Jump to content
  • 0

Przeniesienie sklepu


jogi109

Question

Potrzebuję przenieść sklep z jednego na drugi na tą samą wersję- 1.6 narazie na localhost. Wszystko co związane z produktami: produkty, opisy, cechy, atrybuty, indeksy, ceny, dostawców, wysyłki, podatki, zdjęcia, kombinacje itp itd. Próbowałem przez phpmyadmin eksportować do .sql ale dostaję komunikat przy imporcie: "Nie otrzymano żadnych danych do importu. Albo nie dostarczono nazwy pliku, albo jego rozmiar przekroczył rozmiar maksymalny, dozwolony przez konfigurację PHP"

 

A jak przenosiłem pojedynczo, to nie działało, nie mogłem sie zalogować, przekierowało mnie do oficjalnej strony

 

Ogólnie proszę o pomoc :)

 

...albo tu -> Samoistny powrót do domyślnego atrybutu podczas zakupów

 

Edited by jogi109 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

A próbowałeś zrobić zrzut bazy przez SSH ?

 

Robisz to logując się przez np KittySSH do serwera (o ile obsługuje to Twój hosting) i robisz zrzut bazy za pomocą komendy mysqldump

 

 

Np. 

Create backup
mysqldump -u root -p[root_password] [database_name] > dumpfilename.sql
zip -r dumpfilename.sql.zip katalogWejsciowy/
Restore backup:
mysql -u root -p[root_password] [database_name] < dumpfilename.sql
Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak dobrze pamiętam jest to katalog do jakiego masz zapisać skompresowany backup (ścieżkę bezwględną na serwerze). Używałem tej funkcji ledwie 2 razy i to właśnie przy przenoszeniu sklepu między serwerami. 

Taki był urok home.pl, że nie dało się tego zrobić w inny sposób. A tym sposobem masz zapis bazy 1:1. Warunek konieczny później przy przywracaniu to wersja PHP, MySQL i sklepu musi być ta sama, co na źródłowym serwerze. 

 

Presta wbrew pozorom tych błędów nie ma tak wiele. Są lepsze wynalazki, które sprawiają więcej problemów. 

 

Wkradł mi się mały błąd w zapisie wyżej, który już poprawiłem. 

Dodatkowo dopisałem też funkcję przywracającą bazę z kopii. 

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie działa mi to KittySSH. Otwiera się konsola, nic nie moge wpisać. Nie da się jakość przekopiować z mysql tego? Może zaznaczyc opcje zaawansowane przy eksporcie? Albo podzielić to na mniejsze części żeby po kolei to importować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

KittySSH podałem dla przykładu. Nie wiem z jakiego hostingu korzystasz, nie wiem co dokładnie robisz, że Ci nie działa ten program tak jak powinien więc niestety nie za bardzo mam jak Ci pomóc. 

 

Te polecenia trzeba ręcznie przeklepać, a nie kopiować. SSH działa podobnie jak DOS, więc nie masz co myśleć o ułatwieniach w postaci Kopiuj > Wklej itp. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...