Jump to content
  • 0

Synchronizacja z dystrybutorami XML


Piotreo

Question

Dzień dobry,
jaką stosujecie synchronizację z dystrybutorami/hurtowaniami po pliku XML?
Wielokrotna dzienna aktualność stanów magazynowych i cen w sklepie, wybiórcza synchronizacja pliku XML.
Możecie polecić jakieś rozwiązania / firmę?

Macie jakieś doświadczenia z firmą e-mo.pl?
https://www.e-mo.com.pl/a2c
Jak ze stabilnością i supportem na przestrzeni miesięcy?
Zakup usługi (oprogramowania) jest relatywnie bardzo tani + multum możliwości funkcjonalnych we własnym zakresie, ale jak wygląda sytuacja na przestrzeni wielu miesięcy?

Firma Verosoft
http://verosoft.pl/
wskazuje na wyższy support, ale usługa wychodzi dużo dużo drożej. Ale abonament miesięczny i zawsze można zrezygnować (pomijając koszt wdrożenia np swoich kilkunastu dystrybutorów).

Jak u Was to wygląda, możecie polecić jakąś firmę, uwagi do ww.?
Dziękuję,
pzdr, Piotr

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Stosuję zawsze autorskie rozwiązanie programistyczne. Zintegrowałem już kilkadziesiąt hurtowni i nie spotkałem się jeszcze z taką, która by nie wymagała indywidualnego oprogramowania. A to produkty są rozbite na warianty i trzeba je złożyć w jeden, a to cechy są trochę pomieszane, a to trzeba uważać bo czasem brakuje cen i trzeba takie produkty pominąć, a to języki pomieszane (nazwa produktu w polu opisanym jako "eng", opis w "ger'), pracownicy hurtowni mają czasem zły dzień i usuną nagle 30% oferty z pliku i trzeba zabezpieczyć się żeby produkty nagle nie zniknęły ze sklepu (albo z drugiej strony, produkty znikają z pliku i trzeba pamiętać które były z importu aby w odpowiedni sposób zareagować).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam swój autorski moduł, w którym oprogramowuję zawsze indywidualnie każdy import. Złe doświadczenia to tak jak opisałem - ogólny bałagan w plikach z hurtowni i niekompetencja oraz lenistwo osób nimi się "opiekujących", a przez to efekty jak: niespójne dane, braki w danych (np. nie podawany stan magazynowy), nieaktualne dane itd. Z tym wszystkim trzeba się zmierzyć, a część z tego wychodzi dopiero w praniu, jak już import działa i nagle okazuje się, że w pliku pokazywany jest inny stan magazynowy niż rzeczywisty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

aa, swój autorski moduł :) myślałem, że coś (usługę) co można kupić, niestety (stety) nie mamy w firmie programistów..

 

Co do złych doświadczeń, miałem na myśli firmę greenmousestudio

aa, to Twoja firma, to nie pisz o złych doświadczeniach ;P myślałem, że zapodałeś z polecenia link, a to stopka :)

 

To jak już piszesz o sobie, to jak widzisz rozwiązanie integracji z ok 20 dystrybutorami po pliku XML, Subjekt itd?

Edited by Piotreo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Piotreo istnieje moduł, który zapewni Ci bezdotykową synchornizację z hurtowniami i dostawcami. Nie wierz we wszystko co piszą :-)

 

Sprawdź nasz moduł do importu i aktualizacji danych z plików XML i CSV:

https://www.prestashop.com/forums/topic/539577-module-smart-csv-xml-prestashop-import-manager/

 

 

Dzięki niemu możesz dodać dowolną ilość dostawców do Twojego sklepu i zsynchronizować swój katalog z wieloma feedami.

Moduł nie ma żadnych ograniczeń, obsługuje języki, multistore, generuje kombinacje, wprowadza usprawnienia do sklepu oraz wiele więcej. 

Można go w pełni zautomatyzować korzystając z CRON oraz SSH.

 

Gdybyś miał jakieś pytania - śmiało :-)

Artur

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A czy już wprowadziliście tę funkcję, o którą pytałem kiedyś, czyli że moduł pamięta które produkty były z importu i deaktywuje je w przypadku ich zniknięcia z feeda?

 

Czy moduł poradzi sobie jeżeli w pliku XML są zarówno produkty z kombinacjami, jak i bez? Czyli np. po nazwie produktu można tylko rozpoznać, że jest to kombinacja?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Daresh

Moduł może wyłączać produkty, które znikają z feeda - jeśli nie znajdzie produktów przy aktualizacji, które są w sklepie, a nie ma ich już w pliku XML/CSV to wyłączy je w sklepie.

 

Rozbudowaliśmy moduł o pełną obsługę atrybutów i kombinacji. Moduł może wygenerować wszystkie możliwe kombinacje w trakcie importu na podstawie dowolnych danych dot. atrybutów i kombinacji. To taki sprawniejszy Attribute Wizard Pro :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Super, a jeżeli te dane nt. atrybutów i kombinacji podane są tak:

 

Nazwa;Cena;Ilość
Produkt A - Rozmiar S - Kolor Czarny;269;5

Produkt A - Rozmiar M - Kolor Czarny;259;10

Produkt B;199;10

Produkt C;99;0

 

czyli wszystkie dane nt. kombinacji zawarte są tylko w nazwie produktu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Optymalnie każda wartość powinna być w oddzielnym polu, jednak jest to częsty przypadek, że wiele wartości podawanych jest w jednym polu.

Realizujemy od miesiąca funkcję "separatora dla jednego pola", która da możliwości rozbicia tego na niezależne elementy. Szacuje jeszcze około 2 tygodni i będzie oddane w wersji oficjalnej modułu. Można moduł nabyć teraz, nowe funkcje wydajemy z darmowymi, automatycznymi aktualizacjami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...