Jump to content

Komentarze na sklepie i domyślnie ustawione gwiazdki .


endriuuxd

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Piszę do Was z małym zapytaniem.

Mianowicie mamy zainstalowany na sklepie moduł "Komentarze produktu" oraz przypisane mu kryterium "Oceń jakość produktu" i w tym punkcie klient ustala ile gwiazdek przypisuje danemu produktowi. Problem w tym, że domyślnie ilość gwiazdek ustawiona jest na 3 z 5 i klienci często nie zwracają na to uwagi i nie zmieniają ilości i zatwierdzają, przez co nie otrzymujemy prawidłowej oceny .

 

Czy jest jakiś konkretny kod w kodzie źródłowym lub inny sposób, który pozwala na edycję domyślnej liczby gwiazdek ?

Szperałem trochę po plikach tego modułu na FTP i nic nie zdziałałem ;/

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :-)

Link to comment
Share on other sites

productcomments.tpl

 

skasuj checked z trojki i wstaw do piatki

<input class="star not_uniform" type="radio" name="criterion[{$criterion.id_product_comment_criterion|round}]" value="5" checked="checked" />

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja mam za to inny problem. Mianowicie u mnie gwiazdki całkowicie zniknęły. Nie mam pojęcia bo nic nie robiłam nic nie odinstalowywałam. Gwiazdki były a teraz ich po prostu nie ma. Szukałam różnych modułów ale nie ma żadnej oceny produktu (modułu o nazwie product rating).  Czy ktoś wie gdzie leży problem?

Link to comment
Share on other sites

Gwiazdki mogą dalej być, tylko są np. wygaszane przez css.

Ale bez adresu strony, to tylko może wróż Maciej by zdiagnozował problem.

 

http://szamanskibeben.pl -  proszę bardzo to jest adres sklepu. Zauważyłam też inny problem :( Na stronie danego produktu, gdy znajdują się już komentarze, po kliknięciu w link "Przeczytaj opinię innych użytkowników" przekierowuje na komentarze, ale wówczas pojawia się komunikat "Produkt nie jest dostępny w wybranym modelu. Proszę wybrać inny".

 

Proszę o poradę jak można to naprawić.

Link to comment
Share on other sites

Zakładając, że w tym leży problem, co należałoby zrobić?

Sprawdziłem i poprzez css pole ocena nie jest ukrywane,

Pole to nie występuje wcale. Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli w konfiguracji modułu "Komentarze produktu" zostały skasowane lub wyłączone wszystkie kryteria oceny.

Ewentualnie "Zakres zastosowania kryterium" jest przypisany tylko np. do jednego produktu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, faktycznie przez pomyłkę zostało usunięte kryterium oceny. Teraz gwiazdki się pojawiły.

 

Teraz pozostaje tylko problem związany z czytaniem opinii (przeczytaj opinię innych użytkowników) i znikającym wówczas produktem. Link do opinii ma końcówkę w adresie #idTab5.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...