Jump to content

Import obrázků, URL odděleny čárkou


abroucek

Recommended Posts

Na Prestě 1.2.5 se snažím o import, v tabulce s produkty chci zároveň nahrát i obrázky. Odkaz je na externí zdroj. Když uvedu pouze jeden odkaz, tak se import provede v pořádku, presta si obrázek upraví a uloží do svých složek.
Ale problém vzniká v momentě, kdy chci připojit obrázky dva. První odkaz se nahraje bez problémů, ale druhý obrázek sice vezme presta na vědomí, ale už si ho neuloží a místo něj se zobrazí obrázek s otazníkem. Když URL prohodím a ten, co byl druhý dám jako první, stále stejný problém, nahraje se ten první (předtím druhý) správně, ale místo nynějšího druhého obrázku se zobrazí obrázek s otazníkem.
Je uvedeno, že se mají URL adresy oddělovat čárkami, zkoušela jsem jak CSV se středníky, tak s čárkami, ale výsledek stejný - funguje pouze ta první URL, druhá adresa se nezpracuje.
Nějaká rada?
Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Přímo v importu Presty, jak je popis těch sloupců, tak tam je "Image URLs (x, y, z...)", stejně jako u sloupce kategorie je také napsáno "Categories (x, y, z...)", ale u kategorií to funguje, napíšu např. "5,6" a produkt se přiřadí jak ke kategorii s ID 5, tak i 6... ale u těch obrázků to nějak nejede...

Link to comment
Share on other sites

Už jsem na to přišla... měla jsem tam chybu a to tak, že jsem dle pravopisu napsala za čárku mezeru a ono to nevzalo... takže to musí být "...obr1.jpg,http:..."
a tedy jde importovat více obrázků najednou přes CSV ;o)

Link to comment
Share on other sites

příklad (sloupce odděleny středníky):

"Name";"Categories (x, y, z)";"URLs (x, y, z)"
"Pero";5,6;"http://www.mandrilla.cz/assets/photos/fullsize/_ungaro_127.jpg,http://www.mandrilla.cz/assets/photos/fullsize/_ungaro_125.jpg"

Link to comment
Share on other sites

takto ti ten import funguje včetně vložení obrázku?

já jsem importoval uplně stejně, ale v druhé kartě produktu musím ručně obrázek nahrát z lokálu.


Ano, funkcni naprosto bez problemu. Import delam na lokalu a pak DB s obrazkama jen nakopiruju na server jelikoz je tech obrazku spousty a asi bych na peknou dobu zabil server.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Malý dotaz - mám produkty již zavedené a čeká mne import a ruční zadávání obrázků, což se mi nechce. Je možné udělat uprade přes csv:

 

Vzor: "Referenční číslo"; "URLs (x, y, z)"

 

tím tak udělat update a dostat na web všechny obrázky k produktům co mám již nahrané? Nebo se to nahraje jako další položka? Pokud ne, to by mi ulehčilo, protože dělám eshop pro Rumuny (www .ipromotie.ro), už je téměř hotov, ale ty obrázky mne zabijí....

Link to comment
Share on other sites

Pokud budeš mít zadané správné ID, bude se jednat o update. Ale nejsem si jistej, jestli to ostatní údaje nesmaže. Čili bych si všechy produkty vyexportoval do CSV (je na to free modul) a pak tam doplnil URL a naimportoval zpět.

vaznne existuje free modul, ktory vie exportovat komplet vsetky udaje o produkte vratane kombinacii ???

Link to comment
Share on other sites

Můžeš importovat/upgradovat jen ten sloupec CSV, který potřebuješ, ale vždy musíš použít sloupec ID zboží a název, takže když chceš importovat jen obrázky, budeš mít tři sloupce... Běžně používám

Link to comment
Share on other sites

Stáhni si ukázkový soubor importu zboží z presty a pojďme na to:

První sloupec:ID-musíš použít, aby se vědělo, k jakému zboží se ty obrázky mají použít

Třetí sloupec:Name-je bohužel vyžadován, netuším proč, asi abys nevložil zboží bez názvu

Třicátý první sloupec:Image URL-tohle taky pochopitelně potřebuješ

 

Všechny ostatní sloupce můžeš ignorovat (pozor, opravdu ignorovat, né že je tam dáš prýzdné!). Osobně bych v tvém případě si udělal CSV jen s těmito třemi sloupečky a hotovo.

Link to comment
Share on other sites

To chápu, má to logiku, akorát bych byl radši, kdybych mohl na místo NAME užít REFERENCI, páč plánuji rozšířit web na 15000položek nicméně než to udělám, chci mít jistotu, že v budoucnu můžu jednoduchým způsobem vyexportovat ID + REF a updatovat jednotlivá pole podle potřeby například upravený název, popis nebo zmíněná URL ve stylu:

 

ID>REFERENCE>pole pro aktualizaci

 

- jak jsem psal, radši bych pro synchronizaci užil REF, které mám danné. Názvy totiž neustále opravujeme z UK do CZ a já následovně do RO jazyka :-( tudíž REF je pak beze změny a pokud budu chtít změnit název například 50 položek, pak to takto bude unikátní řešení.

 

S tou ignorací je to jasné, páč by se mi přepsali hodnoty co tam byly...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...