Jump to content

Do Darmowej Dostawy Brakuje Ci...


Przemek55555

Recommended Posts

Moduł napisany przez Daresh'a jest super i go używam, wcześniej miałem wpisany tekst na stałe coś a'la co podał krzysiuus niestety wpis na stałe ma wadę bo automatycznie się nie odświeża przy dodawaniu lub odejmowaniu towarów bezpośrednio w koszyku.

Chciałbym rozszerzyć informowanie również na stronę o której wspomina Przemek55555, wiem tylko tyle, że mieści się to w pliku blockcart-layer.tpl niestety o tym pliku w żadnych tutorialach się nie wspomina.

ok. znalazłem tutorial dzięki któremu można to zrobić.

http://presta.[spam-filter]/index.php/prestashop-tips/2-show-remaining-amount-to-free-shipping-in-cart

zrobiłem wg. powyższego tutoriala i był jedynie problem z zaokrąglaniem kwoty do darmowej dostawy:
należy pozbyć się (int) z kodu:

$zaprodukty=(int)$params['cart']->getOrderTotal($useTax, Cart::ONLY_PRODUCTS);

czyli:

$zaprodukty=$params['cart']->getOrderTotal($useTax, Cart::ONLY_PRODUCTS);
Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak jak myślałem, wystarczy tutaj modyfikacja szablonu dla modułu blockcart, wszystkie potrzebne informacje ten moduł udostępnia (przynajmniej w wersji 1.6.0), napisałem krótki tutorial:

 

https://www.prestashop.com/forums/topic/494147-free-module-spend-x-to-get-free-shipping/?p=2233983

 

Konkretne umiejscowienie komunikatów może zależeć od szablonu jakiego używacie.

Link to comment
Share on other sites

Daresh dzięki za info, a nie udało by się tego ubrać tzn. dodać do modułu który napisałeś ?

 

W tutorialu napisałeś o edycji pliku blockcart.tpl 

To have the information displayed on the popup after adding the product to cart, insert the following code just before the .button-container div (around line 320 in the default theme

W moim sklepie prestashop 1.6.0.14 w pliku blockcart.tpl nie ma 320 lecz tylko 217 linii i żeby komunikat się pojawił w popupie wyskakującym po naciśnieciu dodaj do koszyka należy fragment kodu umieścić w blockcart-layer.tpl (u mnie wygląda to tak) post-970729-0-28936500-1453036462_thumb.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że tutaj nie za bardzo jest miejsce na osobny moduł, bo te komunikaty muszą zostać powciskane w już istniejące miejsca, a ponadto jeszcze dynamicznie odświeżane, więc musi się do nich dobrać kod z ajax-cart.js.

 

W module blockcart są wszystkie potrzebne dane (nawet kwota brakująca do darmowej dostawy jest wyrzucana), jedyne co potrzeba to wykorzystać je w szablonie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...