo wszystko, wieczorem składam zamówienie, bo potrzeba mi VPS'a ulokowanego w australii, a widzę, że mają ofertę i to dość ciekawą. 

 

masz shared hosting, czy dedyk/vps? jak sprawy z przekraczaniem zasobów, po chamsku bez informacji blokują usługę, czy informują zawczasu? 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Korzystam juz kilka lat i zadnego chamstwa do tej pory nie spotkałem. Mam na razie Shared (Business), wystarcza mi bo mam w tym momencie 5 domen, ale będę potrzebował więcej. Możemy porozmawiać na Skype? Mają też inne bardzo ciekawe rzeczy. Wysłałem Ci zaproszenie na Skype.

Link to comment
Share on other sites

Użytkowany jest generalnie dla PL i EU. Można przecież też wybrać DataCener w UK:

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/

 

BlueSquare House is connected with 2 London docklands datacenters via a 10Gig Extreme Networks ring. Those being Telehouse East and Telecity HEX89:
http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/data_center_uk/tour_step_3.html

Tu też nic nie można zarzucić: Dla porównania;

http://www.web-hosting-professional.com/about_us/data_centers/us_chicago_data_center/tour_step_3.html

 

Przed złożeniem zamowienia i wyborem lokalizacji jest możliwość upewnić się na LiveChat (od poniedziałku do piątku bodajże, tickety 24 / 7):

http://www.web-hosting-professional.com/

Przypuszczalnie jest też w ostateczności możliwość przeniesienia na inny serwer (raczej poproszenia support o zmianę) - musiałbym się jednak upewnić.

 

Dla Shared zapewnione jest: "2.5 Gbits Network Connectivity"

 

Polecam też stronę do sprawdzenia i porównania parametrów:

http://www.webpagetest.org/

 

Z tych testów, które kiedyś robiłem dla różnych stron - różnice nie są tak duże.

Edited by wieslawg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na nazwa.pl jest problem z generatorem PDF... zamiast pdf wywala białe strony po kilkudziesięciu sekundach... reszta działa ok, Może ktoś zna rozwiązanie z generowaniem pdf na nazwa.pl? Prestashop 1.5.6.2.

Coś mnie kusi na nazwę.pl, od jakiegoś czasu mam tam konto, takie tam błahe sprawy, www, FTP... oczywiście sklep to inna bajka... ale notabene jakiś czas temu wykupiłem u nich już domenę...

 

Piotrek - dla mnie ważna informacja, że przy module Allegro konieczny jest do PHP ionCube.... a czy do modułu eBay w PS też są jakieś specyficzne wymogi do hostingu?

 

... idę za ciosem, plan jest również integracji PS z Pocztą Polską i UPS/DHL i szybkimi płatnościami - czy są jakieś specyficzne wymogi do hostingu w tych przypadkach?

 

Generator PDF na nazwa.pl nie działa z powodu loga w szablonie PDF - należy usunąć kod odpowiedzialny za jego wyświetlanie lub podlinkować sztywno logo, ale GIF bo tylko z tym formatem działa.

Edited by ciolek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Odnośnie serwerów VPS i dedykowanych znalazłem świetna oferte.

MintsHost - DataCenter w Poznaniu, ochrona DDOS, dyski SSD i świetny support

(jeśli ktoś będzie korzystał będe wdzieczny za skorzystanie z mojeg ref linka: https://www.mintshost.pl/aff.php?aff=504 , z góry dzięki :) )

 

Mam jeszcze dodatkowo pytanie do użytkowników czy ktoś próbował hostować prestashop na Ngix i MariaDB ? wyczytałem już wczesniej ze z Ngix i presta nie ma problemów ale co z MariaDB ? (podobno jest dużo bardziej wydajniejsza niż MySQL ale kompatybilne z presta ? według twórców mariadb powinno tak być ale chciałbym się upewnić )

 

Dodatkowe pytanie czy ktoś orientuje się jakie zasoby VPS będą wystarczające na sklep z ilością produktów 1 500 oraz wejściami unikalnymi na poziomie 1500 - 2500 dziennie. Cały VPS przeznaczony tylko na ten sklep + prócz serwera www/sql ewentualnie serwer DNS na nim bedzie odpalony do obsługiwania tylko jednej domeny owego sklepu (ftp, mail i inne usługi będą wyłączone).

Przeraża mnie ,że na testowym serwerze z odpalonym apache/mysql po kilku odwiedzinach na czystej instalce prestashop zuzycie ramu z 80/90 MB wzrsta do 300/400 MB

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze dodatkowo pytanie do użytkowników czy ktoś próbował hostować prestashop na Ngix i MariaDB ? wyczytałem już wczesniej ze z Ngix i presta nie ma problemów ale co z MariaDB ? (podobno jest dużo bardziej wydajniejsza niż MySQL ale kompatybilne z presta ? według twórców mariadb powinno tak być ale chciałbym się upewnić )

 

Na localhost od jakiegoś miesiąca mam bazę mariaDB (robiłem upgrade php do 5.4 to i bazę zmieniłem).

  • Serwer: Localhost via UNIX socket
  • Typ serwera: MariaDB
  • Server version: 5.5.33-MariaDB

Żadnych problemów z prestashop nie mam.

Jeśli chodzi o mySQL to prawa licencyjne kupiło oracle i tylko patrzeć jak zażądają kasy za licencje użytkowania, dlatego hostingi przesiadają się na mariaDB  :D

Link to comment
Share on other sites

Ja w praktyce przerzucam wszystko na nginx/maridb. Wydajność php ta sama ale statyki duzo szybciej chodza prz mniejszych zasobach czyli taka jaka jest natura tych 2 serwerów www.
Co do VPS dysków ocenisz jak Ci podlacza bo zalezy z iloma userami uzywasz dana szynę i kontrolera.
Co do zasobów wszystko zalezy ile masz doświadczenia.  Sklepy na poziomie 1k produktów z atrybutami w multistore x2 jestem w stanie upakować na VPS z 1,5Gb ramu zachowujac czas ładowania presty na poziomie 400-800 ms z srednim obciązeniem na std dysku. Jedynie o czym musisz pamietać to to  ze presta musi mieć ramu dla PHP. Minium startowe to uważam 700 Mb ale mowie o wszystkich usługach wraz z poczta nameserwerami itd
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...