Jump to content
  • 0

500 internal error logowanie do admina


pogodno_69

Question

Witam

 

Nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego sklepu Presta 1.5.6.2., pojawia się błąd: "500 Internal Error
The server encountered an internal error and could not complete your request".

Sprawdzone na kilku przeglądarkach, wyczyszczone ciasteczka.

 

Włączyłem tryb debug, serwer jest w usłudze Cloud na home.pl.

 

Sklep działa, logowanie klientów przed złożeniem zamówienia działa normalnie.

 

Przy składaniu zamówienia (wszystko jest na 1 stronie), wraz z logowaniem stałego klienta pojawia się następujący błąd (nad adresem dostawy):

Notice: Undefined index: HOOK_SHOPPING_CART in /cache/smarty/compile/d8/54/d3/d854d3486c6de64e041d6073b69b9ddea5c262e0.file.order-address.tpl.php on line 300

Notice: Trying to get property of non-object in /cache/smarty/compile/d8/54/d3/d854d3486c6de64e041d6073b69b9ddea5c262e0.file.order-address.tpl.php on line 300

 

Złożenie zamówienia jest możliwe mimo błędów.

 

Ostatni log wygląda następująco:

*ERROR*     2015/09/29 - 17:15:06: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:15:07: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:15:15: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:15:22: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:16:47: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:17:25: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:17:26: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:17:26: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:17:27: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php
*ERROR*     2015/09/29 - 17:17:27: Method is not defined at line 295 in file controllersfrontOrderOpcController.php

 

Co do cache'a, ostatnio zacząłem używać modułu Page Cache. W ostatnich dniach wyłączałem go i włączałem. Ustawiłem także cron job, ale jeszcze nie nadeszła data realizacji.

 

O ile pamiętam, chwilę przed awarią przeglądałem statystyki sprzedaży (z modułów podstawowych od Presty) i miałem otwartą listę zamówień.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by pogodno_69 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam taki sam problem. Front działa, nie da się zalogować do admina. Także od dwóch dni z tym walczę i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Nie działa na nazwie i na home...

 

Może ktoś wpadł już na jakiś pomysł.

 

Mi pomogła prośba do home.pl o tymczasowe zwiększenie parametr CPU Time (limitu czasu serwera).

 

Jeśli chodzi o mnie, wątek rozwiązany ;-).

Edited by pogodno_69 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, w wolnej chwili zadzwonię i dam znać czy u mnie też udało się rozwiązać problem. Ale czemu dotyczyłoby to też nazwy.pl. Dodatkowo problem dotyczy tylko jednego sklepu presta, który hostuję na tym serwerze. Dla mnie niezwykle dziwny problem.

 

We wtorek wieczorem przestało ładować admin na większości urządzeń. Do dzisiaj działał jeszcze na jednym laptopie... :o Walczę dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam taki sam problem. Front działa, nie da się zalogować do admina. Także od dwóch dni z tym walczę i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Nie działa na nazwie i na home...

 

Może ktoś wpadł już na jakiś pomysł.

Polecam ten artykuł: https://www.prestashop.com/blog/en/the-500-internal-server-error-explained-solved/

 

- Włączenie raportowania błędów

- Zresetowanie .htaccess

- Zwiększenie (przynajmniej tymczasowe) limitu czasu serwera

- ustawienia CHMOD katalogów

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, w wolnej chwili zadzwonię i dam znać czy u mnie też udało się rozwiązać problem. Ale czemu dotyczyłoby to też nazwy.pl. Dodatkowo problem dotyczy tylko jednego sklepu presta, który hostuję na tym serwerze. Dla mnie niezwykle dziwny problem.

 

We wtorek wieczorem przestało ładować admin na większości urządzeń. Do dzisiaj działał jeszcze na jednym laptopie... :o Walczę dalej.

Może jakiś nowy czaso-pamięciożerny moduł?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem może dotyczyć modułu przelewy24, na próbe usuń go z ftp.

 

Strzał w dziesiątkę! Działa, no ale to nie rozwiązuje problemu, gdyż przelewy24 muszę mieć. W takim razie znaleźliście rozwiązanie aby to pogodzić we wspomnianym artykule?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...