Jump to content
  • 0

Jak Można Ukryć Produkty Niedostępne?


urbanson

Question

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Co prawda powyżej masz odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie daje mi spokoju jeden szkopuł. Ukrywanie produktu dla SEO i wyszukiwarek to zabójstwo sklepu. Dziś np google zindeksuje Ci stronę produktu, który następnego dnia ukryjesz z listy wyświetlanych. Efekt taki, że klient w googlach szuka konkretnego produktu, który widzi u Ciebie. Klika... i co... strona 404 albo przekierowanie do strony głównej.

Mnie osobiście takie strony wkurzają na maxa i zwykle nie wracam do takich sklepów więcej.

 

Dla mnie lepszym wyjściem jest pozostawienie adnotacji przy zerowym stanie magazynowym "Produktu brak na magazynie. Czekamy na dostawę".

No ale wybór pozostawiam Tobie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej Maciej, dzięki za komentarz. Jak każdy pomocny natomiast w moim przypadku jest to dosyć specyczna sprawa ponieważ mam bardzo szybko rotujące produkty niepowtarzlne kolorystycznie. I po prostu dziennie wrzucamy 15 nowych a kolejne 15 znika. Po dwóch latach mam 1300 produktów na magazynie a w sklpie dostępnych tylko 98. wiec klient widziałbym 90% prodktów nidostepnych i ze świecą szukać dostępnego :) o byłoby jeszcze bardziej frustrujące wiec muse je ukryć :(

A nie mogę ich kasować bo sporaczynie niektóre kolory pojawiają się kilku miesiecznej przewrwie a wtedy tylko je aktywuje bez konicznoeści wrzucania na nowo produktu.

 

 

 

 

Co prawda powyżej masz odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie daje mi spokoju jeden szkopuł. Ukrywanie produktu dla SEO i wyszukiwarek to zabójstwo sklepu. Dziś np google zindeksuje Ci stronę produktu, który następnego dnia ukryjesz z listy wyświetlanych. Efekt taki, że klient w googlach szuka konkretnego produktu, który widzi u Ciebie. Klika... i co... strona 404 albo przekierowanie do strony głównej.

Mnie osobiście takie strony wkurzają na maxa i zwykle nie wracam do takich sklepów więcej.

 

Dla mnie lepszym wyjściem jest pozostawienie adnotacji przy zerowym stanie magazynowym "Produktu brak na magazynie. Czekamy na dostawę".

No ale wybór pozostawiam Tobie.


Jeżeli chodzi o automatyczne ukrywanie produktu kiedy jego stan się wyczerpie i przywracanie gdy wróci na stan to tylko przez jakiś moduł (znalazłem taki).

Dzięki i chyba z tego skorzystam !

Szkoda tylko tych 13 dolców :) ale idzie żyć :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem jak działa fokładnie ten moduł, ale kiedyś klient zakupił podobny moduł jego instalacja dołożyła mu sporo pracy ponieważ moduł sprawdza ilość produktów na stanie a klient miał setki produktów wyłączonych z stanem dodatnim to moduł je z automatu włączył.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co prawda powyżej masz odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie daje mi spokoju jeden szkopuł. Ukrywanie produktu dla SEO i wyszukiwarek to zabójstwo sklepu. Dziś np google zindeksuje Ci stronę produktu, który następnego dnia ukryjesz z listy wyświetlanych. Efekt taki, że klient w googlach szuka konkretnego produktu, który widzi u Ciebie. Klika... i co... strona 404 albo przekierowanie do strony głównej.

Mnie osobiście takie strony wkurzają na maxa i zwykle nie wracam do takich sklepów więcej.

 

Dla mnie lepszym wyjściem jest pozostawienie adnotacji przy zerowym stanie magazynowym "Produktu brak na magazynie. Czekamy na dostawę".

No ale wybór pozostawiam Tobie.

 

To fakt. Zawsze można robić przekierowanie - jest przecież opcja w panelu przy edycji produktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jakaś kiszka sie okazała.

Nie działa automatycznie, dopiero po recznym zapisie ustawień widać rezultat.

w dokumentacji jest taka uwaga: "If you don't check 1 of the auto-update the products won't be hidden/disabled after saving and the auto-update is NOT active"

 

Czy ktoś wie co autor miał na myśli ?????

w konfiguracji tego mudłu nie ma nidzie funkcji auto-update.... gdzie tego szukać?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czegoś tutaj nie rozumiem, generalnie jeżeli produkt występuje  w wariantach kolorystycznych to to powinno być jako wariant, a nie jako nowy produkt, wówczas gdy stan magazynowy danego koloru sięga 0 kolor przestaje być widoczny. Produkt nie znika i dla Googla i dla klienta jest to bardziej intuicyjne i jeżeli masz 15 kolorów to masz 1 produkt a nie 15 co też jest czytelniejsze.

Edited by addd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...