Jump to content

IE6 a chybne zobrazovanie


Martin_S

Recommended Posts

Zdravim, stravil som nad upravovanim svojho shopu nekonecne dni/tyzdne, a teraz, ked som konecne vychytal vsetky muchy a vyladil dizajn, tak som pri nahodnom skusani v IE6 zistil, ze cely layout je uplne "rozbity".

Osobne pouzivam Firefox, kde bolo vsetko ok a takisto som skusal v Opere a IE7, nenapadlo ma vsak skusit aj starsie verzie. Vadit by mi to ani nevadilo, ak by IE6 a nizsie stale nepouzivalo viac ako 20% ludi. V IE7 a 8 je vsetko spravne.

Otazka je, co s tym.. rozhadzane su len vyrobky na jednotlivych produktovych strankach a ceny, tak by sa mozno stacilo pohrat s hodnotami v global.css, ale tym padom by som mohol zas pokazit dizajn v novych prehliadacoch, kde vsetko pekne funguje.

Po kratkom patrani som zistil, ze tieto problemy s IE6 ma vela eshopov, nie len s prestou a vacsinou to riesia upozornenim na zataraly prehliadac. Je tu na to aj modul, tak to asi vyriesim tak.

Zaujima ma vsak, ci sa tento problem vyskytuje aj v needitovanych temach Prestashopu alebo je to sposobene tymi mojimi upravami??

Mate tiez taky problem? Ako to riesite?

Dik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tiež ma predtým nenapadlo že s IE6 sú také problémy. Až včera som zistil, že pri používaní IE6 sa nedá vôbec zaregistrovať (nejdú vpisovať údaje do vypĺňacích kolóniek meno, adresa.... atď), a to ani na reálnej stránke, ktorú spravujem ani na virtuálnom serveri nehovoriac o tom že na stránku chodí 11% zákazníkov cez IE6. Máte podobnú skúsenosť? Tiež vám nefunguje to vpisovanie údajov?
Tak som to dnes poriešil modulom NoMoreIE6, tak dúfam že si nainštalujú niečo modernejšie.

20650_eCkLWqVHjS2XMyikzzGy_t

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tiež ma predtým nenapadlo že s IE6 sú také problémy. Až včera som zistil, že pri používaní IE6 sa nedá vôbec zaregistrovať (nejdú vpisovať údaje do vypĺňacích kolóniek meno, adresa.... atď), a to ani na reálnej stránke, ktorú spravujem ani na virtuálnom serveri nehovoriac o tom že na stránku chodí 11% zákazníkov cez IE6. Máte podobnú skúsenosť? Tiež vám nefunguje to vpisovanie údajov?
Tak som to dnes poriešil modulom NoMoreIE6, tak dúfam že si nainštalujú niečo modernejšie.



Niez som pouzil NoMoreIE6, ale spravil som si vlastny krajsi obazok ako upozornenie, kedze hento cuca obrazky z inych serverov, co je samo o sebe blbost..

Neviem ako ta registracia, ale mne to uplne rozbilo dizajn na strankach produktov, takze som hned vedel, ze to nema zmysel riesit.

Co ma vsak stve, je toto:

User Agent (stats)
1 155816 60.06% Mozilla/Netscape
2 26557 10.24% Older Microsoft Exploders
3 19112 7.37% Opera
4 17412 6.71% Microsoft Internet Exploder 7
5 16176 6.23% Microsoft Internet Exploder 6

Neviem, preco Webalizer pise Exploder miesto Explorer, ale dobre som to pochopil? 16% ludi pouziva IE6 a nizsi?? Ty vole, to je v riti.
Link to comment
Share on other sites

Všetky obrázky máme uložené na vlastnom serveri, žiaden nie je použitý z cudzieho zdroja.



Podla toho, co som videl, ked som sa v tom vrtal, tak to cuca obrazky z tej webstranky no more IE. Neviem ci vsetky ale niektore ano.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Problém s IE6 je hrôza...vykašli sa na hacky a pod. s IE6 majú aj profesionáli obrovské problémy...nahoď si IE6 no more, príp. je na to modul na angl. fóre..link som už zapotrošil ale volá sa to: IE Aktualizácia v1.2.0 (príp. skús nájsť angl. ekvivalentný názov)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...