Jump to content

Maszyna pod sklep


Meka99

Recommended Posts

Cześć, ostatnio zacząłem dodawać coraz więcej towaru na sklep i chyba lekko serwer nie wytrzymuje bo nie mogę zmienić już cen w produktach i ogólnie zarządzanie panelem chodzi tragicznie, chyba czas przejść na VPS

40GB HDD SSD, 
10TB transferu miesięcznego, 
procesor 2.4 GHz, 
8GB pamięci RAM 

czy taka maszyna powinna dać radę na jakieś 20 tys produktów? W przyszłości chciałbym 100 ale to już raczej sam sobie kupie maszyny i informatyka do tego. 

Link to comment
Share on other sites

@Daresh mój hosting nie ma dedyka z tego co widzę, a przeniesienie plików itp na własną ręke jest zbyt ryzykowne, także póki nie mam własnego informatyka a mogę mieć taka maszyne za drobne pieniądze to chyba wolałbym tego VPS, tylko nie wiem czy to bedzie śmigać. 

Link to comment
Share on other sites

Mam klienta na podobnym VPSie (tylko 6GB ramu), ma 34k produktów i ciągle ma pod górkę. Trzeba kombinować z dodatkowymi cache'ami, sklep często zamula i ogólnie chodzi nie za fajnie. A klient nie chce przejść na dedyka bo nie. Informatyk nie musi być własny, mam drugiego klienta, któremu nasz zaprzyjaźniony admin raz na początku skonfigurował dedyka i od tego czasu nie były potrzebne dodatkowe prace. Tamten ma 18k produktów, a sklep śmiga jak świeża Presta z ubrankami demo.

Link to comment
Share on other sites

@daresh Jesteś właścicielem jakiejś firmy hostingowej? Moge link? Ile kosztowałby taki dedyk i czy dalibyście rade mi przenieść to z mojego hostingu bo raczej sam sobie nie poradze, za długo nie siedze w temacie i nie chce mi sie już uczyć od nowa, zwłaszcza jakby miał coś zepsuć. 

Link to comment
Share on other sites

Nie, po prostu mamy zaprzyjaźnionego admina, który potrafi dobrać serwer i go skonfigurować, i polecamy go klientom w razie potrzeby, przyznam że nawet nie orientuję się w cenach :) Możesz dopytać na LINK TYMCZASOWO USUNIĘTY powołując się na GreenMouse.

Link to comment
Share on other sites

Sama liczba produktów to słaby wyznacznik wielkości sklepu, bo 100 produktów z 1000 kombinacji każdy będzie potrzebować dużo większej mocy niż wspomniane 20 tys. produktów ;)

 

Istotna (poza kombinacjami) jest też liczba kategorii i szereg innych rzeczy - najlepiej zrobić dokładna analizę i zdiagnozować gdzie jest tzw. wąskie gardło.

 

Ponadto 1 osoba pracująca w panelu zużyje pewnie więcej zasobów niż 1000 osób odwiedzających sklep itp. itd.

 

W zależności od firmy i serwera może się tez okazać, że vps działa gorzej niż obecny hosting współdzielony.

 

Z tą administracją i konfiguracją ustaw i zapomnij też nie jest tak - niestety ale potrzebna się ciągła (lub przynajmniej regularna) administracja, bo oprogramowanie serwera też trzeba co jakiś czas aktualizować (np. ostatnio została załatana groźna luka Dirty Cow), że o aktualizacjach php czy jakichś modułów nie wspomnę.

Zresztą przejechała się na tym firma hostingowa Adweb - 2be.pl, która po odejściu głównego admina padła i się już nie podniosła (bez wnikania w szczegóły prawdopodobnie gdyby nie pozbycie się/odejście admina firma dalej by funkcjonowała).

 

Generalnie temat rzeka :)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz skorzystać z "hostingu na wypasie".

 

Z serwerem VPS to raz - może chodzić tak sobie (zależy od dostawcy i sprzętu!), a dwa trzeba mieć wiedzę co najmniej średnio zaawansowaną z obsługi systemów.

Samo hasło VPS nie gwarantuje wydajności - takie są moje doświadczenia.

 

Zerknij na ofertę ovh - tam jest coś takiego jak hosting performance.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...