Jump to content

Złożona wyszukiwarka


Paq

Recommended Posts

Hej,

 

prowadzę sklep z częściami motocyklowymi; problem w tym, że klienci mają problem z dotarciem do konkretnej części, bo domyślny search jest mało precyzyjny i wypluwa mało trafne wyniki.

 

Duże sklepy z branży motoryzacyjnej mają rozwiązane to tak, jak np. iparts.pl, czyli:

 

Wybierz auto » Wybierz model » Wybierz typ pojazdu

 

U mnie miałoby to wyglądać w następujący sposób:

 

Wybierz markę » Wybierz serię » Wybierz model (pojemność silnika)

 

Dopiero po wyborze ścieżki, klient dostaje albo pełen listing wszystkich produktów przypisanych do konkretnego motocykla (prawdopodobnie mniej kłopotliwe do wdrożenia), albo sklep przekierowuje go do kategorii nadrzędnych, już przefiltrowanych, z których ten wybiera najpierw np. filtry powietrza i dopiero wtedy wyświetla mu się konkretny produkt.

 

Pytanie, czy jest to do zrobienia w Prestashop? Modułem, albo zlecając to programiście? Widzieliście podobne wdrożenia na Prestashop, które działają?

 

Będę wdzięczny za wsparcie.

 

Adrian

Link to comment
Share on other sites

można wykluczyć kategorie (nie będą się wyświetlać) jednak nie sądzę, że to będzie w tym przypadku przydatne.

Generalnie to cały silnik modułu oparty jest o drzewo kategorii i umiejscowienie kategorii w tym drzewie (kategorie > subkategorie > sub subkategorie > sub sub subkategorie > itd)

W przypadku drzewa takiego jak we wskazanym sklepie - moduł nie sprawdzi się,

szkoda

Link to comment
Share on other sites

Zawsze moglibyśmy przygotować alternatywne kategorie z podziałem pod ten moduł wyszukiwarki. To wchodzi w grę? Czyli przypisywać np. część do standardowego drzewa + do kategorii ułożonej już według modeli i roczników.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...