Jump to content
  • 0

Ukrywanie adresu email przed botami i spamerami


aro

Question

Jak w temacie. W jaki sposób ukryć adres e-mail, aby był czytelny dla odwiedzających, ale niewidoczny/niedostępny dla botów? Jak ochronić adres przed spamerami? Metoda obrazkowa jest bardzo skuteczna (email w formie grafiki), ale niestety mało elegancka i nie zadziała "mail to:", które jest pożądane ze względu na swoją użyteczność. Mając dobre rozwiązanie można by dodatkowo ukrywać inne wrażliwe dane np. nr telefonów itp.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W szablonie można wstawić email np. tak: {mailto address="[email protected]" encode="hex"}

Daresh, w którym dokładnie miejscu szablonu można skorzystać z Twojej propozycji? Ja np, chciałbym z tego skorzystać na stronie modułu CMS, a dokładniej na stronie z regulaminem (czyli html). Czy spamboty nie korzystają z dekodowania hex, czy nie jest to dla nich zbyt oczywista metoda, łatwa do ominięcia?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W CMS to się chyba nie da, bo to by musiało być wstawione w pliku tpl jakimś. Nie wiem jak na to zapatrują się boty.

Strony CMS są w bazie danych, nie w plikach na serwerze - z zaplecza sklepu można jedynie edytować podstrony CMS w html. Czyli Twoja propozycja nie pomoże. A gdyby np. wpisać adres email w postaci znaków HTML (@ ....) ?

 

Moja propozycja nie działa - po zastąpieniu tekstu znakami html przy aktualizowaniu treści strony znaki są znów zamieniane na zwykły tekst :(

Edited by aro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...