Jump to content

Przycisk dodaj do koszyka przekierowuje do pustego koszyka


Anamesh

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Historia w wielkim skrócie wygląda tak: miałem sklep w którym był włączony multistore, po czasie jednak uznałem to za zbędne, jednak kilku sklepów nie udało się usunąć z racji tego, że były na nich robione zakupy. Wyczyściłem listę klientów do zera, tak samo listę zakupów (moduł) i usunąłem sklepy, wyłączyłem multistore. Sklep figuruje więc pod jedną domeną, a po kliknięciu w przycisk dodaj do koszyka, przekierowuje do podstrony z koszykiem, ale nie dodaje produktu do kosza. W czym może być problem ? Motyw Unidoo, wersja presty 1.6.0.14. Do tej pory próbowałem: generować na nowo plik .htaccess, czyścić cache, cookie w przeglądarkach, zwiększać auto increment w bazie, koszyk ajax jest wyłączony, z poziomu administratora z zaplecza sklepu spokojnie mogę zamówienie dodać. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

ok,

zatem najprawdopodobniej produkty lądują w bazie danych, ale do błednego koszyka i stąd ich nie widać. to tak najprościej rzecz ujmując.
 

skoro usunięto wszystkie zamówienia proponuję:
- połączyć się z baza danych za pośrednictwem jakiegoś menadżera baz np. phpmyadmin

- wykonać czyszczenie tabel ps_order_* (polecenie TRUNCATE)
- wykonaćż czyszczenie tabel ps_cart_* (polecenie TRUNCATE)

 

TRUNCATE resetuje licznik rekordów, w związku z czym produkty będą przypiswane do odpowiedniego koszyka i POWINNY być widoczne na froncie tak jak to było kiedyś

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Nie ukrywam że wiązałem spore nadzieje z tym rozwiązaniem, jednak problem niestety dalej nie ustąpił. Zastosowałem się do porady i opróżniłem wszystkie tabele które miały w sobie człon ps_cart oraz ps_order, niestety efekt żaden. Jakieś jeszcze pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, a więc pole AUTO_INCREMENT przybiera następujące wartości

ps_cart - 1
ps_cart_product - NULL

Zastanawia mnie dlaczego te wartości są różne ? dla pewności dla obu zastosowałem jeszcze raz polecenie truncate

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że chodzi Ci o próbę dodania produktu do koszyka poprzez stronę ? Jeżeli tak, to tak jak wspominałem w pierwszym poście, przekierowuje mnie do pustego koszyka, a w bazie nie tworzą się żadne nowe rekordy, wartości auto_increment są identyczne dla obu tabel po kilku próbach dodania produktu do koszyka(identyczne jak podałem w poście powyżej) .

Edited by Anamesh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

byłem pełen nadzei, że teraz coś się doda (nawet przy pustym koszyku na froncie)

jak włączysz raportowanie błędów, i podejmiesz próbę dodania czegoś do koszyka to widzisz jakiś database exception (najlepiej wyłączyć ajax cart) ?

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko Ty byłeś pełen nadziei :( generalnie _PS_MODE_DEV_ mam cały czas włączony, ajax cart jest cały czas wyłączony, na serwerze też mam załączone raportowanie błędów, bo od tego generalnie zacząłem cały proces szukania, no i totalnie żadnych błędów :(

 

No nic, stawiam dzisiaj świeżą prestę, pliki szablonu się nadpisze tymi które już mam , produkty się przeniesie i myślę że będzie git. Dziękuje za zainteresowanie tematem i okazaną pomoc.

Edited by Anamesh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...