Jump to content
  • 0

Opc One Page Checkout


Esseker352

Question

Temat był poruszany już kilka razy, ale chciałbym zachęcić do dyskusji raz jeszcze. Z poprzednich wątków doszedłem do wniosku że wszyscy zgadzają się że domyślne OPC presty jest do bani i w większości polecene jest OPC z addons http://addons.prestashop.com/pl/6841-one-page-checkout-for-prestashop.html tylko, że jest cholernie drogi. Na prawdę warto ? 

 

 

Jest jeszcze wydaje się bardzo podobny odpowiednik: http://addons.prestashop.com/pl/8503-one-page-checkout-ps-easy-fast-intuitive.html który dodatkowo oferuje logowanie przez google+ i facebooka co jest dużym plusem. 

 

 

Zachęcam do dyskusji na temat tych dwóch modułów. Używacie? macie jakieś opinie? 

 

A może znacie jakieś równie dobre ale tańsze rozwiązania? 

 

 

Pozdrawiam

Piotrek 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja poprawki w checkoucie z reguły robię dwie najważniejsze:

 

- zmieniam CSSy i JSy aby cały wiersz wyboru przewoźnika był klikalny

 

- instaluję swój moduł Show Payment Methods, który pokazuje metody płatności od razu, bez potrzeby zapisu adresu

 

Czasem jeszcze robię tak, że chowam przewoźników i płatności dopóki adres nie jest zapisany, żeby szczególnie gość się nie pogubił i zobaczył na początku tylko pierwszy etap checkoutu. Po zapisaniu rozwijają się bez przeładowywania strony.

 

I to w wielu przypadkach okazuje się w zupełności wystarczające, a wychodzi znaczenie taniej niż tamte moduły.

 

Do bani to jak dla mnie jest ten nowy "EU zgodny" checkout, w którym wszystko jest wywrócone do góry nogami, najpierw płatności, produkty na dole bez przycisków "+" "-".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oczywiście rozwiązanie trzeba dobrać do przypadku. Kurierzy też często (pewnie nawet częściej niż płatności) zależą od adresu, a są pokazywani wcześniej, więc płatności można jak dla mnie śmiało pokazać żeby klient widział jakie ma opcje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...