Jump to content

Import Z Csv Powoduje Zmianę Kategori Dla Produktów.


RSI-SHOP

Recommended Posts

Witam,

 

Nie wiem czy ktoś się spotkał z tym problemem, że podczas importu danych za pomocą CVS np. chcę aktualizować tylko cenę to robię to za pomocą pliku i tak zostawiam w pliku ID oraz FINAL PRICE. Jeżeli dochodzi do wgrania tego prestashop rozwala kategorie ( mimo, że nie importuję kategorii ) zamienia je na inne niż były przed importem. Dotyczy to tylko importowanych produktów. Plik CSV jest zrobiony poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście spotkałem się właśnie z czymś takim, po każdym imporcie polegającym na aktualizacji cen wygląda to tak jakby się zmieniała domyślna kategoria produktu. Nie zauważyłem zmiany przyporządkowania produktu, tylko jakby ta domyślna była przestawiana.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście spotkałem się właśnie z czymś takim, po każdym imporcie polegającym na aktualizacji cen wygląda to tak jakby się zmieniała domyślna kategoria produktu. Nie zauważyłem zmiany przyporządkowania produktu, tylko jakby ta domyślna była przestawiana.

 

Dokładnie tak. Problem ten ciąży już od wersji 1.6.1.2 starsze wersje mają ok. Ale wersja 1.6.1.2 ma jeszcze inne problemy z cenami po rabacie mowa tu o grupach 2-4 Reguły cenowe koszyka ceny wyświetlą dodasz 5 i kolejną ceny po rabacie na sklepie nie zobaczysz...

Link to comment
Share on other sites

Ja to obserwuję właśnie na wersji 1.6.0.9, kolejny bug Presty przy imporcie CSV do kolekcji (obok kasowania cen jednostkowych i ignorowania stanów magazynowych o wartości 0).

 

Na szczęście mam moduł porządkujący sklep, którego jedną z funkcji jest automatyczne przyporządkowanie wszystkim produktom najgłębszej kategorii jako domyślnej. Jeżeli produkt nie jest tylko w kilku takich głębokich kategoriach to sprawdza się to znakomicie. Ustawiłem właśnie aby odpalało się to po każdym imporcie produktów i powinno utrzymać porządek w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moduł sprawdza która spośród wszystkich kategorii produktu jest najgłębsza i tą kategorię ustawia jako domyślną. Jeżeli produktu jest w wielu drzewkach i w każdym z nich w kategorii na takiej samej głębokości no to już się sprawa komplikuje, bo moduł nie ma skąd wiedzieć która z tych najgłębszych jest tą właściwą. Oczywiście jeżeli da się znaleźć dodatkowe reguły, które mogą to rozstrzygnąć to można je dodać do modułu.

 

Modułu jeszcze nie miałem czasu wystawić na sprzedaż, ale mogę go sprzedać bezpośrednio, więcej informacji na priv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja już naprawiłem błąd dotyczący importu.

Jeżeli chcesz poprawnie importować produkty zalecam wymienić zmodyfikowany plik  AdminImportController.php w katalogu controllers/admin/ .

 

UWAGA.

Podmieniasz plik na własną odpowiedzialność zalecam zachować stary. Ale import działa poprawnie i nie zmienia kategorii podczas importu.

 

Pozdrawiam

AdminImportController.php

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nie masz w tym pliku poprawionego błędu importowania zerowych stanów magazynowych, więc może byśmy jakoś wspólnymi silami to dopracowali.

 

Załączam diff-a do tego błędu.

 

Fajnie by było też jakbyś zapodał swojego diff-a co zmieniłeś, bo pytanie czy dla każdej wersji Presty można to sobie tak podmienić, może lepiej odtworzyć te same zmiany u siebie.

AdminImportController.diff.txt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...