Jump to content
  • 0

Domena Sklepu I Url Bazowy


MCKprestaLOVER

Question

Witam serdecznie.

 

Mam serwer na nazwa.pl i tam też wykupioną domenę, podpiętą do tego serwera. Domena jest tak ustawiona, żeby wskazywała na katalog prestashop na serwerze.

W ustawieniach presty jest natomiast po instalacji wpisany adres serwera czyli firmaconti.nazwa.pl a bazowy URI /prestashop/

Chciałbym, żeby sklep działał pod domeną new-form.pl ale jeśli wpiszę to w ustawieniach to strona działa, ale rozjeżdza się panel admina, jakby nie działało css czy coś w ten deseń.

 

Może ktoś podpowie jak to ustawić? Z perspektywy nazwa.pl wszystko jest dobrze, więc wygląda na to, że jest tylko problem z ustawieniami presty...

 

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź. W tej chwili front sklepu działa bez pudła ale są problemy z back'iem. Dostaje taki objaw jak opisany w przyklejonym wątku https://www.prestashop.com/forums/topic/331640-serwer-homepl-problemy-z-prestashop-rozjechany-szablon/

 

Postąpiłem wg tamtych wskazówek ale nadal jest to samo. Może coś pogrzebałem w opcjach dot. wydajności, bo coś tam też przestawiałem. Wie ktoś jak powinno tam wszystko wyglądać?

 

Pozdro!

 

ps. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego dostaje informację, że:

 

Jesteś obecnie połączony z następującą nazwą domeny firmaconti.nazwa.pl
To inna wartość od nazwy domeny głównego sklepu ustawionej w karcie "SEO i URL". Jeżeli to Twoja domena, proszę zmień ją teraz.

 

Kiedy zakładałem sklep na innym hostingu to podobne akcje nie miały miejsca...

Edited by MCKprestaLOVER (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A może jak już pisałeś o .htaccess to go tak na wszelki wypadek usunąć z katalogu głównego w którym zainstalowana jest presta na serwerze katalogu  themes , albo nazwę im zmienić. Potem wejść w ustaw url sklepu pozmieniać url bazowy i domeny sklepu na prawidłowe i zapisać

Presta wygeneruje wtedy nowy .htaccess

Ale baza danych prawdę powie to fakt i raczej tam leży problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wydaje się być wszystko okej, nawet z bazą danych. Kiedy działa front sklepu to rozjechany jest back, kiedy działa back nie działa sklep. Generalnie kiedy próbuje się połączyć przez ftp z domeną new-form.pl to nie ma problemu, z tym jednym zastrzeżeniem, że kiedy się zaloguje to automatycznie znajduje się w katatolu głównym, mimo, że domena ma niby przenosić do katalogu prestashop...

 

Aha. I jeszcze jedno. Da się jakoś przywrócić prestę do ustawień fabrycznych, przed tą całą zmianą?

post-1104725-0-68587400-1453305540_thumb.jpg

post-1104725-0-04340100-1453305646_thumb.jpg

post-1104725-0-05692600-1453305543_thumb.jpg

post-1104725-0-27515500-1453305648_thumb.jpg

Edited by MCKprestaLOVER (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...