Jump to content

Dużo nie znalezionych stron ze strony /sklep/none


artur11981

Recommended Posts

Witam,

jakiś czas już prowadzę sklep na prastashop ale teraz przyglądam się więcej statystykom i zauważyłem że w zakładce Strony nie znalezione pojawia się dużo pozycji. Te co generują pochodzą ze strony /sklep/none

po naciśnięciu na ten link (/sklep/none) wywala błąd 404. Natomiast jak kliknę w link odwołujący po prawej stronie wszystko działa ok.

 

Czy zauważył ktoś z Was takie zjawisko?

Mógłby ktoś mnie naprowadzić co jest nie tak- proszę o pomoc

 

Artur

Edited by artur11981 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

dzięki za odpowiedź (sorry że tak długo ale mail z informacją o odpowiedzi trafił do spamu)

w google webmaster tools po teście mapy witryny wyskakują błędy:

 

Błędy
 
Nieprawidłowy adres URL
To nie jest prawidłowy adres URL. Popraw i prześlij ponownie.
238

podane linki z błędami to linki do zdjęć które otwierają się w przeglądarce po skopiowaniu linku.

 

natomiast w błędy indeksowania: nie ma błędów

taki raport

 
Błędy witryny
W ciągu ostatnich 90 dni nie wykryto błędów. Super!
 
Błędy URL-i
W ciągu ostatnich 90 dni nie wykryto błędów. Super!

 

chyba że coś źle sprawdzam- możesz mnie naprowadzić w której zakładce mam sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Miał ktoś taki problem z /sklep/none i z nie znalezionymi stronami w prestashop 1.6?

 

codziennie mam około 100 nieznalezionych stron ze /sklep/none i nie wiem jakie to może mieć skutki.

dodam że w katalogu nie mam żadnego folderu moja_domena/sklep/none

Sklep na praestashop jest zainstalowany w katalogu moja_domena.pl/sklep/

 

jeszcze jedno gdzie powinny się znajdować pliki robot.txt i plik .htaccess w moim przypadku w głównym katalogu czyli moja_domena.pl/ czy w moja_domena.pl/sklep/

na chwilę obecną mam w jednym i drugim katalogu- czy to może powodować jakiś konflikt? Ewentualnie który skasować?

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedź rozumie że te z głównego jak wykasuje nie będzie problemu z google?

Jak skasujesz z głównego to właśnie znikną błędne indeksy z googla, bo teraz boty dostają błędne urle z głównego katalogu.

Link to comment
Share on other sites

ok,

dzięki za wyjaśnienie.

instalację sklepu robiłem dość dawno według poradnika z yt i niepotrzebnie zainstalowałem w folderze sklep tak jak było wskazane w filmie. Kolejne sklepy instalowałem już w głównych katalogach i tam faktycznie nie ma problemu z nieznalezionymi stronami ze sklep/none/.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam ponownie,

minęło już dużo czasu od zmiany którą zaproponował e_com czyli pliki robot.txt i .htaccess tylko w katalogu presty, czyli moja_domena.pl/sklep/

ale dalej pojawiają się nieznalezione strony od /sklep/none

jest tego bardzo dużo po 30 na jedną stronę

dodam że link odwołujący (Referrer) jest ok i działa tylko klikając na /sklep/none pojawia się błąd 404

 

czy ma ktoś jakieś pomysły jak to naprawić?

Link to comment
Share on other sites

Coś musi generować tego urla "none" skoro pojawia się w źródłach strony i boty go indeksują.

Jakiś moduł może za to odpowiadać. To tylko analiza źródła strony może pomóc to namierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...