Jump to content
  • 0

Wyłączenie Pewnych Pól W Szybkim Zamówieniu


tickmeister

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Taka zmiana wiąże się ze sporymi modyfikacjami w kodzie. Skoro zadajesz takie pytanie to sam raczej nie dasz rady tego tematu ogarnąć.

Powód banalny. To są dane niezbędne do identyfikacji kupującego, które masz w zakładce "klienci". Usuwając je automatycznie ta zakładka traci w ogóle sens, a i wyszukanie zamówienia po userze stanie się nie możliwe (chyba, że będziesz leciał po adresach).

 

Dlaczego bym tego nie ruszał ?

1. jw - brak możliwości odnalezienia konkretnego klienta w zakładce "klienci"

2. klient składa zamówienie i nie ma żadnej możliwości logowania się do panelu klienta w celu podglądu statusu, anulowania itp, bo usunąłeś część odpowiedzialną za logowanie

3. brak możliwości potwierdzenia złożenia zamówienia, bo nie ma nigdzie zapisanego adresu email. Brak możliwości wysłania informacji o kosztach pobrania, przelewu itp. Brak opcji wysłania numeru konta do przelewu.

 

Jeśli chcesz robić takie zmiany to presta nie jest dla Ciebie. Coś takiego da się w Joomli zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A może jest to sklep, którego klientami są czasem osoby nie posiadające maila? Miałem taki przypadek kiedyś. Są sklepy, gdzie nie ma w ogóle opcji rejestracji konta, tylko zamówienia jako gość, bo takie jest założenie.

 

Ja wtedy dodałem checkbox "nie posiadam adresu email" i po jego zaznaczeniu ostrzeżenie, że przez to kontakt może być utrudniony. Ale faktycznie całkowite usuwanie maila to raczej w większości przypadków zły pomysł.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja to robiłem dla strony z całkowicie przerobionym check-outem więc ten kod tutaj bezpośrednio nie zadziała, trzeba by go było dostosować.

 

Zastanów się jeszcze czy wykluczasz sytuację, w której ktoś inny robi zamówienie, a ktoś inny jest adresatem, bo po to są te podwójne pola. Domyślnie przy uzupełnianiu pierwszych drugie się uzupełniają automatycznie więc dla klienta nie powinno być to utrudnieniem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...