Jump to content

Ikona sklepu dla ios, win phone


Grafii76

Recommended Posts

Hejka,

Mam pytanie jak dodać ikonę (favicon) dla systemu ios, windows phone, itp.? Tzn. generator ikon można znaleźć bez problemu np. tu http://realfavicongenerator.net/

Problem w tym że PrestaShop nie wyświetla obrazków jak wpiszę się adres do obrazka w przeglądarce, np. www.nazwadomeny.pl/img/nazwaobrazka.png to nie wyświetla się zawartość obrazka tylko znak zapytania. Jak to zmienić? Pewno w pliku htaccess, ale nie wiem co powinienem tam wpisać żeby działało... proszę o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia gdzie są obrazki, w katalogu głównym czy w podkatalogu to nie wyświetlają się jeżeli w adresie strony w przeglądarce wpiszę ścieżkę do obrazka, np.

www.domena.pl/katalog/obrazek.jpg

Wyświetla się ale tylko znak zapytania na białym tle.

Dla mnie to wygląda jak zabezpieczenie przed hotlinkowaniem, ale gdzie to się tu ustawia? :)

 

Nie wiem czy mam moduł watermark'u, możesz sprecyzować o co pytasz? :)

Link to comment
Share on other sites

mam wrażenie, że nie wiecie o czym piszecie

 

Samą ikonkę sklepu (favicon) dodaje się w BO Preferencje > Szablony

natomiast ikona dla urządzeń Apple to inna para kaloszy, ale jest moduł http://addons.prestashop.com/en/10910-appicon-apple-touch-icon.html chyba że znacie tańsze rozwiązanie ?

 

Edit:

ewentualnie napiszcie jak rozwiązać http://secureglass.net/seo-analizator

 

Zakładka Dokument > Optymalizacja mobilna > Ikona Apple

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Spoko spoko, wiemy o czym piszemy :)

Już wszystko działa, mój błąd... podawałem ścieżkę do katalogu względem położenia szablonu (katalogu themes) zamiast względem głównego katalogu domeny :)

 

AlwinKolono, nie wiem do czego służy podany przez Ciebie moduł i co potrafi, ale jeżeli chcesz osiągnąć to o czym jest ten temat to wystarczy rozwiązanie podane w pierwszym poście - darmowe. Generujesz ikony automatem i wrzucasz do dowolnego katalogu. Wrzucasz w plik header.tpl 8 linijek tekstu (ważne żeby podać dobrą ścieżkę do plików:) ) i wszystko działa. Na ios przy dodawaniu strony do ulubionych lub zapisując na pulpicie pojawia się ładna ikonka :)

 

Temat rozwiązany

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a widzisz nie zagłębiałem się w link, wiem tylko tyle, że kiedyś szukałem rozwiązania i natrafiłem na moduł, a dziś mi o tym przypomniałeś i nawet już znalazłem rozwiązanie właśnie dopisując linki w header.tpl

 

Tak więc, dzięki przy okazji za linka, będzie prościej i za darmo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 13.10.2016 o 11:18 PM, Grafii76 napisał:

Spoko spoko, wiemy o czym piszemy :)

Już wszystko działa, mój błąd... podawałem ścieżkę do katalogu względem położenia szablonu (katalogu themes) zamiast względem głównego katalogu domeny :)

 

AlwinKolono, nie wiem do czego służy podany przez Ciebie moduł i co potrafi, ale jeżeli chcesz osiągnąć to o czym jest ten temat to wystarczy rozwiązanie podane w pierwszym poście - darmowe. Generujesz ikony automatem i wrzucasz do dowolnego katalogu. Wrzucasz w plik header.tpl 8 linijek tekstu (ważne żeby podać dobrą ścieżkę do plików:) ) i wszystko działa. Na ios przy dodawaniu strony do ulubionych lub zapisując na pulpicie pojawia się ładna ikonka :)

 

Temat rozwiązany

Panowie, ikona się wyświetla, jednak audyt zwraca błędy. Gdzie deklarujemy wspomnianą ścieżkę?

Kod wkleiłem na samym końcu Header.

 

<link rel="apple-touch-icon" sizes="180x180" href="/apple-touch-icon.png">
<link rel="icon" type="image/png" sizes="32x32" href="/favicon-32x32.png">
<link rel="icon" type="image/png" sizes="16x16" href="/favicon-16x16.png">
<link rel="manifest" href="/site.webmanifest">
<link rel="mask-icon" href="/safari-pinned-tab.svg" color="#5bbad5">
<meta name="msapplication-TileColor" content="#da532c">
<meta name="theme-color" content="#ffffff">

Edited by Jacek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, telu napisał:

Jacek, po co Ci ta ikona?

Zajmuje się zagadnieniami, które zwraca mi audyt. Ikona apple jest jednym z nich. 

Co ciekawe, wprowadziłem kod, audyt potwierdza zmianę. Przez wzgląd na błędy, które się pojawiły, usunąłem kod. Błędy i ikona są nadal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...