Jump to content
  • 0

Dodanie klauzuli akceptacji regulaminu oraz oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych


masax

Question

Witam, na piątym etapie zamówienia produktu pod dostawcami mam kaluzulę, że zapoznałem się z regulaminem i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych, chciałbym to rozdzielić i zrobić 2 klauzule:

 

1) Akceptacja regulaminu

2) Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych

 

Bardzo proszę o informację czy to jest w miarę łatwe do zrobienia  czy trzeba ingerować w kod i lepiej przekazać to komuś kto zna się na robieniu strony. Nie mam wiedzy gdzie tego szukać. A chciałbym pilnie to zmienić.

 

Z góry dzięki za podpowiedź

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Moduł "Blok Ochrona danych osobowych" akceptacja jest tylko przy zakładaniu konta.

Akceptacja regulaminu jest zawsze przy finalizowaniu zamówienia jeśli w preferencjach mamy aktywne "Warunki korzystania z usługi".

Jeśli ktoś w tłumaczeniach zrobił "Warunki korzystania z usługi" jako akceptację wszystkich przepisów świata :) to tak się wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No właśnie przy finalizowaniu zamówienia chciałem zrobić tak:

 

1) Akceptację regulaminu sklepu internetowego

2) Wyrażeni zgody na przetwarzanie danych w celu realizacji złożonego zamówienia

3) Wyrażeni zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych

4) Wyrażenie zgody na przesłanie informacji handlowych newsletter

 

pkt 1,2,4 miałyby znaleźć się przy formularzu zamówienia, a pkt 3,4 miały by być dobrowolne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Taka ilość akceptacji prawniczego bełkotu to tylko odstrasza klienta, bo zaraz wietrzy jakiś haczyk.

Dość znany jest przypadek prawnika złodzieja co pod info o ciasteczkach podpiął zgodę na usługę i potem wysyłał faktury.

Czym mniej różnych zapstrykiwanych dynksów, że na coś się tam zgadzam, tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Firma, która przygotowuje mi aktualizację dokumentów, politykę, regulaminy  itp. zwróciła mi uwagę na to, że akceptacja regulaminu i oświadczenie o przetwarzaniu danych musi wskazywać sprecyzowany cel i w związku z tym musi to być oddzielnie a nie razem.

Ja najchętniej w ogóle bym  nie chciał tych zapstrykiwanych dynksów, ale ja tego nie wymyśliłem, a muszę to zrobić, aby firma mi zaakceptowała.

 

Więc jest to w jakiś łatwy sposób do ogarnięcia czy będzie przy tym trochę roboty?

Z góry dzięki za info

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Firma, która przygotowuje mi aktualizację dokumentów, politykę, regulaminy  itp. zwróciła mi uwagę na to, że akceptacja regulaminu i oświadczenie o przetwarzaniu danych musi wskazywać sprecyzowany cel i w związku z tym musi to być oddzielnie a nie razem.

I jest oddzielnie.

W module "Blok Ochrona danych osobowych" klient akceptuje przetwarzanie danych osobowych zakładając konto w sklepie i nie trzeba co 5 sekund wyskakującym popupem prosić go o akceptację. Skoro raz wyraził zgodę to po co go pytać w każdym zamówieniu? A jak nie zaakceptuje, to nie założy konta :)

Akceptacja regulaminu jest na końcu każdego zamówienia.

Newsletter jest wyłączony domyślnie, czyli jak go klient zapstrykuje świadomie, to oznacza, że go chce.

A do tego czegoś czwartego wystarczy aktywować w preferencjach klientów "Włącz zapisywanie na listę wysyłkową" i w tłumaczeniu zrobić z tego co tam się chce.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jestem zmuszony ten temat odświeżyć. Moja wersja: Presta 1.6.1.17

 

Jakby ktoś chciał spekulować o sensowności takich rozwiązań to odsyłam do poczytania https://prestadesign.pl/topic/4094-prawo-a-prestashop/page-2

lub zacytuję kilka wpisów z działu prawnego. Proszę o pomoc techniczną.

 

Potrzebne są minimum dwa checkboxy w trakcie zamawiania przez zapis w kodeksie iż:  zgoda nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści, więc akceptacja regulaminu jak i zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędna rozdzielnie akceptowalna.

 

Meritum.: Nie jestem programistą lecz czasem z przymusu odgrzebuje dawną wiedzę ze studiów i stworzenie działającego drugiego checkboxa jest sporym wyzwaniem dla mnie.

 

Znalazłem 4 pliki gdzie występuje zmienna? "cgv": order-carrier.tpl (kwestie wyświetlania i interakcji z tego co widzę), advanced-payment-api.js (nadaje wartość logiczną funkcji checkTOS), order-opc.js (definiuje zmienną "checked" chyba) oraz ordercontroller.php (sprawdza czy możliwe jest przejście do następnego kroku koszyka?).

