Jump to content
  • 0

Problem z zamówieniami opłacanymi przez DotPay


Shibotsu

Question

Witam wszystkich,

Mam problem na sklepie, mianowicie jedną z opcji płatności dostępnych u mnie jest DotPay. Tylko, że z tym DotPayem jest taki problem, że klient normalnie zamawia towar, wybiera dotpaya, płaci i... po powrocie do sklepu dostaje błąd. Prestashop nie zatwierdza tej transakcji zatrzymując całe zamówienie jako "aktywny koszyk" (czyli nie otrzymuje informacji o tym, że ktoś zamówił towar), ale kasa na dotpay przychodzi bez problemu.

 

sklep to: http://zerokalorii.pl

Dodam, że korzystam z oficjalnego modułu dotpay. Ktoś pomoże?

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

"Zaspanie" z poprawką jest przyczyną błędu?

 

 

Tego nie wiem, ale ktoś po coś te poprawki robi. Raczej nie z powodu, że się nudzi :)

Moduły łączące się z zewnętrznymi serwisami płatności trzeba aktualizować, bo są to poprawki dotyczące albo bezpieczeństwa, albo jakichś zmian w API.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich raz jeszcze.

Niestety, DotPay dalej wyrzuca ten sam błąd, mimo tego, że wszystko jest zaktualizowane :(

 

Czy problem był zgłoszony do Dotpay ?

W tym konkretnym przypadku problem nie stanowi sam moduł a jedynie konfiguracja konta w Dotpay.

Moduł w trakcie tworzenia płatności - wysyła zestaw parametrów, miedzy innymi adres URLC na który zwrotnie wysyłana jest z Dotpay notyfikacją dotycząca konkretnej transakcji.

Aby został on poprawnie przetworzony - na koncie Dotpay musi być włączona obsługa tego parametru - inaczej sklep nie otrzyma zwrotnej notyfikacji potwierdzającej status płatności.

Dlatego konieczne jest zezwolenie na obsługę tego parametru, co musi wykonać sam użytkownik konta Dotpay.

Parametr ten domyślnie jest wyłączony ze względu na bezpieczeństwo, a po włączeniu - moduł płatności Dotpay ma wbudowany mechanizm zabezpieczający przed nieautoryzowaną próbą zmiany statusu zamówienia.

 

Jak to zrobić?

  • Po zalogowaniu w panelu Dotpay należy przejść do menu: Ustawienia -> parametry URLC  a następnie zaznaczyć opcję  "Zezwól na przyjęcie parametru URLC z zewnętrznego serwisu" i zapisać zmiany.

    Dodatkowo w polu "PIN do potwierdzen przesylanych na adres podany w parametrze URLC" należy wprowadzić swój PIN, który powinien składać się z 16 znaków alfanumerycznych (przepisać go należy w konfiguracji modułu płatności w PrestaShop)

  • W przypadku posiadania kont w nowym systemie Dotapy 2.0 , panel administracyjny różni się od starszej wersji. Tutaj z kolei należy odznaczyć (zezwolić) w panelu Dotpay opcję "Blokuj zewnętrzne urlc" klikając przycisk "Edycja" w sekcji Ustawienia -> Powiadomienia->Konfiguracja URLC.

Jak rozróżnić czy konto jest założone w starym czy nowym systemie Dotpay? Nowe konta mają przyznane ID sklepu w postaci 6 cyfr a starsze posiadają mniejszą ilość cyfr.

Sklep zerokalorii.pl ma przypisane ID 5-cyfrowe, zatem krok postępowanie zgodnie z pierwszą instrukcją.

 

W załączeniu 2 obrazkowe instrukcje pomocne przy ustawieniach konta Dotpay i konfiguracji modułu.

 

W podobnych przypadkach najlepiej od razu skontaktować się z działem technicznym Dotpay < tech(at)dotpay.pl > a nie sugerować wpisami innych "naganiaczy" na firmy konkurujące ...

reszta bez komentarza. 

 

P.

post-1088855-0-31437200-1441790864_thumb.png

post-1088855-0-10626800-1441791353_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy problem był zgłoszony do Dotpay ?

W tym konkretnym przypadku problem nie stanowi sam moduł a jedynie konfiguracja konta w Dotpay.

Moduł w trakcie tworzenia płatności - wysyła zestaw parametrów, miedzy innymi adres URLC na który zwrotnie wysyłana jest z Dotpay notyfikacją dotycząca konkretnej transakcji.

Aby został on poprawnie przetworzony - na koncie Dotpay musi być włączona obsługa tego parametru - inaczej sklep nie otrzyma zwrotnej notyfikacji potwierdzającej status płatności.

Dlatego konieczne jest zezwolenie na obsługę tego parametru, co musi wykonać sam użytkownik konta Dotpay.

Parametr ten domyślnie jest wyłączony ze względu na bezpieczeństwo, a po włączeniu - moduł płatności Dotpay ma wbudowany mechanizm zabezpieczający przed nieautoryzowaną próbą zmiany statusu zamówienia.

 

Jak to zrobić?

