Jump to content

Import CSV - rozwiązanie odnośnie timeout


kwintus

Recommended Posts

Cześć,

 

Postanowiłem napisać ponieważ nurtuje mnie pewien temat importu csv produktów w Prestashop 1.6 mianowicie:

 

Pomijam konfiguracje serwera ponieważ pewnie 90% sklepów jest na współdzielonym hostingu o przeciętnych parametrach - na których import bazy produktów/aktualizacje poprzez csv w ilości np. 2 tyś mija się z celem - dlaczego? tzw. timeout na poziomie maksymalnie 300 co sprowadza się do tego że przy imporcie np. ze zdjęciami po moich testach udało się osiągnąć wynik w granicach 100szt, bez zdjęć na granicy 500szt po czym import jest przerywany. 

 

Powiedzcie mi jak to jest np. z płatnymi importerami (moduły, integracje itp.) czy tam import/aktualizacje produktowe są w jakiś sposób szybciej aktualizowane? jeżeli tak co ma no to wpływ? xml? bezpośredni import do MySql?

 

 

Wracając do Presty i importu CSV - jest na to rozwiązanie w zasadzie w miarę proste, wystarczy kontroler importera tak przebudować aby wykonywał np. maksymalnie 100 operacji - pauza - zapis - ponowienie od miejsca przerwania 

 

Tylko czy jest ktoś tu biegły w php aby przerobić taki skrypt?

Edited by kwintus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja używam czasem na sklepach tego modułu. Importując ręcznie działa on ajaxowo, wrzucając dane prosto do bazy. Na raz wrzuca jedynie 11 produktów, więc trochę to trwa, ale przy jego pomocy udało mi się wrzucić za jednym posiedzeniem 40 tysięcy produktów.

 

Przerabianie kontrolera Presty to raczej by drogie było, bo cały panel importu trzeba by przerobić żeby działał w taki krokowy sposób.

 

Natomiast na wielu sklepach zauważyłem, że mimo wystąpienia timeoutu, Presta importuje te dane jakoś dalej w tle, jeden sklep łyknął mi nawet 10 tysięcy produktów na raz standardowym importem.

 

Z tym ograniczeniem wykonywania skryptów to też różnie bywa. Jeden z klientów na hostingu futurehost miał bardzo dobre parametry i ogólnie sklep tam bardzo wydajnie mu działa, więc ten hosting wydaje się godny polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...