 

Kolejno fragmenty kodu które mnie interesują dla:

order-carrier.tpl

<p class="checkbox">
                    <input type="checkbox" name="cgv" id="cgv" value="1" {if $checkedTOS}checked="checked"{/if} />
                    <label for="cgv">{l s='I agree to the terms of service and will adhere to them unconditionally.'}</label>
                    <a href="{$link_conditions|escape:'html':'UTF-8'}" class="iframe" rel="nofollow">{l s='(Read the Terms of Service)'}</a>
</p>

dołożyłem niżej:

<p class="checkbox">
                            <input type="checkbox" name="pers" id="pers" value="1" {if $checkedTOS}checked="checked"{/if} />
                            <label for="pers">{l s='Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych'}</label>
                            <a href="#" class="iframe" rel="nofollow">{l s='(Read the Terms of Service)'}</a>
</p>

co daje mi dodatkowy checkbox i na razie przekierowuje do # (później dorobię podstronę i zmienię treść) lecz nie jest wymagany aby przejść dalej a jest to konieczne.

Druga akceptacja reprezentowana dalej przez pers

 

dalej już kombinuje bez rezultatów.

 

advanced-payment-api.js

    this.checkTOS = function() {
        if  ($('#cgv').prop('checked'))
           if ($('#pers').prop('checked')
				return true;
		
        else
			return false;

order-opc.js

function updatePaymentMethodsDisplay()
{
	var checked = '';
	if ($('#cgv:checked').length !== 0)  
		if ($('#pers:checked').length !== 0)
		checked = 1;
	else
		checked = 0;

ordercontroller.php

case OrderController::STEP_PAYMENT:
                // Check that the conditions (so active) were accepted by the customer
                $cgv = Tools::getValue('cgv') || $this->context->cookie->check_cgv;
				$pres = Tools::getValue('pres');

                if ($is_advanced_payment_api === false && Configuration::get('PS_CONDITIONS')
                    && (!Validate::isBool($cgv) || $cgv == false))
					{						
						if ($is_advanced_payment_api === false && Configuration::get('PS_CONDITIONS')
						&& (!Validate::isBool($pers) || $pers == false))
						{
							Tools::redirect('index.php?controller=order&step=2');
						}
					}

                if ($is_advanced_payment_api === false) {
                    Context::getContext()->cookie->check_cgv = true;
                }

Proszę o pomoc w doprowadzeniu tego do końca. Nie wiem czy moje zmiany w kodzie są sensowne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chcę osiągnąć na czwartym etapie zamówienia dwa checkboxy bez zaznaczenia których niemożliwe będzie przejście do następnego kroku koszyka.

Tam gdzie domyślnie jest jeden o treści "Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi i podporządkuję się im bezwarunkowo. "

 

Najlepsze rozwiązanie dla programisty bo najwygodniejsze. Niestety prawniczy bełkot jest niezbędny czasem i tam potrzebne są dwa, osobne checboxy i prawnika z którym współpracuje nie obchodzi moje zdanie na ten temat.

Edited by habratto (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Masz na myśli to?

 

Moduł "Blok Ochrona danych osobowych" akceptacja jest tylko przy zakładaniu konta.

Akceptacja regulaminu jest zawsze przy finalizowaniu zamówienia jeśli w preferencjach mamy aktywne "Warunki korzystania z usługi".

Jeśli ktoś w tłumaczeniach zrobił "Warunki korzystania z usługi" jako akceptację wszystkich przepisów świata :) to tak się wyświetla.

 

To nie ma nic wspólnego z dwoma checkboxami na etapie zamówienia i pierwszy lepszy prawnik zmiecie temat jednym zdaniem w przypadku sprawy sądowej.
 

Czy potrafisz pomóc mi stworzyć dodatkowy checkbox działający jak opisałem wyżej?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli Twojego prawnika nie obchodzi Twoje zdanie to po pierwsze zmień prawnika, nagadał Ci głupot i za pewne naciąga na kasę. Używając tego modułu jako niezalogowany(gość) widzisz go na etapie składania zamówienia i musi być zaakceptowany, natomiast dla osób posiadających konto jest on widoczny na etapie tworzenia konta i później w panelu użytkownika w sekcji Dane osobiste więc nikt Ci nie zarzuci że czegoś nie zaakceptował. Poza tym możesz przełączyć się na zamówienia w jednym kroku i mieć wszystko na jednej karcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To nie ma nic wspólnego z dwoma checkboxami na etapie zamówienia i pierwszy lepszy prawnik zmiecie temat jednym zdaniem w przypadku sprawy sądowej.

 

To niech ten papuga pokaże w ustawie paragraf mówiący coś o checkboxach.

Wiele niemieckich sklepów internetowych (a Niemcy to chyba najbardziej zbiurokratyzowane państwo świata) wręcz żąda, żeby ze sklepu pousuwać te wszelakie dynksy, pstryczki, checkboxy, bo to tylko zbędny szajs na stronie.

 

Na końcu procesu zakupowego musi być tylko wyraźna informacja "Realizując zakupy w naszym sklepie wyrażasz zgodę na wszystkie warunki zawarte w regulaminie naszego sklepu" (i tu link do regulaminu).

A cały prawniczy bełkot jest zawarty w Regulaminie sklepu. A kto nie czyta regulaminu, to jego problem (99% Niemców na pewno czyta regulamin).

 

I strona bez żadnych debilnych pstrykadełek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...