Jump to content
  • 0

Tytuł bloku kategorii


st7

Question

przy stosowaniu modułu bloku kategorii jako menu (lewa kolumna) podczas chodzenia po podkategoriach tytuł Kategorie zmienia na nazwę aktualnej kategorii - da się uniknąć tej zmiany? Czy pozostaje tylko zmiana w kodzie?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Niestety również nie pomogło. Dla testu zainstalowałem sobie nawet czystą instalkę 1.6.1 lokalnie i tam również to nie działa - więc może coś jest nie tak w wersji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W pliku /themes/TWOJ_SZABLON/modules/blockcategories/blockcategories.tpl

Kod:

    <h2 class="title_block">
        {if isset($currentCategory)}
            {$currentCategory->name|escape}
        {else}
            {l s='Categories' mod='blockcategories'}
        {/if}
    </h2>

zamień na:

    <h2 class="title_block">
            {l s='Categories' mod='blockcategories'}
    </h2>
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za poradę ;)

 

Tak przy okazji zapytam bo nowy w tym jestem, jak często wychodzą aktualizacje takich modułów? Chodzi mi o to, że pewnie nie raz będę musiał coś na sztywno w plikach pozmieniać a przy aktualizacjach wszystko się nadpisze i trzeba będzie ponownie wprowadzać zmiany.

 

 

 

dzięki, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ostatnio tempo wydawania nowych wersji presty prawie jak u microsofta, co miesiąc nowa wersja ;).

Zasada jest taka, że w czasie aktualizacji nadpisywane są wszystkie pliki core i szablon default-bootstrap.

Jeśli dokonujemy modyfikacji szablonu najlepiej go skopiować pod własną nazwą np. "moj_szablon" w katalogu themes.

Następnie w Preferencje -> Szablony -> Ustawienia zaawansowane -> Katalog - zmieniamy na "moj_szablon".

I ten szablon nie ulegnie modyfikacji w czasie upgrade presty lub pojedyńczych modułów, których templatki mamy w /themes/moj_szablon/modules/.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli jak rozumiem dzięki katalogowi modules w katalogu mojej indywidualnej templatki nadpisuję odpowiednie pliki w modułach presty i to tam robić wszelkie zmiany a nie w głównym katalogu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli jak rozumiem dzięki katalogowi modules w katalogu mojej indywidualnej templatki nadpisuję odpowiednie pliki w modułach presty i to tam robić wszelkie zmiany a nie w głównym katalogu?

Dokładnie.

Priorytet jest taki, że pierwsze są brane templatki modułu z aktywnego szablonu, jeśli ich nie ma to z core.

Dotyczy to zresztą także tłumaczeń, maili, pdfów, css, js.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...