Jump to content

anasayfa Kategorisinde hata-anlamadım

Recommended Posts

Herkese merhaba,

Sorun şu;
Örneğin yeni bir ürün eklediniz.Eklediğiniz ürünün kategorisi varsayılan olarak "anasayfa" seçili oluyor.sizde başka bir alt kategori daha seçtiniz.Kaydettiğinizde ürün hem anasayfada hemde seçtiğiniz alt kategoride görünüyor.Buraya kadar sorun yok.

Ancak ben artık bu ürün anasayfada görünsün istemiyorum ve ürünü editliyorum.sadece kategori ağacından "anasayfa"'nın tik'ini kaldırıyorum.kaydediyorum.
Sonra bu ürün,ürün listesinde görünmüyor.ama siteden baktığınızda ürün var.

örneğin ben şimdi 20 adet ürünü anasayfa kategorisinden çektim ve şimdi de o ürünleri admin panelinde görüp editleyemiyorum.Gerçi bunun için bir yol buldum ama bayağı uzun oluyor.
x ürünün editlemek için olan butonuna sağ tıklayıp "kısayolu kopyala" diyorum.aldığım adresi internet exp. yapıştırıyorum.oradan linkin içinden ürün ID'sini değiştirip,o admin ürün listesinde görünmeyen ürün geliyor ve editliyorum.
Kullandığım Version 1.2.2.0 bana yardımcı olacak birileri varmı?

Ekelentiler yani modulerden Ana sayfadaki ozel urunler modulunu bulun onun konfigure kismindan yeniden duzenleyin. Muhtemelen varsayilan ayar 10 olarak gozukmektedir . yani ana sayfada en fazla 10 urun gostermesine izin verilmistir. bu ayari istediginiz gibi degistirebilrisiniz..

Uğur bey,sorun ürünlerin anasayfada görünmemesi değil.Admin panelinin ürünler kısmında listesinde görünmemesi.Resim eklemeye çalışacam ama görünmeyen ürünün resmini nasıl ekliycem onu bilemedim :)

Admin panelinde, seçili kategoriye tıklayınca ürün listesinde gözüküyor mu?
Kategori listesinin hemen üstünde varsayılan kategori seçeneği var, bu anasayfa olarak ayarlanmış. Eğer ürün başka bir kategorideyse bunu da değiştirmek gerekiyor.

Tekrar selam,

bakın simdi ürun eklerken oncelikli olarak var sayilan kategorisini mutlaka secmelisiniz. anladigim kadariyla sizin butun urunler varsayilan kategori olarak Ana Sayfa da kalmis. Eger bunu yapmazsaniz yani urunu her hangi bir kategoriye atamazsaniz urunu editlemek istediginizde kategorilerde bulamazsinioz.

Oncelikli olarak urununuzu mutlaka bir kategoriye atayin. Daha sonra ana sayfa dan kaldirsaniz bile atadiginiz kategoriye gidince urununuzu gorebilirsiniz..

Demek istedigim su ki, urunu hangi kategoriye atamissaniz edit etmei icin once o kategorinin urunlerinin yer aldigi yere gitmelisiniz. Binin icinde admin panelde kategori listesinde o kategorinin isiminin uzerine tiklayarak o kategorideki urunler ulasabilirsiniz..

Varsayilan kategorisi Ana `Sayfa gorunune urunleri bulmaniz bu yuzden zor olabilir. Bu islemleri yapinca buradan bilgi verirseniz memnun olurum..

Kolay gele..

Evet söylediğiniz gibi düzelttim sorun çözüldü.Çok teşekkür ederim.
Bunun dışında birazda emek vererek başka birşeyler daha yaptım.Gerçi kulağımı tersten tutmak gibi oldu ama olsun tecrübe edindim.
Kategoride ürün olup olmadığını anlamak için kategorideki ürün sayısını,kategoride ki toplam stok kolonun yanına yazdırdım.Örnek aşağıda.
Söylediğim gibi kulağı tersten tutmak gibi bişiy ama isteyen olursa paylaşırım.

25708_e2UJ7bPFzbn4HZvgaLv5_t