Jump to content
  • 0

Google Merchant Center (Google Zakupy) - Jaki moduł?


campherox

Question

Witam,

Chciałem uruchomić kampanie Google Merchant Center dla sklepu który stoi na Preście.

 

Znalazłem w sieci 4 różne moduły.

 

Niestety nie ma płatnych.

 

Znalazłem jeden z addons.presta za 99 euro.

 

Oraz na polskich stronach te poniżej:

http://prestahelp.com/pl/administracja/229--narzedzie-eksportu-produktow-dla-google-merchant-center.html

https://x13.pl/integracje-prestashop/168-google-merchant-center-google-shopping-xml.html

https://europasaz.pl/moduly-prestashop/77-google-merchant-center-xml-modul-prestashop.html

 

Wszystkie trzy są w podobnej cenie. Który z nich warto zakupić i niestety nie mogę doczytać czym się róznią? Może ktoś miał doświadczenie lub rzuci okiem i poleci coś? :-)

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam, ja kupiłem moduł google merchant, ale w żaden sposób nie mogę automatycznie importować produktów ze sklepu do merchant. Kontaktowałem się z google i poinformowano mnie, że z ich strony technicznie wszystko jest zrobione poprawnie i odesłali do prestashop. Czu ktoś już spotkał się z takim problemem?? Dodam, że jeśli ręcznie wygeneruję plik modułem i dodam go ręcznie do merchant to wszystko działa bez problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Potwierdzam problem, również po kontakcie zrzucają na Presta, fakt że parametry połączenia muszą być idealnie sparowane z ustawieniami w merchant, więc drobne przeoczenie wywala wszystko, nawet włączone adblocki itd.

Jak dotąd ja również nie spotkałem rozwiązania poza podobnymi przypadkami z ostatniego miesiąca na innych forach językowych googla.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam serdecznie

 

Chciałbym odświeżyć temat. Użyłem darmowego modułu Google Zakupy z Addons - jest to niby oficjalny moduł Google.

Mam problem z tą wtyczką. Produkty zaimportowały się do Merchant ale brakuje np. parametrów takich jak producent - brand. W ustawieniach pliku danych nie ma parametru który można domapować do brand. Moduł generuje najprawdopodobniej niekompletny XML. Niestety nie wiem gdzie go szukać bo wymiana danych odbywa się bezobsługowo - raz dziennie.

Google odsyła do Presta a Presta do Googla.

 

Skorzystam chyba jednak z płatnej wersji PriceWars II. Bardzo proszę o jakieś opinie z Waszej strony. 

Czy do Merchanta musimy mapować kategorie czy nie?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam serdecznie

 

Chciałbym odświeżyć temat. Użyłem darmowego modułu Google Zakupy z Addons - jest to niby oficjalny moduł Google.

Mam problem z tą wtyczką. Produkty zaimportowały się do Merchant ale brakuje np. parametrów takich jak producent - brand. W ustawieniach pliku danych nie ma parametru który można domapować do brand. Moduł generuje najprawdopodobniej niekompletny XML. Niestety nie wiem gdzie go szukać bo wymiana danych odbywa się bezobsługowo - raz dziennie.

Google odsyła do Presta a Presta do Googla.

 

Skorzystam chyba jednak z płatnej wersji PriceWars II. Bardzo proszę o jakieś opinie z Waszej strony. 

Czy do Merchanta musimy mapować kategorie czy nie?

 

Pozdrawiam

 

Witaj.

Chciał nie chciał musisz zmapować kategorie inaczej nie będą one się wyświetlały poprawnie w zakupach Google. Być może to jest jakieś rozszerzenie które wymaga wykupienia dodatkowej funkcjonalności .... bo póki co z darmowy modułem pod Prestashop się nie spotkałem. Jeżeli chodzi o płatny moduł to tak jak napisałeś - Price Wars 2 ma naprawdę dużo .... opcji jeżeli chodzi o konfiguracje jak i opcje do eksportu. Cena przystępna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten darmowy moduł od Prestashop jest do bani. Nie ma ŻADNYCH opcji - jest praktycznie bezobsługowy i eksportuje złe ceny. Niestety zrezygnowałem z niego.

 

PriceWars II - w podstawowej wersji - darmowej nie ma Merchanta. Zakupiłem licencję. Uważam, że cena jest naprawdę bardzo dobra.

Teraz wszystko działa tak jak powinno, dodatkowo mam nad wszystkim kontrolę. Naprawdę polecam PriceWars.

Uważam, że na dużą uwagę zasługuję Support producenta. Zawsze pomogą i odpowiedzą na pytania.

Dodatkowo wydane są częste aktualizacje.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że temat przyda się komuś na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...