Jump to content

Import zdjec (jaki url)


wojt

Recommended Posts

Witajcie, chce domapowac zdjecia do produktow. Zdjecia sa na serwerze ale jak w formatce do importu produktow wpisuje url do zdjecia to niestety nie podpina sie... Jak dokladnie wyglada taki url?

 

U mnie zdjecia sa na tym samym serwerze co presta, w tym miejscu:

/httpdocs/admin93854/import/foto

 

z gory dziekuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

szkoda, ze nie dostalem zbyt wielu podpowiedzi. Generalnie pewnie wielu boryka sie na poczatku z tym problemem. Mi prawie udalo sie rozwiazac problem, wiec opisze wnioski do jakich doszedlem:

 

1. Katalog ze zdjeciami powinien byc w root/img/

2. Url do zjecia przy imporcie z csv powinien wygladac nastepujaco: http://domena/img/jakisfolder lub od razu nazwa.pliku

3. To nie prawda, ze wystarczy, zeby zdjecie otwieralo sie w przegladarce, u mnie sie otwieralo, ale nie moglem domapowac zdjecia do produktu. Udalo sie dopiero, gdy zdjecia wyladowaly w katalogu img (np. root/img/1/1.jpg

 

niestety nie wszystko dziala jeszcze jak bym chcial, bo mam kolejne problemy:

1. Przy ladowaniu csv z features produktow (u mnie sa 2: color+rozmiar) do kazdej kombinacji (pola) dodaje url do x zdjec. Niestety w ten sposob tworza mi sie duplikatyty tych samych zdjec. Czy ktos ma pomysl jak to obejsc?

2. Nie wiem, czy po uploadzie i zmapowaniu zdjec musze jeszcze wygenerowac miniatury?

 

Mam nadzieje, ze komus przyda sie moj post. Moze tez ktos mi odpowie na moje pytania...

Link to comment
Share on other sites

1. Przy ladowaniu csv z features produktow (u mnie sa 2: color+rozmiar) do kazdej kombinacji (pola) dodaje url do x zdjec. Niestety w ten sposob tworza mi sie duplikatyty tych samych zdjec. Czy ktos ma pomysl jak to obejsc?

2. Nie wiem, czy po uploadzie i zmapowaniu zdjec musze jeszcze wygenerowac miniatury?

1. Jeśli każde ze zdjęć jest przypisane do jakiejś kombinacji, to w imporcie ogólnym produktów nie importuj żadnych zdjęć lub tylko zdjęcia ogólne nie przypisane do kombinacji.

2. Zależy jak ustawisz przełącznik "Pomiń ponowne generowanie miniatur", ale lepiej ustawić go TAK i potem już wygenerować miniatury. Zawsze to dwa różne zadania dla serwera, a generowanie obrazków mocno obciąża serwer i może się import wywalać jak mamy tysiące produktów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...