Jump to content

Jakie Płatności Z Najniższa Prowizją


guzik23

Recommended Posts

Witam

Jestem przy wyborze platności online i z tego co widzę to prowizja okolo 2% jest standardem. Jest to sporo. Jedynie widzę że treansferuj.pl ma przez pierwszy rok okolo 1%. Nie wiem jakie są zasady tej promocji. Po roku można normanie zrezygnować ?

Z czego wy korzystacie?

Dla mnie najważniejszym kryterium jest prowizja od pojedyńczej sprzedaży. Cała reszta, jak czas otrzymania przelewu z ich konta, max ilość przelewów w miesiącu a nawet papierologia nie ma dla mnie znaczenia. Potrzebuje coś do małego e-sklepu z mała ilością towaru za to najczęściej droższego - średnia transakcja na poziomie 300-500zł.

Edited by guzik23 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Z pośrednika płatności można zrezygnować w każdej chwili, niektóre sklepy mają nawet po kilku na raz więc nie ma problemu. Z tego co zauważyłem u swoich klientów to najlepszą ofertę uzyskują oni od Przelewów24.

Link to comment
Share on other sites

Transferuj czyli obecnie tpay ma moduł który pozwala przerzucić prowizje na klienta, dodatkowo można w nim łatwo budować linki do płatności jest to przydatne w przypadkach zakupów poza sklepem generujemy link i wysyłamy do klienta emailem a on sobie klika i płaci.

Link to comment
Share on other sites

Muszę jednak przyznać, że Przelewy24 mają to lepiej zrobione. TPay po prostu dolicza procent przy przechodzeniu do płatności, ale klient nie widzi tego nigdzie w potwierdzeniu zamówienia, w mailu, może to tylko powodować dodatkowe zamieszanie i kłopoty prawne. P24 natomiast ma opcję dodania do koszyka wirtualnego produktu odpowiadającego za tą prowizję, więc klient zobaczy ją na potwierdzeniu zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Ja na swoim sklepie mam wdrożone dwa moduły płatności - dotpay i przelewy24 te drugie są z tego co pamiętam, delikatnie tańsze, przy czym jest to różnica marginalna.

 

Dla mnie sporą zaletą przy przelewy24 jest to, że pieniądze dostaję "natychmiast" gdy osiągnę pewien próg kwotowy na koncie (sam sobie go ustalasz). W przypadku dotpay na pieniądze muszę czekać 2-3 dni.

Jest to dla mnie o tyle wygodne, że mam szybciej pieniądze, którymi mogę dalej obracać.

Link to comment
Share on other sites

Jak tylko prowizja się liczy to poproś o oferty bezpośrednio u nich, często dają indywidualnie prowizje. Zwróć uwagę, że możliwość przerzucenia tej prowizji dodatkowo na klienta (jeżeli byś się na to zdecydował) robi różnicę.

Link to comment
Share on other sites

Zalety typu pieniądze natychmiast nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia. Liczy sie tylko wielkosc prowizji. Wiekszość żąda okolo 2%. Strasznie dużo... Tpay chyba 1.9% ale nie wiem co z tą promocją przez pierwszy rok.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A ja mam takie pytanko mam - korzystam z przelewów 24 i przy doliczaniu prowizji do faktury jest szaleństwo z vatem. Raz liczy 23%, innym razem 22%, a jeszcze innym 24%. W systemie mam stawkę tylko 1 - 23%. Czy ma ktoś na to jakąś receptę lub jak rozwiązujecie fakturowanie takiej prowizji klientowi??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...