Jump to content

Produkty z kombinacjami po dodaniu do koszyka - brak AJAX


pixelyo

Recommended Posts

Witam,

 

Presta 1.6.1.5

 

Na wszystkich produktach, które posiadają kombinacje mam następujący błąd -  po dodaniu do koszyka, nie wyświetla się powiadomienie o dodaniu (AJAX). W produktach bez kombinacji jest OK.

 

Dodatkowo, gdy danego produktu z kombinacji nie ma na stanie, nie pojawia się powiadomienie o braku na stanie, a przycisk "Dodaj do koszyka nie znika". A zamiast tego strona się przeładowuje i wyświetla się: 

 

Jest 1 błąd

  1. Nie ma wystarczającej ilości produktów na stanie.

w adresie jest: /index.php?controller=cart

 

 

W produktach tych, nie działa rozwijany 

 

adres sklepu: http://bit.ly/1XeamKQ

 

zakupy można zrobić tylko po rejestracji

Edited by pixelyo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czyli co należy wykonać, żeby pojawił się przycisk Dodaj do koszyka, bo zauważyłem zależność jak daje się jedną kombinację tj. jeden kolor np. beżowy tak/nie to działa dodaj do koszyka

jak daje więcej kombinacji kolejne kolory i mimo, że w ilościach nadam ilości >0 to znika dodaj do koszyka??

 

może tutaj jest coś źle (../js/product.js)

 

    //display that the product is unavailable with theses attributes
        if (!selectedCombination['unavailable'])
        {
            $('#availability_value').text(doesntExistNoMore + (globalQuantity > 0 ? ' ' + doesntExistNoMoreBut : ''));
            if (!allowBuyWhenOutOfStock)
                $('#availability_value').addClass('warning_inline');
        }
        else
        {
            $('#availability_value').text(doesntExist).addClass('warning_inline');
            $('#oosHook').hide();
        }

Edited by bradypolska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W produkcie w kombinacjach atrybutów muszą być wszystkie możliwe warianty kombinacji (każdy z każdym):

Piłki beżowe TAK - Piłki żółte TAK

Piłki beżowe NIE - Piłki żółte NIE

Piłki beżowe TAK - Piłki żółte NIE

Piłki beżowe NIE - Piłki żółte TAK

I dla każdej z tych kombinacji muszą być określone stany magazynowe.

Link to comment
Share on other sites

No tylko, że mi właśnie chodzi o to, że chce, żeby klient określił tylko czy chce dany kolor czy nie:

TAK / NIE i na tym mi zależy, że mamy 150 szt. piłeczek i jak określi, że chce białe i czarne a reszta na NIE to daje mu 75 szt. białych oraz czarnych

 

Jest na to jakieś rozwiązanie?

BO jak kombinacji to przy 12 kolorach to kombinacji trochę wyjdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wskazałem Ci gdzie robisz błąd, atrybutów nie da się obsługiwać metodą "trochę wstawię, a trochę nie".

Są moduły do presty typu atribute wizzard czy atribute pro, zapoznaj się z nimi i rozważ zakup takiego modułu.

Lub ewentualnie te piłki dodawaj jako darmowe akcesoria do produktu, odpadnie Ci cała zabawa z atrybutami.

Ale tu też jest problem, bo znajdzie się jakiś chytry klient co samych darmowych piłek nazamawia :D

Wymagało by to modyfikacji, że piłki można zamówić, ale tylko z basenem, lub piłkom dajesz normalną cenę, a przy zamówieniu z basenem rabat 100%.

Możliwości jest wiele, kwestia tylko pomysłu jak to ustawić.

Link to comment
Share on other sites

Podbijam mój problem z tematu. 

Masz jakiś zakupiony szablon i to w nim szukał bym przyczyny błędu.

Dostawcy szablonów prawie zawsze blok koszyka presty zastępują jakimś swoim klonem.

 

Dla testu przełącz sklep na szablon presty default-bootstrap i sprawdź czy też ten błąd występuje.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to problem szablonu. 

 

Problem wystąpił po aktualizacji presty do 1.6.1.5. Na standardowym szablonie działa. 

 

W Firebugu pokazuje taki błąd w produktach które mają kombinacje:

 

ReferenceError: currencyFormat is not defined
  $('#our_price_display').text(formatCurrency(priceWithDiscountsDisplay, currencyF..

 

 

Całkiem możliwe że to on powoduje ten problem. 

Link to comment
Share on other sites

Jakimś narzędziem typu diff utils porównaj product.tpl i product.js ze swojego szablonu z plikami z default-bootstrap.

Znajdziesz różnice powodujące błędy.

W product.tpl zwróć uwagę na zmienne smarty i id inputów, bo reszta to ozdobniki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...