  • Po zalogowaniu w panelu Dotpay należy przejść do menu: Ustawienia -> parametry URLC  a następnie zaznaczyć opcję  "Zezwól na przyjęcie parametru URLC z zewnętrznego serwisu" i zapisać zmiany.

    Dodatkowo w polu "PIN do potwierdzen przesylanych na adres podany w parametrze URLC" należy wprowadzić swój PIN, który powinien składać się z 16 znaków alfanumerycznych (przepisać go należy w konfiguracji modułu płatności w PrestaShop)

  • W przypadku posiadania kont w nowym systemie Dotapy 2.0 , panel administracyjny różni się od starszej wersji. Tutaj z kolei należy odznaczyć (zezwolić) w panelu Dotpay opcję "Blokuj zewnętrzne urlc" klikając przycisk "Edycja" w sekcji Ustawienia -> Powiadomienia->Konfiguracja URLC.

Jak rozróżnić czy konto jest założone w starym czy nowym systemie Dotpay? Nowe konta mają przyznane ID sklepu w postaci 6 cyfr a starsze posiadają mniejszą ilość cyfr.

Sklep zerokalorii.pl ma przypisane ID 5-cyfrowe, zatem krok postępowanie zgodnie z pierwszą instrukcją.

 

W załączeniu 2 obrazkowe instrukcje pomocne przy ustawieniach konta Dotpay i konfiguracji modułu.

 

W podobnych przypadkach najlepiej od razu skontaktować się z działem technicznym Dotpay < tech(at)dotpay.pl > a nie sugerować wpisami innych "naganiaczy" na firmy konkurujące ...

reszta bez komentarza. 

 

P.

U mnie niestety nie działa ani jedna ani druga opcja. wersja modułu dotpay 1.4.9 .....

 

Jeśli mam włączone blokowanie - Klient płaci ale zamówienie nie rejestruje się w sklepie i nie jest w żaden sposób przetwarzane, a płatnośc pobierana jest z konta Klienta, a klient po powrocie do sklepu widzi tylko w kółko ładującą sie stron z kręcącym się loaderem i tyle....

Jeśli natomiast odblokuję opcję URLC to wyświetla mi sie błąd przy płatności:

Wystąpił błąd

Realizacja płatności chwilowo niemożliwa. Prosimy spróbować później.

Prosimy kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą: estea.com.pl

 

Ktoś, coś?

Edited by Ktosinka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam identyczny problem.
Czy udało się Pani rozwiązać problem ?
Przy module dotpay 1.4.9

Natomiast przy module ze strony dotpay.pl 2.2.7.2 przekierowuje mnie tylko na moją stronę główną :(

 

Dodam iż mam wyłączone (odznaczone) trzy ostatnie opcje czyli: Blokuj zewnętrzne urlc, HTTPS verify i SSL certificate verify

Prestashop 1.6.1.11
 

Edited by 22marcin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja również ma ten problem, tylko z płatnością Przelewy24

 

Presta v.1.6.1.5

Przelewy24 v.3.3.19

 

Dzieje się to na jednym sklepie a na drugim nie. Drugi mimo tych samych wersji, działa prawidłowo.

 

Zawsze przy wybraniu płatności Przelewy24 nie pojawia się zamówienie, zamiast tego w sklepie jest porzucony koszyk ze wszystkimi towarami. Portal Przelewy24 przeprowadza całą płatność i pobiera pieniądze.

 

Zauważyłem jeszcze jeden nietypowy element. Kiedy otworzę porzucony koszyk z tego zamówienia i kliknę przycisk "Złóż zamówienie z koszyka", aby ręcznie je utworzyć, na samym dole widzę informacje, że:

 - klient wybrał odbiór osobisty w sklepie,

 - płatność: przelew na konto,

 - status zamówienia: oczekiwanie na płatność przelewem bankowym

 

Te ustawienia są widoczne w każdym zamówieniu, które szło przez Przelewy24 i się nie powiodło. Czy to nie jest dziwne?

 

Czy ktoś może pomóc w tej kwestii?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, udało się to naprawić. Usuniecie wtyczki ship2pay załatwiło sprawę. Ale dziwne było to, że samo odinstalowanie i wyczyszczenie cache nie wystarczyło, konieczne było usuniecie plików z serwera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A ja mam inny problem

Płatność przebiega pomyślnie, klient otrzymuje potwierdzenie płatności na stronie sklepu, i dopiero w tym momencie zaczynają się żarty:

Kliknięcie GDZIEKOLWIEK na stronie, choćby na tle gdzieś z boku powoduje cofnięcie do wybranego kanału płatności (na stronę banku) i tak w koło macieju. Ja wiem, że zamówienie jest złożone i właściciel sklepu dostanie info o zamówieniu itp. Ale to wstyd, żeby taki błąd mieć na sklepie.

 

To już któryś z kolei sklep, który stawiam z użyciem dotpay, nie zdarzyło się, żeby konfiguracja szła jak po maśle, zawsze 2 dni cudowania, żeby to działało. Staram się odwodzić klientów od korzystania z tego systemu, bo była już sytuacja, że "nagle" komuś przestała działać płatność. Niestety nie zawsze się słuchają i muszę kombinować.

 

Ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem? Jutro zgłoszę to do dotpay ale na pomoc nie liczę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...