Jump to content
  • 0

Dotpay Po Aktualizacji - Pilnie Potrzebna Pomoc


quiet.pl

Question

Witajcie.

Po akcji promocyjnej klienci zaczeli odwiedzacsklep www.quiet.pl i zauwazylem ze masowo porzucają koszyki.

Dostalem na dotpay (1.4) wiadomosc o odrzuconej transakcji(?) i doszedlem do wniosku ze trzeba go zaktualizaować.

Odinstalowalem stara wersje, dodałęm nowa 1.5 i zainstalowalem, skonfigurowalem ale teraz w ogole nie ma logo dotpay przy wyborze platnosci :/ Stary moduł jest calyc zas - nie moge jej usunąć(jest tylko opcja dodaj do ulub.) mało tego , raz pokazuje 1.5 z mozliwoscia konfiguracji, po odswiezeniu pokazuje 1.4 juz z opcją"usun" , a gdy klikne usun otrzymuje komunikat ze nie mam uprawnien do usuniecia tego modulu.. Po takich czynnosciach pojawia sie spowrotem jako wersja 1.5 zainstalowana z mozliwoscia konfig. Po wejsciu z konfig jest widok ze starego modulu1.4 :|
Mało tego na sklepie od strony klienta wywala błędy, np" Impossible to add the product to the cart. textStatus: 'parsererror' errorThrown: 'SyntaxError: Unexpected token <' responseText:" 

Zaczęły sie sypać slidery, i inne rzeczy.

Na serwerze presta/modules/ ani sladu po dotpay. a kiedy chce go konfigurowac otrzymuje "Nie masz uprawnień do konfiguracji tego modułu"

natomiast Gdy chce wyczyścić dane modulu :
[PrestaShop] Fatal error in module file :/prestashop/controllers/admin/AdminModulesController.php:
Call to a member function getErrors() on boolean
 

Chcialbym usunac wszelki slad po tym module i starym i nowym a nastepnie spróbować ponownie zainst. nowy. Tylko nie wiem jak..

Proszę pomóżcie, to najlepszy czas do działania a ja musiałem sie cos spierr...

:)

Edited by quiet.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mi się takie jaja działy kiedyś jak wgrałem moduł A, który nazywał się trochę inaczej niż moduł B, ale na jego podstawie zrobiony i miał w folderze plik config.xml tamtego. No ale skoro piszesz, że ślady zostały usunięte... Przeszukałbym jeszcze bazę danych za frazą "dotpay" bo może w modułach gdzieś zostało. A może jest ShipToPay na sklepie i trzeba skonfigurować? Sprawdziłbym też czy w Moduły -> Płatności jest ten kanał zaznaczony.

 

A tak w ogóle to bym zarejestrował się szybko u jakiegoś innego usługodawcy (np. TPay), którego szybko można odpalić na sklepie żeby klienci nie tracili możliwości płatności online.

Edited by Daresh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mi się takie jaja działy kiedyś jak wgrałem moduł A, który nazywał się trochę inaczej niż moduł B, ale na jego podstawie zrobiony i miał w folderze plik config.xml tamtego. No ale skoro piszesz, że ślady zostały usunięte... Przeszukałbym jeszcze bazę danych za frazą "dotpay" bo może w modułach gdzieś zostało. A może jest ShipToPay na sklepie i trzeba skonfigurować? Sprawdziłbym też czy w Moduły -> Płatności jest ten kanał zaznaczony.

 

A tak w ogóle to bym zarejestrował się szybko u jakiegoś innego usługodawcy (np. TPay), którego szybko można odpalić na sklepie żeby klienci nie tracili możliwości płatności online.

 

W zasadzie i tak juz straciłęm z 5... Zrobię jak mówisz, a jak przeszukać najlepiej ta baze? mowisz o sql?

W ship to pay to ja wogole nie mam tego dotpay nawet teraz gdy zainstalowalem od nowa modul..

Edited by quiet.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, ale jak nie bardzo wiesz która tabela jest do czego to lepiej uważać, nie znam aż tak dokładnie modułu DotPay, może mieć jakieś swoje tabele dodatkowe, czy jakieś dane. Ogólnie to ostatnio słyszałem, że DotPay ma duże opóźnienie w wypłacie kasy więc jeżeli tylko nie masz tam jakiejś super oferty jeżeli chodzi o prowizję to bym po prostu zmienił i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Poprawny link

 

Ja korzystam właśnie z TPay więc polecam, chyba jako jedyne można odpalić bardzo szybko, wystarczy rejestracja i już powinno dać się pobierać wpłaty, aktywacja jest potrzebna dopiero do wypłacenia. Przynajmniej tak było jak ja się rejestrowałem. PayU na przykład to długa procedura, są jeszcze Przelewy24, ale nie wiem jak u nich wygląda sytuacja modułów pod Prestę. TPay ma sprawdzony moduł, z opcją przerzucenia prowizji na klienta (trochę to słabo jest rozwiązane, ale jakoś jest).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Poprawny link

 

Ja korzystam właśnie z TPay więc polecam, chyba jako jedyne można odpalić bardzo szybko, wystarczy rejestracja i już powinno dać się pobierać wpłaty, aktywacja jest potrzebna dopiero do wypłacenia. Przynajmniej tak było jak ja się rejestrowałem. PayU na przykład to długa procedura, są jeszcze Przelewy24, ale nie wiem jak u nich wygląda sytuacja modułów pod Prestę. TPay ma sprawdzony moduł, z opcją przerzucenia prowizji na klienta (trochę to słabo jest rozwiązane, ale jakoś jest).

Miałem wlasnie na mysli brak prowizji dla klienta. Dobre slowa piszą o transferuj

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kluczowym wydaje mi się  błąd:
[PrestaShop] Fatal error in module file :/prestashop/controllers/admin/AdminModulesController.php:
Call to a member function getErrors() on boolean

dzieje sie tak po kliknieciu w "wyczyść" moduł

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie, nie wiem czy to moja zasługa, ale włączyłem Wymuszenie kompilacji i nagle jakos ślad po wersji 1.4 zaginął, tzn usunalem wszystko i zainstalowalem 1.5 no i jest sobie, mozna go skonfigurować, wszystko wygląda ok, ale w shiptopay nie ma go w ogóle :/ w płatnościach również brak śladu. Macie pomysły? Sorry za czestotliwosc pytan ale zalezy na czasie
EDIT:
CO jest grane ?! zaraz po tej wiadomości pojawiło się dotpay w "shiptopay" , non stop to odświeżałem i czyscilem cache... nie łąpie :/ ktoś sobie ze mnie jaja robi chyba :D

Edited by quiet.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...