Jump to content

Presta 1.6 optymalizacja cache ( zbyt dużo plików) ?


Ktosinka

Recommended Posts

Dzień dobry,

Dzisiaj admin zablokował mi konto, ponieważ jak napisał, w moim sklepie w katalogu cache/smarty/compile

znajduje się zbyt dużo plików, które jego zdaniem obciążają serwer.

Problem jest o tyle dziwny, że mój sklep ma kilkadziesiąt produktów i kilku klientów głównie testowych ponieważ jeszcze nie prowadzę reklamy ani ciągłej sprzedaży.

W adminie sklepu wyczyściłam pliki tymczasowe, ale to podobno nie pomogło.

Skąd tam generują się takie ilości danych? Jest jakiś sposób aby temu zapobiegać i żeby sklep działał płynnie?

 

 

Zrzut z ustawień zakładki cache w moim sklepie to:

http://nimb.ws/RYOFmM

 

Przy innych ustawieniach sklep gubił mi po stronie Klienta cechy towarów, które były dodawane jako obrazki.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Edited by Ktosinka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości ograniczenia liczby pików jakie generowane są w cache. to mijałoby się z celem. dla którego te pliki są tworzone.

Istotą cache jest utworzenie plików, które szybko mogą być załadowane i wyświetlone bez konieczności ich ponownego generowania (zapytania sql, kompilacja i wyświetlenie)

 

Z całym szacunkiem dla administratora serwera, ale generowanie strony "w locie" bez sięgania po pliki cache jest bardziej obciążające serwer.

 

aby wyeliminować ten problem na tym "koncie hostigowym" pozostaje jedynie wyłączenie cache w ustawieniach sklepu - a to będzie równoznaczne z wolniejszym działaniem sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości ograniczenia liczby pików jakie generowane są w cache. to mijałoby się z celem. dla którego te pliki są tworzone.

Istotą cache jest utworzenie plików, które szybko mogą być załadowane bez konieczności ich ponownego generowania.

 

Z całym szacunkiem dla administratora serwera, ale generowanie strony "w locie" bez sięgania po pliki cache jest bardziej obciążające serwer.

 

aby wyeliminować ten problem - na tym "koncie hostigowym" pozostaje jedynie wyłączenie cache, a to będzie równoznaczne z wolniejszym działaniem sklepu.

tez mi sie tak wydawało. VChyba, że nie chodziło o mój sklwp tylko o coś innego a jestem na kontach współdzielonych?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...